Актуально


 


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 45-й від 25.08.19.

 

Тема: "Розділові знаки"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

  Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії
 

Крещение Руси.
Выбор веры.

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости02.12.2018  Митрополит Іоасаф звершив Божественну літургію в Кафедральному соборі Різдва Божої Матері

Другого грудня, в Неділю 27-му по П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Іоасаф, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський звершив Божественну літургію в Кафедральному соборі Різдва Божої Матері. Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору.
По закінченні богослужіння Владика Іоасаф звернувся до прихожан зі словами проповіді, пояснивши євангельське притчу про безумного багача: «Ми чули сьогодні в Євангелії дуже коротку притчу, в якій описується – з точки зору багатьох сьогодні – найуспішніша людина. Вона не тільки багата. Вона знайшла те, до чого прагнуть зараз чимало багатих людей – душевне самозаспокоєння, душевний комфорт. Зараз влаштовуються курси і тренінги, винаходяться якісь формули, влаштовуються різні психофізичні маніпуляції для того, щоб досягти душевного спокою. І ось описана людина, яка начебто досягла всього…
Але ось ми чуємо євангельські слова – слова Самого Спасителя, які прямо протилежні тому, чому вчить нас егоїстичний і приземлений світ цей і чому ми самі іноді, на жаль, готові слідувати. Господь каже нам про справжню мету життя – в дуже і дуже простих словах. Називає божевільним те, заради чого живе переважна більшість людей в навколишньому світі. Ті, хто вважає, що живе мудро, правильно, обачливо, гідно, не гірше за інших, а то і краще. І всю цю життєву користь, весь цей життєвий прагматизм Господь оголошує божевіллям – і каже, що жити потрібно для зовсім інших цілей.
В образі людини, описаної в притчі, нам сьогодні показується стан, ледь не самий бажаний більшістю людей. А Господь у відповідь на це говорить одне слово: «Божевільний»! І додає: «У цю ж ніч душу твою зажадають від тебе, кому дістанеться все те, що ти заготовив?». Божевіллям називається весь цей помилковий душевний спокій, оснований на матеріальних благах. Безглузде все це спокійне і сите життя, якщо ти не готовий до вічності, до зустрічі з Богом. Ось як Господь говорить! «Ідеал», який начебто вважається розумним, насправді є абсурдним, є божевіллям, якщо основою життя людини не буде Бог! Адже головне в нашому житті – не тут, і головний наш скарб, який потрібно збирати, – це скарб вічний.
Апостол Павло пише: «Дивіться, поводьтеся обережно, не як немудрі, але як мудрі, дорожіть часом, тому що дні лукаві».
«Мудрі» – значить ті, які не живуть хибними життєвими самовпевненими уподобаннями, а живуть вищою мудрістю. Мудрістю прагнення до Царства Божого. Навіть якщо цей світ цю мудрість називає безумством. Ми знаємо, де мудрість, а де безумство. Господь нам у Своєму Слові це відкрив. Потрібно цінувати час – дні лукаві. Не можна говорити собі: «На багато років у мене все заготовлено: в банку якомусь рахунок або інше вмістилище матеріальних засобів». Дні лукаві. У будь-який день і Господь може прийти, і наша власна смерть може прийти. «Не будьте немудрі, але розумійте, що є воля Божа», – говорить апостол. Будемо намагатися по волі Божій наше життя влаштовувати, і тоді ми будемо не божевільними, а мудрими по-справжньому. Амінь».