Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости03.05.2019  Митрополит Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав єдиновірську общину с. Злинка Маловисківського благочиння

3 травня 2019 року, в п’ятницю Світлої седмиці, свято ікони Богородиці «Живоносне Джерело», коли Свята Церква продовжує святкування Пасхи Христової, Високопреосвященніший митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав с. Злинка Маловисківського благочинного округу, де в Свято-Покровському храмі єдиної в Україні общини єдиновірців звершив Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили священики Маловисківського району, а також духовенство Кафедрального собору Різдва Божої Матері.
Після Божественної літургії відбувся традиційний пасхальний Хресний хід навколо храму. По завершенні Хресного ходу Керуючий Кіровоградською єпархією звернувся до всіх присутніх з архіпастирським словом, в котрому відмітив відданість своїм традиціям місцевої общини єдиновірців, які, незважаючи на всі історичні трудності та перешкоди,  свято та невідступно оберігають особливості своїх чинопослідувань богослужінь та обрядів.
Також правлячий архієрей окремим прихожанам вручив Архієрейські грамоти, а всім віруючим в знак благословення іконки Пресвятої Богородиці "Пантанаса".
Нинішній храм стоїть на місці єдиновірської деревʻяної церкви, яку знищили в 20-х роках минулого століття. В цьому храмі за богослужінням можна почути унікальний крюковий (або знаменний) спів церковного хору, хранителями якого є місцеві старожили. Молодь також долучається до вивчення особливого древнього богослужебного співу.

* * *

Довідка:

Єдиновірʻя – вид воззʻєднання російських старообрядців-розкольників із Православною Церквою, за яким за старообрядцями зберігається право здійснювати богослужіння і Таїнства по старопечатних, дониконовских книгах і за своїми обрядам, під умовою підпорядкування, в ієрархічному відношенні, Православної Церкви та прийняття ними священнослужителів від православних архієреїв. Коли у розкольників померли всі священики старого висвячення, положення розкольників стало вкрай скрутним. Через ці труднощі, старообрядницький монах Никодим, за порадою графа Румянцева Задунайського, виклав у всепідданнійшім проханні тодішнього уряду умови, на яких старообрядці-попівці погоджувалися воззʻєднатися з Православною Церквою (1783 рік).
Він просив:
а) щоб була знята заборона колишніх соборів на старі обряди;
б) щоб старообрядцям дарований був хореєпископ, що знаходиться в безпосередній залежності від Св. Синоду;
в) щоб цей єпископ рукопокладав для них священиків і всі богослужіння відбувалося за старим, дониконовским чинопослідуванням;
г) щоб Святе миро єдиновірцям давав Св. Синод,
д) щоб усій пастві цього хореєпископа було дано право не голити борід і не носити німецької сукні.
Сам Никодим помер (1784) раніше відповіді уряду на це прохання, встигнувши схилити до свого образу думок значну частину стародубських старообрядців. Единомисленним з ним старообрядцям, що оселилися в Таврійській області, дані були православні священики від Таврійського архієрея, влаштовані монастир і парафіяльні церкви. Таким чином утворилися до 1788 р. перші єдиновірські парафії.
Містечко Злынка Анновської волості, Єлисаветградського повіту, Херсонської губернії засноване у 1-й пол. XVIII ст. старообрядцями. У 1860-х рр. тут було 809 дворів, 4388 жителів і 2 церкви: нового обряду і єдиновірська. У 1782 р. безпопівці с. Злинка звернулися до архієпископа Никифора (Феотока) з проханням влаштувати їм церкву і дати священство від греко-руської Церкви. Перша деревʻяна єдиновірська церква Покрови Пресвятої Богородиці була закладена 23 березня і освячена 7 вересня 1784 р. Пізніше вона зруйнована за старістю. Нова камʻяна церква збудована у 1812 р. єлисаветградським купцем Рогалевим. У роки радянської влади єдиновірська церква Злинки зруйнована, але віруючі люди свято берегли свою віру, книги та памʻять про своїх предків. Молилися в домівках по старопечатних книгах. В кінці 1980-х рр. прихід знову відкритий за сприяння Кіровоградського управління УПЦ.
Таким чином, єдиновірська община з часу свого заснування не припиняла своєї діяльності. Не дивлячись на те, що храм неодноразово руйнувався, служби продовжували вести в будинку священика чи вдома у прихожан. Сьогодні в межах СНД всього три єдиновірські громади – дві в Росії і одна в Україні, в Злинці. Вона поєднує традиції старообрядців зі звичними православними обрядами.