Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости03.02.2019  Митрополит Іоасаф відвідав Хресто-Воздвиженський храм с. Перегонівка

 3 лютого, в неділю 37-му по П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Іоасаф, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський з архіпастирським візитом відвідав с. Перегонівку. Владика разом з прихожанами Хресто-Воздвиженського храму, яких в цей день зібралось близько ста чоловік, помолився за Божественною літургією.
Після закінчення богослужіння митрополит Іоасаф звернувся до присутніх з архіпастирським словом, в якому розповів про життєвий шлях та подвиг в захисті православної віри преподобного Максима Сповідника.
Приводом зустрічі послужила глибока стурбованість релігійної громади Хресто-Воздвиженського храму грубим втручанням в її внутрішнє релігійне життя осіб, які не мають на це жодного права. Так 24 січня у приміщенні будинку культури без участі священиків та постійних прихожан храму, за участі саме територіальної громади села, а не релігійної громади храму, під "патронатом" заїжджого "священика" структури так званого Київського Патріархату, було проведено збори, на яких проголошено про перехід общини храму в так звану ПЦУ. Такі дії викликали неабиякий резонанс у інформаційному просторі України та стимулювали ряд фейкових повідомлень. Владика Іоасаф, на основі положень Статуту про управління УПЦ та законів Конституції України, вказав на незаконність таких дій з боку окремих представників громади села та роз’яснив прихожанам Хресто-Воздвиженського храму, в чому полягає відмінність між територіальною та релігійною громадами.
Варто зазначити, що подібні ситуації відбуваються по всій Україні, коли обманом, силою, шантажем та погрозами представники органів державного самоврядування та інші групи осіб, які до внутрішнього релігійного життя Церкви жодного відношення не мають, стараються загнати віруючих людей в новоутворену структуру так звану ПЦУ. Такі дії, за словами митрополита Іоасафа, не несуть мир українському народу. «Так званий Томос приніс на нашу українську землю, за словами Євангелія, не мир, а меч».
Релігійна громада Хресто-Воздвиженського храму іще раз одноголосно засвідчила своє тверде та непохитне рішення перебувати в лоні Святої канонічної Української Православної Церкви та висловила свою підтримку Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.
Неможливо створити Святу Церкву на насиллі та свідомому обмані, бо це є хула на Духа Святого. А що таке хула на Духа Святого? Це не гріховний вчинок і не словесне блюзнірство, а такий стан душі, при якому покаяння стає неможливим. А з цієї причини стає неможливим і прощення. Хула проти Святого Духа є свідомий, завзятий і нерозкаяний опір очевидній істині, про яку людина всередині себе знає, що це істина. Але Господь суворо попереджає нас, що «всякий гріх і хула проститься людям, але хула на Духа Святого не проститься… ні в цьому віці, ні в майбутньому». (Мф. 12:31-32).
Тому владика Іоасаф наголосив на важливості та необхідності стояння в істині, закликав усіх прихожан свято берегти батьківську православну віру та триматися Святої канонічної Української Православної Церкви.