Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 
 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Додатково
Вопрос священнику


Публікації

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page
Новости19.04.2020  ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ІОАСАФА (УКРАЇНСЬКОЮ)

«Крестом Твоим, Христе, от древния клятвы свободил еси нас…

восстанием же Твоим радости вся исполнил еси.

Темже вопием Ти: воскресый из мертвых, Господи, слава Тебе»

(Стихира на «Хвалитех» в среду Светлыя седмицы)

 

 

Возлюблені у Господі всечесні пастирі й диякони,

боголюбиві ченці та черниці, дорогі брати і сестри!

З глибини серця, сповненого почуттів пасхальної радості, звертаюся до вас зі словами благовістя, що звучить протягом тисячоліть і являє перемогу вічного життя:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Все торжество Православної віри, весь трепет і радість християнської надії і вся сила божественної любові виражені цим переможним возгласом. Це всеосяжне торжество є воістину торжеством вселенським, бо Той, Хто від початку перебував у вічному блаженстві разом з Отцем і Святим Духом – Син Божий, Господь наш Іісус Христос, прийнявши плоть людську, пожив з людьми, прийняв хресні страждання і смерть, – нині воскрес із мертвих! «Пасха, Господня Пасха! –співає сьогодні Свята Церква – От смерти бо к жизни и от земли к Небеси Христос Бог нас преведе, победную поющия».

Воскресіння Христове – воістину центральна подія всієї світової історії. Пасха «настільки перевершує всі торжества людські й земні, – свідчить святитель Григорій Богослов, – наскільки сонце перевершує зірки». Тому немає для християнина більш урочистого і великого дня, ніж день Воскресіння Христового, що несе нам спасіння й життя вічне. Воскресіння Христове – це не просто факт людської історії, не просто радість спогаду про щось, що було давно, але радість про найсуттєвішу реальність сьогоднішнього дня – «Іісус Христос вчора й сьогодні, і навіки Той же» (Євр. 13, 8). Нині ми є повноцінними співучасниками і свідками благословенного Воскресіння Спасителя, як свого часу апостоли і жінки-мироносиці. І так само, як вони тоді, дві тисячі років тому, так сьогодні і ми приймаємо від Бога Його благі дари: Його Стражданням і Воскресінням ми позбавляємося «від влади гріха, прокляття і смерті» (Рим. 5, 70). І це не просто високі слова хвали, а возглас християнина, котрий на собі відчув силу Божу, що в немочі звершується.

Саме сьогодні, коли в ці радісні дні багато хто стоїть перед мороком невідомості, незахищеності і розгубленості, пов'язаних з поширенням епідемії нового інфекційного захворювання, нам як ніколи може бути зрозумілий стан апостолів, охоплених жахом, «собранных страха ради иудейска»(Ін. 20, 19 ) за зачиненими дверима. На жаль сьогодні і нам – сучасним учням Христовим – доводиться зустрічати Воскресіння Христове не всім разом в храмі Божому, а в обмеженій кількості за закритими церковними дверима. Але все це – лише фізичні перепони, вони не можуть відділити нас від Воскреслого Господа і радість про Воскресіння Христове, духовна причетність цій події об'єднує всіх нас і ще більш зближає в єдину велику духовну родину. Як печера не могла втримати Воскреслого Христа, так і возглас «Христос Воскрес», що звучить сьогодні на богослужіннях, руйнує всілякі перепони і наповнює всю вселенну. Нехай він відгукнеться в серцях кожного з вас, наповнюючи справжньою пасхальною радістю!

Бо в цій радості Сам Воскреслий Христос приходить до кожної стражденної і збентеженої душі і вітання Його незмінне сьогодні, як і дві тисячі років тому: «Мир вам!» Це вітання Спасителя надає сенс всьому нашому життю, і тільки завдяки світлу Воскресіння можна прийняти і витримати все те, що відбувається навколо нас, протистояти цьому, простягаючи руку назустріч Христу – єдиному Джерелу життя й здоров'я, як зробив це потопаючий в морських хвилях святий апостол Петро. Воскресіння Христове – це те Чудо, яке зцілює рани, осушує сльози, примножує надію в серцях, стверджує віру в світі, зміцнює нашу любов до Бога і ближніх.

