Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 
 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Додатково
Вопрос священнику


Публікації

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page
Новости07.12.2022  Відкрите звернення керуючого Кіровоградською єпархією, архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Миколая до депутатів Кіровоградської обласної ради щодо проекту рішення про необхідність заборони діяльності релігійних організацій Української Православної Церкви на території регіону

Шановні депутати, певно шкода, що я, як  новопризначений керуючий Кіровоградською єпархією не знайомий з вами ближче, проте, у нас є  багато спільного, і це, перш за все люди, які вас обрали, і значну частину яких я зараз представляю як їх єпархіальний архієрей.
Керуючись, перш за все турботою про цих людей, що, я певний є і вашою турботою, хотів би поставити вам запитання - згідно якого законодавства ви дієте і вносите такі пропозиції?
Я далекий думки, що ви, шановні депутати не знаєте статті Конституції і Законів України тому і питаю -  а чим ви керуєтесь у своїх намірах?
Ви дійсно думаєте, що вся Українська Православна Церква до якої належать громадяни України є зрадницею і працює на ворога?
Ось, наприклад, за словами нашого Президента України, нині зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів.
Пряма мова: "Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави", - сказав Президент, зазначивши, що такі дані ставлять "дуже серйозні запитання до відповідних керівників, і кожне з таких питань отримає належну відповідь".
То чому ви не ставите питання про заборону діяльності СБУ, прокуратури чи поліції в регіоні?
Хочу нагадати, наша Конституція визнана кращою в світі, вона гарантує права всім верствам населення і всім церквам  у тому числі. Вона гарантує захист навіть винуватим.
Вам, депутатам, народ делегував право влади на основі виконання Конституції, бо Конституція - це суспільна угода  - влада за зберігання прав.
І війна не привід порушувати закони, навпаки, у цей час вони  повинні виконуватися як ніколи, бо це – запорука єдності суспільства як умова перемоги України в цій війні.
Подивіться у очі нашим вірянам, які воюють за Україну проти загарбника - Росії, подивіться у очі тисячам волонтерам Української Православної Церкви, які останнє віддають нашим воїнам,  подивіться у очі всім, хто ходить до наших храмів - і скажіть, що ви хочете їх заборонити.
І головне, все, що Ви робите - ви робите на очах у Бога, подивіться на ікону Христа, і скажіть Йому, що ви забороняєте Його Церкву.
Закликаю не сіяти ворожнечу на релігійному ґрунті,  всіляко берегти  єдність нашого українського народу та дотримуватися  Конституції та Законів України.
 
+ Миколай, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський.
 
На додаток , до Вашої уваги:
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пп.9 п. 1 ст. 8 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, як порушувати у порядку, визначеному Конституцією та законами України, питання про заборону діяльності політичних партій, громадських об’єднань, якщо вона спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення.
Як бачимо, за умови воєнного стану органи місцевого самоврядування можуть порушувати питання про заборону тільки політичних партій та громадських об’єднань у порядку і спосіб, що визначений Конституцією та законами України. В той же час згідно положенням ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» органи місцевого самоврядування не тільки не можуть заборонити діяльність релігійної організації, вони навіть не наділені правом порушувати питання про заборону діяльності релігійної організації.
Заборона діяльності релігійної організації є прямим втручанням у свободу віросповідання. Право на автономність релігійних організацій гарантується Європейською Конвенцією з прав людини та відображене у численних рішеннях Європейського Суду з прав людини. Релігійна організація здійснює свою діяльність виключно дотримуючись діючого законодавства України. Дії посадових та службових осіб прямо порушують статтю 35 Конституції України, статтю 41 Конституції України, статтю 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтю 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 1966 року, статтю 18 Загальної декларації прав людини 1948 року.
Загальна декларація прав людини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948 року (стаття 18) проголошує, що кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії, це право включає свободу міняти свою релігію чи переконання та свободу сповідувати свою релігію чи переконання як одноосібно, так і разом з іншими, публічно приватно в ученні, богослужінні, в виконанні релігійних і ритуальних порядків.
Конституція України, в статті 35 гарантує кожному право на свободу віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію, або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова,
Закони України «Про свободу совісті та релігійні організації», не допускає встановлення обов’язкових переконань і світогляду, будь-якого примушування при визначенні громадянами свого ставлення до релігії, до сповідання або відмови від сповідання релігії.