Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости22.10.2022  Священнослужителі Гайворонського благочиння Кіровоградської єпархії УПЦ провели в останню дорогу полеглого Захисника України

Як про людську радість часто говорять, що вона безмежна, так само і про людське горе, яке стукає в наші дні то в одні, то в інші двері, говорять, що воно безутішне. Про природу народження людини у цьому світі та про неминучість смерті мудрецями різних епох сказано дуже багато, так що і доповнити щось сьогодні дуже важко. У цю скорботну хвилину краще помовчати, згадуючи одвічні слова Христові: « Час народжуватися і час помирати … Час радіти і час плакати…». 
Важкою чорною хвилею пронеслася  над  селищем Завалля звістка про загибель сина свого краю, відданого захисника своєї Вітчизни Сергія Олександровича Болгарчука. Лезо смерті підкосило молоде дерево, сповнене життєдайного соку і приносяче самий досконалий плід – любов, тому що внутрішня духовна зрілість людини визначається не сивиною і роками , а нашим щоденним життєвим вибором і пріоритетами, в основі яких є совість і жертовність. 
9 жовтня у смт. Заваллі відбулося відспівування убієнного воїна, молодшого сержанта Сергія Олександровича Болгарчука, котрий героїчно загинув захищаючи Україну. У полеглого воїна залишились батьки, молода дружина та трьохрічний син. На траурному дійстві були присутні: очільник Заваллівської ОТГ Людмила Вікторівна Прач, голови усіх старостинських округів, члени депутатського корпусу, безліч небайдужих людей. Чин відспівування очолив благочинний церков Гайворонського округу протоієрей Роман Формазюк у співслужінні священнослужителів Гайворонського благочиння. По завершенні богослужіння отець Роман звернувся до воїнів- побратимів загиблого та усіх присутніх зі словом-співчуттям, у якому підкреслив про значимість для кожного воїна обов`язку перед земною Батьківщиною. Та виразив глибоку надію на те, що по ревним молитвам віруючого українського народу кровопролиття припинеться, здобудеться перемога та настане довгоочікуваний мир. Живим уклінним коридором проводжали убієнного воїна Сергія всі мешканці селища, постилаючи на його останньому шляху живі квіти. З проникливою промовою до рідних та всіх присутніх на місцевому кладовищі звернулися Людмила Прач та військовий комісар.  Ми у своєму житті багато чим можемо пожертвувати: здоров’ям, успіхом, часом, різними земними благами, але бути готовим пожертвувати життям – уділ не кожного. Саме любов, як безцінний дар, який приносить «серце сокрушенне і смиренне» Богові – є найвищою жертвою, вівтаря Господньго. І саме така любов до своєї Батьківщини, до свого народу є основним стимулом виконання найбільшої заповіді – « Віддати життя своє за друзів своїх». І саме така любов дає мужність перед лицем ворога.
Таким чином доброта і любов Сергія приумножиться у серцях тих, хто його знав, з ким він ділив своє бойове поприще. Орлиним злетом пройшов його земний шлях, але пам’ять героїв-захисників не вмирає ні на сторінках історії, ні в душі українського народу.
Сумуючим рідним, знайомим, усім жителям смт. Завалля  висловлюємо глибоке співчуття з приводу загибелі воїна Сергія Олександровича Болгарчука. Нехай милосердний Господь дарує світлій його душі Царство Небесне.