Актуально


В Кіровоградській єпархії відбудеться цикл духовно-просвітницьких лекцій «Великий піст – час роздумів про головне»


ЦВІТ ДУХОВНОЇ ВЕСНИ

 

 

 

Радіоефір 3 від 16 березня 2019 р.

Торжество Православ'я - минуле. сьогодення та майбутнє. Історія започаткування цього свята. Стан Православ'я в сучасності, його торжество, яке відбувається кожного дня і в кожному серці православного християнина. Вічна перемога Православної віри над духовними та фізичними ворогами. Гість програми - клірик Ставропігійного храму, бакалавр богослов'я Свящ. Андрій Савельєв.

 

Цикл проповідей про Великий піст під назвою «Цвіт Духовної весни», який транслюється на Олександрійському міському радіомовленні ознайомить слухачів із найважливішими темами для роздумів, які потрібно піднімати у дні Святої Чотиридесятниці.


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 36-й від 17.03.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

  

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

 

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

    

Щодо перейменування міста Кіровограда


 
 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свящ. Андрій Афанасенко
"Весна духовна"
 

 Протд. Роман Мельник
«На реках Вавионских» - жалобная песня иудеев о вавилонском плене или наша покаянная песнь о своих грехах?

 

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости28.09.2013  Высокопреосвященнейший архиепископ Иоасаф совершил архипастырский визит в Гайворонское благочиние

28 сентября 2013 г. Его Высокопреосвященство, архиепископ Кировоградский и Новомиргородский Иоасаф совершил освящение недавно возрожденного Свято-Успенского храма в с. Гайворон Гайворонского района. После этого в новоосвященном храме была совершена первая Божественная литургия.
Для справки: История первого православного храма в с. Гайворон полна драматических и кровавых событий. Согласно дошедшим до нас историческим сведениям, в середине XVIII в. на Пасху турки сожгли в с. Гайворон деревянный храм, а жителей села, ставших на его защиту, подвергли насильственной смерти. Из всего села выжила лишь одна семья. И именно благодаря потомкам этих людей информация об этом кровавом происшествии дошла до нас. Сегодня на месте этого трагического события возвышается памятный крест.
Строительство каменного храма было завершено в 1820 г., однако в 70-х гг. ХХ в. по приказу властей храм был уничтожен. И только в 2005 г., тщанием местных благотворителей, как организаций, так и частных лиц, началось возрождение Свято-Успенского храма для всех православных жителей Гайворона.
Его Высокопреосвященству в этот день сослужили:
- пресс-секретарь Кировоградской епархии, протоиерей Роман Кондратюк;
- благочинный Кафедрального собора г. Кировограда, протоиерей Владимир Кашлюк;
- клирик Кафедрального собора г. Кировограда, протоиерей Андрей Боярчук;
- благочинный Гайворонского округа, протоиерей Александр Миронов;
- духовенство Гайворонского благочиния.
В завершение богослужения Его Высокопреосвященство обратился к народу Божию со словом назидания, в котором поздравил всех с освящением храма и отметил чрезвычаюную важность и значение православной духовности в жизни современного человека. 
По окончании богослужения Владыка Иоасаф вручил церковные награды благотворителям и меценатам, потрудившимся в деле возведения и украшения храма, а всем молящимся в благословение были вручены иконки святого апостола Андрея Первозванного и новопрославленного святого Елисаветградской земли - блаженного старца Даниила.
После Божественной литургии, собравшиеся в стенах храма местные православные верующие во главе с Правящим архиереем и духовенством торжественным крестным ходом отправились к колодцу под названием «Престольне джерело». Его Высокопреосвященство принял участие в церемонии открытия колодца, а также освятил эту известную многим местную достопримечательность. Важно отметить, что данный проект был реализован в 2013 г. общественной организацией «Гайворонське районне козацьке товариство Буго-Гардівської паланки» вместе с Гайворонским городским советом и прихожанами храма Успения Пресвятой Богородицы.
В тот же день Его Высокопреосвященство, архиепископ Иоасаф посетил с. Бандурове Гайворонского района и строящийся там Свято-Покровский храм. Владыка встретился с меценатами строительства – членом Высшего совета юстиции Украины, судьей высшего спецсуда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел Владимиром Николаевичем Колесниченко и главой сельхозпредприятия «Лан» Анатолием Яковлевичем Опаленко, которые своим усердием и небезразличием к судьбам Святого Православия оказывают заметное содействие в благородном деле возрождения духовности в нашем крае.
Протоиерей Андрей Шиманович