Актуально
Кировоградская епархия в фейсбук
Молитвы во время эпидемии
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я
Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину
У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика.
"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"
Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.
"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"
Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.
ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії
МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31
Телефон працює з 9:00 до 19:00
Публікації
Інформація
30.07.2013 | В рамках святкування 1025-річчя Хрещення Русі відбулась зустріч керівництва райдержадміністрації та районної ради з духовенством Ульяновського благочинія |
В рамках проведення заходів з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі, 23 липня 2013 року в читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбулась зустріч керівництва райдержадміністрації та районної ради з духовенством Ульяновського благочинія, присвячена історії хрещення Київської Русі та ролі християнства в житті українського народу.
Із історією хрещення Київської Русі та її історичним значенням присутніх ознайомив благочинний Ульяновського району УПЦ, настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського м. Ульяновка протоієрей Валентин Шевчук, зауваживши що понад 10 століть тому святий рівноапостольний князь Володимир прийняв доленосне рішення, яке рішучим чином вплинуло на подальшу історію нашої Батьківщини. Завдяки прийняттю християнства почався потужний розвиток вітчизняної культури, спостерігається розквіт писемності і літератури, образотворчого мистецтва та архітектури. Саме з Хрещенням Русі на наших землях починає затверджуватися істинна духовність, виникає державність.
Про етапи становлення християнства на Русі до її хрещення Святим рівноапостольним князем Володимиром детально розповів настоятель храму святого благовірного князя Ігоря Чернігівського (УПЦ) с. Новоселиця, ієрей Дмитро Тіхонов, вказавши що складним і тернистим був шлях духовного відродження. І не дивно, що осанна міцніла в очисному полум'ї сумніву, спротиву й боротьби. Та все ж таки наші пращури прийняли християнство дуже глибоко, будучи готовими нести правду і любов Христа до людей, ради них терпіти зневагу, тортури і смерть. Тому євангельські заповіді прийшли до нас, як джерельна вода до спраглих.
Про життя та діяльність святих рівноапостольних слов'янських просвітителів та проповідників християнства, творців слов'янської абетки (кирилиці) братів Кирила і Мефодія була захоплююча розповідь настоятеля храму Святого Духа с. Кам’яна Криниця (УПЦ), протоієрея Олександра Літвінова. Протоієрей Олександр наголосив, що створивши основу слов’янської писемності брати заклали міцне підґрунтя для становлення християнства, а старослов'янська мова є і донині основною ланкою, що поєднує слов'янські християнські громади та зберігає православній церкві її самоідентичність. Відмічено що саме в цьому році виповнюється 1150 років місії святих братів Кирила і Мефодія.
Своїми думками з вищезазначених питань поділились вчитель історії Ульяновської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Шевченко Наталія Петрівна, вчитель історії навчально-виховного комплексу «Ульяновська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1” Дмитришина Катерина Борисівна, вчитель історії Луполівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Царенко Неля Василівна. Зокрема вказавши на політичний аспект прийняття християнства, що стало основою державотворення на землях Руських, а також на беззаперечно велику соціальну роль церкви в сучасному житті. Про вплив життєвого прикладу батьків на виховання дітей вказали настоятель храму Іоана Богослова (УПЦ) с. Шамраєве, ієрей Петро Тодавчич та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ) с.Сабатинівка ієрей Микола Тодавчич. Всі присутні зійшлися на думці що життєвий приклад батьків, об’єднання зусиль церкви та школи у вихованні молодого покоління є запорукою його духовного становлення.
На завершення зустрічі керівник апарату райдержадміністрації Н. Футоран подякувала всім за плідну роботу, привітала із 1025-річчя хрещення Київської Русі та подякувала представникам духовенства і вчительства за їх невтомну, щоденну працю щодо відродження духовності, утвердження високих моральних цінностей в нашому суспільстві та вихованні молоді.
|
|
© 2013 Усі права застережено