Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 
 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Додатково
Вопрос священнику


Публікації

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page
Новости13.04.2019  У день 200-річчя Ревуцької ікони Божої Матері митрополит Іоасаф звершив архіпастирський візит у смт. Добровеличківку

13 квітня 2019 р., в день, коли Церква відзначає Похвалу Пресвятої Богородиці, Високопреосвященнійший митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав Свято-Миколаївський храм смт. Добровеличківки. Цей день особливий у житті парафії, адже віруючі святкують 200-річчя місцешанованої ікони Пресвятої Богородиці «Ревуцька». Тому приїзд Правлячого архієрея був приурочений якраз до такої визначної події. Багато людей цього дня прибули до храму, щоб вознести молитви разом з архіпастирем. За Божественною літургією Його Високопреосвященству співслужило духовенство Добровеличківського благочиння та священнослужителі Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці.
Після завершення богослужіння Владика Іоасаф звернувся до віруючих зі словом проповіді, в котрому розповів історію чудотворного образу Ревуцької Божої Матері, а також про заступництво Богородиці за всіх, хто до Неї звертається в молитвах. Правлячий архієрей роз’яснив присутнім ситуацію, що зараз склалася в церковному житті України, а також розповів про події, котрі відбуваються навколо Української Православної Церкви.
Владика Іоасаф подякував всім за спільні молитви, а в знак благословення вручив віруючим іконки Богородиці.
По завершанні торжества в храмі всі прихожани та паломники були запрошені на святкову трапезу біля храму.

* * *

Історична довідка:
Ревуцька ікона була написана в Херсонській губернії у 18 столітті. За наявними даними образ був завширшки один, а в довжину півтора аршина. На іконі Богоматір стоїть у весь зріст, без Предвічного Немовляти, а її руки складені на грудях. Це був час при архієпископі Катеринославському, Херсонському і Таврійському Іову (Потьомкіну). В Одеському обласному історичному архіві зберігатися справа «Про чудотворну ікону відкриту в поміщицькому селищі Ревуцького, воно ж Величківка в Миколаївській церкві», яке велося з 04.08.1819 за 07.02.1821 року (опис 1, фонду 37, під п. №871, справа № 5739), в якому зібрані свідоцтва про цю чудотворну ікону.
У справі святині згадувалося, як 30 березня 1819 р. селянин Іван Смельчук зауважив, що на іконі зʻявилися крапельки вологи. Вони стікали з очей Божої Матері до самих ніг і благоухали. Тоді він покликав священика. До ікони зібралися і тодішні представники влади: поміщик Ревуцький, підполковниця Таничева, ротмістр Оприща, підпоручик Добришевський, прапорщиця Акацатова. Подивитися на диво зібрався і народ. І під час молебню перед іконою 8 людей зцілилося від хвороб, в тому числі один від розслаблення у всіх членах тіла, одна дворянка від раку грудей і ран на шкірі, одна жінка, яка не бачила 10 місяців, і 2 дівчинки: у однієї відібрані руки і ноги, а у іншої від родимця. Список таких чудес зростав з кожним днем. Серед зцілених тоді Марта, дружина херсонського купця Сторчанова і її дочка (німа від народження і позбавлена розуму, почала чути і потроху говорити), і Анна, дружина купця Олексія Чорного з Миколаєва, і єлисаветградський губернський секретар Михайло Кузубов і інші.
Тоді, "для огляду ікони і дізнання чудес" створили комісію з вищих чинів священнослужителів. І тільки в 1848 році, після розслідування всіх дивних випадків, комісія визнала чудотворність ікони. З неї писалися списки. Одна з копій ікони Божої Матері довгий час перебувала і шанувалася в Успенському соборі Єлисаветграда.
Під час війни Успенський собор був розграбований і зруйнований, а ікона – втрачена.
Вважалося, що загинули та пропали в революційному згарище і всі її списки, тобто копії. Але одного разу в кіровоградському антикварному магазині виставили на продаж старовинну ікону – Ревуцьку Божу Матір.
Клірик Херсонської єпархії ігумен Неофіт (Гончаренко) тоді служив у Кафедральному соборі Кіровограда і часто заходив в той магазин – іноді серед виставленого на продаж товару зустрічалася і церковне начиння. Це були непрості часи для України – 1998 рік. Люди часто несли з дому на продаж сімейні реліквії.
В той день він був не один, а разом зі своїм рідним братом священнослужителем, ієромонахом Іоанном. І коли вони побачили ікону, відразу навіть не повірили очам. А дізналися про неї, про її чудодійну силу, працюючи з архівними документами в Кіровограді і в Одесі, де в обласному архіві є справа про ікону. Ікону написали для побудованої в 1795 році на кошти прихожан в селі Ревуцьке Херсонської губернії деревʻяної церкви в імʻя святого Миколая Чудотворця.
Брати купили її, не роздумуючи. І, тим не менш, провели розслідування – чи це справді зникла копія чудотворної ікони Ревуцький Божої Матері. Співставляли і звіряли всі описи, перевіряли згадки, показували старожилам. І все підтверджувало: так, це вона...
Зараз з цього чудотворного образу пишуть списки, і один з них у 2014 р. доставили в Свято-Миколаївський храм смт. Добровеличківки.