Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости02.05.2022  Настоятель Благовіщенського соборного храму протоієрей Євгеній Назаренко виступив з вітальним словом на міжнародній науково-практичній онлайн-конференції

Настоятель Благовіщенського соборного храму протоієрей Євгеній Назаренко виступив з вітальним словом на міжнародній науково- практичній онлайн-конференції(Українською та англійською мовами).
В обласному центрі відбулася міжнародна науково-практична конференція «Мистецький освітній простір у контексті формування сучасної парадигми освіти» .
Організатором наукового заходу традиційно став Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка.
Так, цей захід проводиться вчетверте, цьогоріч міжнародна науково-практична конференція пройшла в режимі онлайн за участю видатних освітян з низки областей України, а також науковців з-за кордону. Цьогорічний захід був присвячений темі освіти та розвитку молоді в умовах війни в Україні.
Відкрив науково-практичну конференцію ректор ЦДПУ ім. В. Винниченка Євген Соболь, який висловив подяку колегам-науковцям за участь у конференції, а закордонним освітянам – за підтримку України у боротьбі за незалежність та свободу.
Вітальне слово протоієрея Евгенія Назаренко:
Христос Воскрес!
Маю честь вітати вас, як православний священик, громадянин України, в ці світлі Пасхальні дні з нашим державним святом! Вже більше двох місяців народ України боронить свою Державу, відстоює свою свободу і незалежність в жорстокій боротьбі проти військ РФ. І люблячи свою Батьківщину, своє місто , яке є центром України  ми свідчимо про Воскресіння Христове, ми віримо у Божу Перемогу , у Перемогу України і всієї Християнської Европи.Східна і Західна церква відзначає свято Воскресіння Христового цілий тиждень, як один день. І зараз саме закінчилася Божа Служба, Літургія Світлої П'ятниці та водоосвятний молебень.
Європейська культура тісно пов'язана з християнством і багато в чому ґрунтується саме на християнському світогляді. І головним, та історично найпершим християнським святом є саме свято Світлого Христового Воскресіння.  Воно також є одним з головних державних свят більшості європейських країн.  Воскресіння Христове – відповідь Божественної любові на страждання й очікування людства та всього творіння, яке страждає разом з нами і часто через нас. У світлі Воскресіння Христового життя розкривається як визволення і свобода. Апостоли стверджували, що Христос звільнив нас для свободи. Але про свободу можна говорити у двох сенсах: з одного боку, про свободу формальну чи психологічну, а з іншого боку, про свободу моральну, чи духовну.  Формальна, чи психологічна, свобода – це здатність спрямовувати свою волю й діяльність на ті чи інші предмети, віддавати перевагу тим чи іншим спонуканням.
Головною характеристикою даної Богом свободи для віруючої людини є безперервний імпульс Воскресіння, дотримання цієї свободи та любов.  Свобода – це дар благодаті Божої, вона не тільки не обмежує, але насамперед виявляє нашу згоду на цей дар і зміцнює нас на нашому життєвому шляху. Ця свобода також дає оновлення, відновлення наших викривлених стосунків із усім творінням Божим. І наша молитва, і церковна служба, і кожне свято святих угодників Божих, і шанування священних ікон та дотримання святих традицій наших християнських народів, кожен акт жертовної любові та братерства, терпіння у смутку та скорботі, надія, яка ніколи не розчаровує людей, які вірять у Бога – це все свято свободи.Усе це випромінює Великодне світло і поширює благодать Воскресіння Христового.
Свобода і любов справжні, коли вони втілюють євангельські справи: прощення, милосердя і молитву, а не проповідують ненависть, ворожнечу та неприязнь до інших людей.  І вірити у Воскресіння – значить не боятися дару свободи, не боятися випробувань, сміливо дивитися на них, бути переконаним, що життя варте того, щоб його прожити. Ї зараз наши співвітчизники, захистники Вітчизни, лікарі , волонтери, діячи науки, мистецтва та культури показують це всьому світу! 
Перемога дає свободу переможцям і тим, кого вони визволять. І перемога Христова - єдина перемога, якій можуть радіти всі люди, від перших до останніх. Ця перемога наповнює серця людей радістю . І нам потрібно вчитися так перемагати, без злорадства і злоби.
 Дехто може спитати: «Як говорить Церква Христова, що Ісус Христос переміг смерть, а люди все ще помирають?» 
Для християн смерть є вже не похмурою безоднею, не темрявою, а воротами у нове життя, у свою Небесну Вітчизну.
 Різницею між смертю до Воскресіння Христового і смертю після Воскресіння, схожа на різницю між страшною пожежею і полум’ям свічки. І ми молитовно шануємо і пам'ятаємо всіх наших захистників, всіх співвітчизників яки загинули у цій війні. Скільки прикладів християнської жертовності, мужності, героїзму. Це велика новітня Европейська історія , яка пишеться кров'ю християнської України!. І Воскреслий Господь обома  руками, на яких залишився слід від цвяхів Голгофи," протягивает" Свою Перемогу нам і кожній людині доброї волі, Його перемога робить нас переможцями, тобто більш великими, благородними  та духовно і культурно богатішими, більш живими.
Христос Воскрес, Воскресне Україна , і як Київська Русь часів Ярослава Мудрого, була потужною християнською, культуротворчою державою і стала згодом через Києво-Печерську лавру третім уділом Божої Матері на Землі,так і наша Батьківщина під Покровом Пресвятої Богородиці засяє світлом Воскресіння Христового серед всіх народів.
Воскресіння Христове як перемога світла над темрявою/ Christ Resurrection as the victory of light over darkness
Christ is Risen! I am honored to congratulate you, as an Orthodox priest, a citizen of Ukraine, on these blessful Easter days on our national holiday! 
For more than two months now, the people of Ukraine have been defending their state, defending their freedom and independence in the brutal struggle against Russian troops. And loving our motherland, our city, which is the center of Ukraine, we witness the Resurrection of Christ, we believe in God's Victory, in the Victory of Ukraine and all Christian Europe. 
European culture is closely linked to Christianity and is largely based on the Christian worldview. Both the main and historically the first Christian holiday is the feast of the Resurrection of Christ. It is also one of the main public holidays of most European countries. 
The main characteristic of God-given freedom for the believer is the continuous impulse of the Resurrection, the observance of this freedom and love. Freedom is a gift of God's grace, it does not only limit, but above all shows our consent to this gift and strengthens us in our way of life. This freedom also renews, restores our distorted relationship with all of God's creation. 
Victory gives freedom to the victors and those they liberate. And the victory of Christ is the only victory that all people can rejoice in. This victory fills people's hearts with joy. The difference between death before the Resurrection of Christ and death after the Resurrection is similar to the difference between a terrible fire and a candle flame. 
And we prayerfully honor and remember all our defenders, all our ountrymen who died in this war. So many examples of Christian sacrifice, courage, heroism! 
This is a great modern European history, written with blood of Christian Ukraine. Christ is Risen, Ukraine will be resurrected. And as Kievan Rus in the time of Yaroslav the Wise was a powerful Christian, cultural state and later became the third part of the Mother of God on Earth through the Kiev-Pechersk Lavra, in the same way our Motherland will shine among all other states under the Protection of the Blessed Virgin.