Актуально
Кировоградская епархия в фейсбук
Молитвы во время эпидемии
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я
Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину
У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика.
"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"
Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.
"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"
Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.
ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії
МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31
Телефон працює з 9:00 до 19:00
Публікації
Інформація
18.04.2020 | Митрополит Іоасаф очолив богослужіння Великої Суботи (+відеотрансляція) |
18 квітня 2020 року, у Велику Суботу, у Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці відбулося особливе богослужіння, яке очолив Правлячий архієрей Кіровоградської єпархії Високопреосвященніший митрополит Іоасаф.
Зранку у Велику Суботу звершуються часи, зображальні та вечірня, яка переходить у Літургію святителя Василія Великого.
В зв'язку з епідеміологічною ситуацією та карантином богослужіння проходило в закритому режимі, а його трансляція відбувалася онлайн:
***
У Велику Суботу Церква згадує поховання Господа Ісуса Христа, перебування Його тіла у гробі, зішестя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю і визволення душ, котрі з вірою чекали Його пришестя, а також введення благоразумнаго розбійника в рай. Разом з тим богослужбові піснеспіви і читання передвіщають славне Воскресіння Христове. Основні спогади дня Великої Суботи виражені в тропарі Святої Пасхи: "Во гробе плотски, во аде же с душею яко Бог, в раи же с разбойником, и на Престоле был еси, Христе, со Отцем и Духом, вся исполняяй Неописанный". Разом з тим читання Апостола за Літургією Великої Суботи ніби завершує скорботний суботній день перебування Спасителя у гробі, і за богослужінням вже з цього моменту починає особливим чином прославлятися прийдешнє Воскресіння Христа, співаються вірші 81-го псалма з приспівом “Воскресни, Боже”. Євангельське зачало також розповідає про Воскресіння Спасителя.
Напередодні Владика Іоасаф очолив утреню з чином погребіння Плащаниці Господа.
|
|
© 2013 Усі права застережено