Актуально


Благодійна акція «За тиждень Великдень»


ЦВІТ ДУХОВНОЇ ВЕСНИ

 

 

 

Радіоефір 5 від 17 квітня 2019 р.

Стежками праведності в напрямку спасіння В чому полягає сенс земного життя? Чи можливо знайти Царство Небесне на небі не намагаючись жити по любові на землі? Життя святих - це вигадана казка , яка залишилася на звалищі історії чи вічно живий та дієвий підручник для спасіння? На ці і на безліч інших запитань відповість гість студії клірик Ставропігійного храму м. Олександрії, бакалавр богослов'я Священик Андрій Савельєв.

 

Цикл проповідей про Великий піст під назвою «Цвіт Духовної весни», який транслюється на Олександрійському міському радіомовленні ознайомить слухачів із найважливішими темами для роздумів, які потрібно піднімати у дні Святої Чотиридесятниці.


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 40-й від 14.04.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свящ. Андрій Афанасенко
"Весна духовна"
 

 Протд. Роман Мельник
«На реках Вавионских» - жалобная песня иудеев о вавилонском плене или наша покаянная песнь о своих грехах?

 

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости02.12.2018  Митрополит Іоасаф звершив Божественну літургію в Кафедральному соборі Різдва Божої Матері

Другого грудня, в Неділю 27-му по П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Іоасаф, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський звершив Божественну літургію в Кафедральному соборі Різдва Божої Матері. Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору.
По закінченні богослужіння Владика Іоасаф звернувся до прихожан зі словами проповіді, пояснивши євангельське притчу про безумного багача: «Ми чули сьогодні в Євангелії дуже коротку притчу, в якій описується – з точки зору багатьох сьогодні – найуспішніша людина. Вона не тільки багата. Вона знайшла те, до чого прагнуть зараз чимало багатих людей – душевне самозаспокоєння, душевний комфорт. Зараз влаштовуються курси і тренінги, винаходяться якісь формули, влаштовуються різні психофізичні маніпуляції для того, щоб досягти душевного спокою. І ось описана людина, яка начебто досягла всього…
Але ось ми чуємо євангельські слова – слова Самого Спасителя, які прямо протилежні тому, чому вчить нас егоїстичний і приземлений світ цей і чому ми самі іноді, на жаль, готові слідувати. Господь каже нам про справжню мету життя – в дуже і дуже простих словах. Називає божевільним те, заради чого живе переважна більшість людей в навколишньому світі. Ті, хто вважає, що живе мудро, правильно, обачливо, гідно, не гірше за інших, а то і краще. І всю цю життєву користь, весь цей життєвий прагматизм Господь оголошує божевіллям – і каже, що жити потрібно для зовсім інших цілей.
В образі людини, описаної в притчі, нам сьогодні показується стан, ледь не самий бажаний більшістю людей. А Господь у відповідь на це говорить одне слово: «Божевільний»! І додає: «У цю ж ніч душу твою зажадають від тебе, кому дістанеться все те, що ти заготовив?». Божевіллям називається весь цей помилковий душевний спокій, оснований на матеріальних благах. Безглузде все це спокійне і сите життя, якщо ти не готовий до вічності, до зустрічі з Богом. Ось як Господь говорить! «Ідеал», який начебто вважається розумним, насправді є абсурдним, є божевіллям, якщо основою життя людини не буде Бог! Адже головне в нашому житті – не тут, і головний наш скарб, який потрібно збирати, – це скарб вічний.
Апостол Павло пише: «Дивіться, поводьтеся обережно, не як немудрі, але як мудрі, дорожіть часом, тому що дні лукаві».
«Мудрі» – значить ті, які не живуть хибними життєвими самовпевненими уподобаннями, а живуть вищою мудрістю. Мудрістю прагнення до Царства Божого. Навіть якщо цей світ цю мудрість називає безумством. Ми знаємо, де мудрість, а де безумство. Господь нам у Своєму Слові це відкрив. Потрібно цінувати час – дні лукаві. Не можна говорити собі: «На багато років у мене все заготовлено: в банку якомусь рахунок або інше вмістилище матеріальних засобів». Дні лукаві. У будь-який день і Господь може прийти, і наша власна смерть може прийти. «Не будьте немудрі, але розумійте, що є воля Божа», – говорить апостол. Будемо намагатися по волі Божій наше життя влаштовувати, і тоді ми будемо не божевільними, а мудрими по-справжньому. Амінь».