Актуально


Кіровоградська єпархія УПЦ у Фейсбук


Цикл практикумів, присвячених православній молитовній традиції: "Господи, навчи нас молитися!" (АНОНС)


 
 
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 

АРХІВ ПРОГРАМИ 

(Плейліст 49 уроків церковно-словꞌянської мови)


 

Телепередача

 

"Глас православний"   

 

 АРХІВ ПРОГРАМ 


Фільм приурочений ювілею єпархії

 

"Кіровоградська єпархія УПЦ. 70 років"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 



Додатково








Вопрос священнику


Публікації

 

   

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   
 

 

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин
   
   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВА



Наши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page








Новини



16.07.2019  Православний табір «Горизонт віри» у Болгарії

З 3 по 12 липня учасники молодіжного клубу «Позитив», що діє при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі м.Кропивницький, вперше за історію єпархії перебували у літньому таборі «Горизонт віри» за кордоном, в саме, в сонячній Болгарії. Організували цю поїздку й відпочинок керівник й наставник молодіжного клубу протоієрей Андрій Бобрик разом з вихователями протоієреєм Віталієм Ігнатьєвим й Давидовою Оленою Ігорівною. Підготовка до поїздки тривала 4 місяці, діти вивчали історію країни, до якої збирались, й протягом Великого посту разом читали особливе молитовне правило, яке гуртувало їх та духовно єднало одну сім`ю.
Групу супроводжував протоієрей Віталій Ігнатьєв. Зранку 4 липня, Одеса зустріла подорожуючих ясною і теплою погодою. Батюшка провів екскурсію головними вулицями міста. Діти побували на Дерибасовській, пройшлись по Рішельєвській і, звичайно, піднялись сходами Потьомкінської. Втомлені, але щасливі, діти вирушили до Іллінського, а потім Пантелеймонівського монастиря, де на дітей чекав смачний полудень. Після цього, сівши в автобус міжнародного сполучення, на «Позитивчиків» чекало перетин 6 кордонів та переїзд через 3 країни. Для більшості дітей – це була перша подорож закордон, тому всі дуже хвилювалися.
Сонячний Берег – один із найкращих курортів Болгарії та Балканського півострову. Тут немає жилих будинків, лише готелі та гостьові вілли. На дітей чекав трьохзірковий готель Palma, що знаходиться у самому центрі Сонячного Берегу. Поселення пройшло швидко і дітей запросили відсвяткувати приїзд, скуштувавши смачну піцу. Готель Palma дуже гостинно прийняв групу з Кропивницького. Харчування дітей проводилось по системі All inclusive, працювали дитячі аніматори і завжди діти могли поплавати у теплому басейні з гіркою. У басейні і пройшов перший день.
Наступний ранок, як і кожен ранок, почався о 8 годині з ранкової молитви, далі сніданок і все по розпорядку табору. Чорне море Болгарії зустріло дітей теплими хвилями та чистим пісочним берегом. Купання переривалося паузами на обід. А ввечері, підготовка до відкриття табору, вечірня молитва і подяка Богу за такі щасливі хвилини.
З третього дня, дітей чекала цікава розважальна програма, яку розробив і приготував отець Андрій Бобрик. Кожного дня дітей чекали конкурси, а в останній день табору провели гру Брейн-ринг. Усі конкурси були дуже цікавими. Навіть, показ мод на християнську тематику діти провели на «ура». Доречі, наряди створювалися власноруч!
По милості Божій, 7 липня, в День пам’яті святого Іоанна Хрестителя, наша група відправилась у місто Помор’є, на Божественну літургію до монастиря великомученика Георгія Побідоносця. Це єдиний чоловічий монастир на Болгарському узбережжі. Супроводжуючий нашої групи, отець Віталій, співслужив із настоятелем обителі, єпископом Ієронімом. Неймовірна Літургія пройшла дуже швидко, болгарські наспіви придавали службі особливого колориту. А приємніше нас чекало попереду – разом із Болгарським Патріархом Неофітом, також, поминалися Український Митрополит Онуфрій та Митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф.
Наступного дня група вирушила до Созополя, старовинного міста Болгарії. Тут збереглися будинки XII-XIIІ століть. Цікаво те, що тут живуть люди. У цьому місті, у храмі святих Кирила і Мефодія знаходяться мощі святого Іоанна Хрестителя. Це одна із головних святинь християнського світу, якій змогли вклонитися наші молоді паломники.
В переддень від’їзду в Україну, всіх чекала подорож в Нессебр. 12 церков V-VI століть, неймовірний вид на море, сувенірні лавки та чарівний музикант, який грав на волинці – все це додало незабутніх вражень нашій дітворі.
Запам’ятався всім останній день табору. Діти вирушили на вечірню прогулянку по узбережжю, купували сувеніри та прощалися з болгарським морем. А пізнім вечором, діти організували чудову виставу, яку показали дорослим.
Знову 6 кордонів, Болгарія, Румунія, Молдова, Україна. Повертатись додому не хотілося, ще, хоча б, 2 дні… Проїжджаючи Болгарією, ми пригадували теплі хвилі, гарячий пісок, морозиво, ранкові та вечірні збори, передивлялись фотографії. «Горизонт віри» показав дітям, що з Богом можливо опинитися на території будь-якого горизонту, який раніше був тільки ілюзією. Ця подорож стала можливою завдяки невичерпній вірі дітей, безмежній любові батьків та мудрості вихователів молодіжного клубу.
До зустрічі на горизонті 2020…

Більше фото за посиланням: