Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 
 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Додатково
Вопрос священнику


Публікації

 

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page
Новости из благочиний30.07.2013  В рамках святкування 1025-річчя Хрещення Русі відбулась зустріч керівництва райдержадміністрації та районної ради з духовенством Ульяновського благочинія

В рамках проведення заходів з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі, 23 липня 2013 року в читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбулась зустріч керівництва райдержадміністрації та районної ради з духовенством Ульяновського благочинія, присвячена історії хрещення Київської Русі та ролі християнства в житті українського народу.
Із історією хрещення Київської Русі та її історичним значенням присутніх ознайомив благочинний Ульяновського району УПЦ, настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського м. Ульяновка протоієрей Валентин Шевчук, зауваживши що понад 10 століть тому святий рівноапостольний князь Володимир прийняв доленосне рішення, яке рішучим чином вплинуло на подальшу історію нашої Батьківщини. Завдяки прийняттю християнства почався потужний розвиток вітчизняної культури, спостерігається розквіт писемності і літератури, образотворчого мистецтва та архітектури. Саме з Хрещенням Русі на наших землях починає затверджуватися істинна духовність, виникає державність.
Про етапи становлення християнства на Русі до її хрещення Святим рівноапостольним князем Володимиром детально розповів настоятель храму святого благовірного князя Ігоря Чернігівського (УПЦ) с. Новоселиця, ієрей Дмитро Тіхонов, вказавши що складним і тернистим був шлях духовного відродження. І не дивно, що осанна міцніла в очисному полум'ї сумніву, спротиву й боротьби. Та все ж таки наші пращури прийняли християнство дуже глибоко, будучи готовими нести правду і любов Христа до людей, ради них терпіти зневагу, тортури і смерть. Тому євангельські заповіді прийшли до нас, як джерельна вода до спраглих.
Про життя та діяльність святих рівноапостольних слов'янських просвітителів та проповідників християнства, творців слов'янської абетки (кирилиці) братів Кирила і Мефодія була захоплююча розповідь настоятеля храму Святого Духа с. Кам’яна Криниця (УПЦ), протоієрея Олександра Літвінова. Протоієрей Олександр наголосив, що створивши основу слов’янської писемності брати заклали міцне підґрунтя для становлення християнства, а старослов'янська мова є і донині основною ланкою, що поєднує слов'янські християнські громади та зберігає православній церкві її самоідентичність. Відмічено що саме в цьому році виповнюється 1150 років місії святих братів Кирила і Мефодія.
Своїми думками з вищезазначених питань поділились вчитель історії Ульяновської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Шевченко Наталія Петрівна, вчитель історії навчально-виховного комплексу «Ульяновська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1” Дмитришина Катерина Борисівна, вчитель історії Луполівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Царенко Неля Василівна. Зокрема вказавши на політичний аспект прийняття християнства, що стало основою державотворення на землях Руських, а також на беззаперечно велику соціальну роль церкви в сучасному житті. Про вплив життєвого прикладу батьків на виховання дітей вказали настоятель храму Іоана Богослова (УПЦ) с. Шамраєве, ієрей Петро Тодавчич та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ) с.Сабатинівка ієрей Микола Тодавчич. Всі присутні зійшлися на думці що життєвий приклад батьків, об’єднання зусиль церкви та школи у вихованні молодого покоління є запорукою його духовного становлення.
На завершення зустрічі керівник апарату райдержадміністрації Н. Футоран подякувала всім за плідну роботу, привітала із 1025-річчя хрещення Київської Русі та подякувала представникам духовенства і вчительства за їх невтомну, щоденну працю щодо відродження духовності, утвердження високих моральних цінностей в нашому суспільстві та вихованні молоді.