У наш важкий і неспокійний час тільки ця блага вість про Воскресіння Христове здатна внести в життя нашого суспільства мир і злагоду, примирити ворогуючих, з'єднати розділених, наставити на шлях істинний заблукалих. Вірю, що настануть дні, коли багатостраждальна наша українська земля знову відчує всю повноту слова «мир», і віра ця – Пасхальна. Але ми повинні усвідомити, що досягти цього бажаного миру можливо за умови, якщо ми звернемо до Христа свої помисли і серця, ввіримо Йому наші душі і життєвий шлях. Тому молитва за мир в нашій Батьківщині постійно звучить у всій повноті Православної Церкви, звучить вона і сьогодні в цей Великодній день, закликаючи всіх словами святкового піснеспіву: «Очистим чувствия и узрим неприступным светом воскресения Христа блистающася!».

Пасха Господня – прекрасна можливість залишити всі свари й розбіжності, пробачити образи і вилікувати рани, згадати про християнські принципи і мораль. Сáме Воскресіння повинно стати для всіх запорукою єднання. Цей принцип завжди жив і живе в Церкві, в якій «немає ні елліна, ні юдея, ні обрізання, ні необрізання, варвара, скіфа, раба, вільного, але все і у всьому Христос» (Кол. 2, 11). Тільки в єдності ми зможемо з Божою допомогою подолати ті труднощі та проблеми, які так гостро сьогодні стоять перед нами. Тільки в згуртованості наша сила і впевненість в майбутньому. Тому я закликаю вас, улюблені браття і сестри словами апостола Павла «зберігати єдність духу в союзі миру» (Єф. 4, 3), щоб ніякі труднощі, випробування і навіть переслідування не змогли похитнути нашої церковної єдності та вірності Святій Матері Церкві. Майте один до одного християнську любов, моліться за мир, процвітання і благополуччя нашої рідної Вітчизни і трудіться заради її блага. Бережіть, як зіницю ока, чистоту нашої Православної віри – віри святих рівноапостольних Володимира і Ольги, преподобних Антонія і Феодосія Печерських та незліченної кількості новомучеників і сповідників нашої Церкви.

Від щирого серця з любов'ю у Христі знову і знову поздоровляю всіх вас, дорогі брати і сестри, з великим святом Пасхи Господньої – Світлим Христовим Воскресінням і закликаю на вас Боже благословення. У ці світосяйні дні бажаю вам невичерпної благодаті Божої, радості духовної, мирного неба, мудрості і достатку у всьому, міцного здоров'я та довголіття, щоденної можливості творити добрі справи і допомагати ближнім. Нехай ваші серця, як сьогоднішні великодні свічки, сяють благодатним вогнем любові й турботи. Нехай сьогоднішнє великоднє світло, що засяяло всьому світу з Гробу Воскреслого Спасителя, освітлює все ваше життя, допомагаючи долати труднощі й негаразди, панічні страхи й розгубленість, хвороби і спокуси. Нехай жодна скорбота й тривога не затьмарює і не применшує нашої радості у Воскреслому Спасителі світу! Пасхальна радість хай буде для нас джерелом духовних і тілесних сил, збагатить наші душі й серця духовними дарами для благочестивого християнського життя, для служіння Богу і Його Святій Церкви, дозволяючи разом з ликами ангелів невпинно оспівувати світле Христове Воскресіння і разом з жінками-мироносицями благовістити всьому світу:

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

 

+ Іоасаф

Митрополит Кіровоградський і Новомиргородський

Пасха Христова, 2020 рік