Актуально


Кіровоградська єпархія УПЦ у Фейсбук


Цикл практикумів, присвячених православній молитовній традиції: "Господи, навчи нас молитися!" (АНОНС)


 
 
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 

АРХІВ ПРОГРАМИ 

(Плейліст 49 уроків церковно-словꞌянської мови)


 

Телепередача

 

"Глас православний"   

 

 АРХІВ ПРОГРАМ 


Фільм приурочений ювілею єпархії

 

"Кіровоградська єпархія УПЦ. 70 років"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 



Додатково








Вопрос священнику


Публікації

 

   

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   
 

 

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин
   
   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВА



Наши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page








Новини



03.02.2019  Митрополит Іоасаф відвідав Хресто-Воздвиженський храм с. Перегонівка

 3 лютого, в неділю 37-му по П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Іоасаф, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський з архіпастирським візитом відвідав с. Перегонівку. Владика разом з прихожанами Хресто-Воздвиженського храму, яких в цей день зібралось близько ста чоловік, помолився за Божественною літургією.
Після закінчення богослужіння митрополит Іоасаф звернувся до присутніх з архіпастирським словом, в якому розповів про життєвий шлях та подвиг в захисті православної віри преподобного Максима Сповідника.
Приводом зустрічі послужила глибока стурбованість релігійної громади Хресто-Воздвиженського храму грубим втручанням в її внутрішнє релігійне життя осіб, які не мають на це жодного права. Так 24 січня у приміщенні будинку культури без участі священиків та постійних прихожан храму, за участі саме територіальної громади села, а не релігійної громади храму, під "патронатом" заїжджого "священика" структури так званого Київського Патріархату, було проведено збори, на яких проголошено про перехід общини храму в так звану ПЦУ. Такі дії викликали неабиякий резонанс у інформаційному просторі України та стимулювали ряд фейкових повідомлень. Владика Іоасаф, на основі положень Статуту про управління УПЦ та законів Конституції України, вказав на незаконність таких дій з боку окремих представників громади села та роз’яснив прихожанам Хресто-Воздвиженського храму, в чому полягає відмінність між територіальною та релігійною громадами.
Варто зазначити, що подібні ситуації відбуваються по всій Україні, коли обманом, силою, шантажем та погрозами представники органів державного самоврядування та інші групи осіб, які до внутрішнього релігійного життя Церкви жодного відношення не мають, стараються загнати віруючих людей в новоутворену структуру так звану ПЦУ. Такі дії, за словами митрополита Іоасафа, не несуть мир українському народу. «Так званий Томос приніс на нашу українську землю, за словами Євангелія, не мир, а меч».
Релігійна громада Хресто-Воздвиженського храму іще раз одноголосно засвідчила своє тверде та непохитне рішення перебувати в лоні Святої канонічної Української Православної Церкви та висловила свою підтримку Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.
Неможливо створити Святу Церкву на насиллі та свідомому обмані, бо це є хула на Духа Святого. А що таке хула на Духа Святого? Це не гріховний вчинок і не словесне блюзнірство, а такий стан душі, при якому покаяння стає неможливим. А з цієї причини стає неможливим і прощення. Хула проти Святого Духа є свідомий, завзятий і нерозкаяний опір очевидній істині, про яку людина всередині себе знає, що це істина. Але Господь суворо попереджає нас, що «всякий гріх і хула проститься людям, але хула на Духа Святого не проститься… ні в цьому віці, ні в майбутньому». (Мф. 12:31-32).
Тому владика Іоасаф наголосив на важливості та необхідності стояння в істині, закликав усіх прихожан свято берегти батьківську православну віру та триматися Святої канонічної Української Православної Церкви.