Актуально


Кіровоградська єпархія УПЦ у Фейсбук


Цикл практикумів, присвячених православній молитовній традиції: "Господи, навчи нас молитися!" (АНОНС)


 
 
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 

АРХІВ ПРОГРАМИ 

(Плейліст 49 уроків церковно-словꞌянської мови)


 

Телепередача

 

"Глас православний"   

 

 АРХІВ ПРОГРАМ 


Фільм приурочений ювілею єпархії

 

"Кіровоградська єпархія УПЦ. 70 років"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 



Додатково








Вопрос священнику


Публікації

 

   

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   
 

 

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин
   
   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВА



Наши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page








Новини



12.01.2014  70-летие освобождения Кировограда от немецко-фашистских захватчиков

8 января 2014 года наш город празднует 70-летие освобождения от немецко-фашистских захватчиков. В память этого события в крепости святой Елисаветы прошёл ряд мероприятий, в которых приняли участие глава Кировоградской гособладминистрации А.И.Николаенко, глава Кировоградского облсовета Н.М. Ковальчук и Кировоградский городской глава А.Д. Саинсус. По благословенню архиепископа Кировоградского и Новомиргородского Иоасафа в торжествах приняло участие духовенство города Кировограда. Богослужение возглавил секретарь Кировоградского епархиального управления протоиерей Роман Кондратюк.
На мемориальном кладбище на Крепостных валах священнослужители совершили перезахоронение телефониста-красноармейца Василия Захарова, который до последнего времени считался пропавшим без вести. Но участники поискового отряда "Память" нашли и идентифицировали останки солдата, который одним из первых ворвался в траншеи противника и погиб при взятии села Дача Онуфриевского района. За свой подвиг он был награжден орденом Красной Звезды.
Ровно семьдесят лет назад в ночь с 4 на 5 января 1944 года началась Кировоградская наступательная операция войск 2-гоУкраинского фронта под командованием И.С. Конева, проводившаяся в ходе Днепровско-Карпатской стратегической наступательной операции, успешно завершившейся 8 января 1944 года полным освобождением нашего города.
Тогда и обнаружили на редуте св. Екатерины захоронение, представлявшее из себя огромный котлован, у которого на протяжении 4-х лет, в период с 5 августа 1941 года и до освобождения Кировограда 8 января 1944 года, фашисты расстреливали мирных жителей и военнопленных. Сваливая трупы в эту яму, немцы присыпали их небольшим слоем земли до следующей партии обреченных. Таким образом, это захоронение представляет собой глубокую многоэтажную могилу, в которой покоится около 50 тысяч человек.
Именно здесь, на этом редуте в такой памятный для жителей города день, на этом священном месте Руководитель отдела по взаимодействию с вооруженными силами Кировоградской епархии протоиерей Евгений Назаренко и протоиерей Константин Шпудейко, с певчими Свято-Успенского храма, вознесли заупокойные молитвословия о невинно убиенных и погребённых здесь людях.