Актуально


Благодійна акція «За тиждень Великдень»


ЦВІТ ДУХОВНОЇ ВЕСНИ

 

 

 

Радіоефір 5 від 17 квітня 2019 р.

Стежками праведності в напрямку спасіння В чому полягає сенс земного життя? Чи можливо знайти Царство Небесне на небі не намагаючись жити по любові на землі? Життя святих - це вигадана казка , яка залишилася на звалищі історії чи вічно живий та дієвий підручник для спасіння? На ці і на безліч інших запитань відповість гість студії клірик Ставропігійного храму м. Олександрії, бакалавр богослов'я Священик Андрій Савельєв.

 

Цикл проповідей про Великий піст під назвою «Цвіт Духовної весни», який транслюється на Олександрійському міському радіомовленні ознайомить слухачів із найважливішими темами для роздумів, які потрібно піднімати у дні Святої Чотиридесятниці.


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 40-й від 14.04.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свящ. Андрій Афанасенко
"Весна духовна"
 

 Протд. Роман Мельник
«На реках Вавионских» - жалобная песня иудеев о вавилонском плене или наша покаянная песнь о своих грехах?

 

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости13.04.2019  У день 200-річчя Ревуцької ікони Божої Матері митрополит Іоасаф звершив архіпастирський візит у смт. Добровеличківку

13 квітня 2019 р., в день, коли Церква відзначає Похвалу Пресвятої Богородиці, Високопреосвященнійший митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав Свято-Миколаївський храм смт. Добровеличківки. Цей день особливий у житті парафії, адже віруючі святкують 200-річчя місцешанованої ікони Пресвятої Богородиці «Ревуцька». Тому приїзд Правлячого архієрея був приурочений якраз до такої визначної події. Багато людей цього дня прибули до храму, щоб вознести молитви разом з архіпастирем. За Божественною літургією Його Високопреосвященству співслужило духовенство Добровеличківського благочиння та священнослужителі Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці.
Після завершення богослужіння Владика Іоасаф звернувся до віруючих зі словом проповіді, в котрому розповів історію чудотворного образу Ревуцької Божої Матері, а також про заступництво Богородиці за всіх, хто до Неї звертається в молитвах. Правлячий архієрей роз’яснив присутнім ситуацію, що зараз склалася в церковному житті України, а також розповів про події, котрі відбуваються навколо Української Православної Церкви.
Владика Іоасаф подякував всім за спільні молитви, а в знак благословення вручив віруючим іконки Богородиці.
По завершанні торжества в храмі всі прихожани та паломники були запрошені на святкову трапезу біля храму.

* * *

Історична довідка:
Ревуцька ікона була написана в Херсонській губернії у 18 столітті. За наявними даними образ був завширшки один, а в довжину півтора аршина. На іконі Богоматір стоїть у весь зріст, без Предвічного Немовляти, а її руки складені на грудях. Це був час при архієпископі Катеринославському, Херсонському і Таврійському Іову (Потьомкіну). В Одеському обласному історичному архіві зберігатися справа «Про чудотворну ікону відкриту в поміщицькому селищі Ревуцького, воно ж Величківка в Миколаївській церкві», яке велося з 04.08.1819 за 07.02.1821 року (опис 1, фонду 37, під п. №871, справа № 5739), в якому зібрані свідоцтва про цю чудотворну ікону.
У справі святині згадувалося, як 30 березня 1819 р. селянин Іван Смельчук зауважив, що на іконі зʻявилися крапельки вологи. Вони стікали з очей Божої Матері до самих ніг і благоухали. Тоді він покликав священика. До ікони зібралися і тодішні представники влади: поміщик Ревуцький, підполковниця Таничева, ротмістр Оприща, підпоручик Добришевський, прапорщиця Акацатова. Подивитися на диво зібрався і народ. І під час молебню перед іконою 8 людей зцілилося від хвороб, в тому числі один від розслаблення у всіх членах тіла, одна дворянка від раку грудей і ран на шкірі, одна жінка, яка не бачила 10 місяців, і 2 дівчинки: у однієї відібрані руки і ноги, а у іншої від родимця. Список таких чудес зростав з кожним днем. Серед зцілених тоді Марта, дружина херсонського купця Сторчанова і її дочка (німа від народження і позбавлена розуму, почала чути і потроху говорити), і Анна, дружина купця Олексія Чорного з Миколаєва, і єлисаветградський губернський секретар Михайло Кузубов і інші.
Тоді, "для огляду ікони і дізнання чудес" створили комісію з вищих чинів священнослужителів. І тільки в 1848 році, після розслідування всіх дивних випадків, комісія визнала чудотворність ікони. З неї писалися списки. Одна з копій ікони Божої Матері довгий час перебувала і шанувалася в Успенському соборі Єлисаветграда.
Під час війни Успенський собор був розграбований і зруйнований, а ікона – втрачена.
Вважалося, що загинули та пропали в революційному згарище і всі її списки, тобто копії. Але одного разу в кіровоградському антикварному магазині виставили на продаж старовинну ікону – Ревуцьку Божу Матір.
Клірик Херсонської єпархії ігумен Неофіт (Гончаренко) тоді служив у Кафедральному соборі Кіровограда і часто заходив в той магазин – іноді серед виставленого на продаж товару зустрічалася і церковне начиння. Це були непрості часи для України – 1998 рік. Люди часто несли з дому на продаж сімейні реліквії.
В той день він був не один, а разом зі своїм рідним братом священнослужителем, ієромонахом Іоанном. І коли вони побачили ікону, відразу навіть не повірили очам. А дізналися про неї, про її чудодійну силу, працюючи з архівними документами в Кіровограді і в Одесі, де в обласному архіві є справа про ікону. Ікону написали для побудованої в 1795 році на кошти прихожан в селі Ревуцьке Херсонської губернії деревʻяної церкви в імʻя святого Миколая Чудотворця.
Брати купили її, не роздумуючи. І, тим не менш, провели розслідування – чи це справді зникла копія чудотворної ікони Ревуцький Божої Матері. Співставляли і звіряли всі описи, перевіряли згадки, показували старожилам. І все підтверджувало: так, це вона...
Зараз з цього чудотворного образу пишуть списки, і один з них у 2014 р. доставили в Свято-Миколаївський храм смт. Добровеличківки.