Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости24.07.2018  Високопреосвященіший митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф взяв участь в державному заході на честь 1030-ліття Хрещення Русі

24 липня Високопреосвященіший Іоасаф, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський взяв участь в державному заході на честь 1030-ліття Хрещення Русі, який очолили голова Кіровоградської обласної адміністрації Кузьменко С. А. та мер нашого міста Райкович А. П. Урочистості відбулися біля пам’ятника ангелу-охоронцю, що знаходиться поблизу Благовіщенського храму.
У своїй промові митрополит Іоасаф привітав присутніх зі святом та зазначив, що сьогодні звісно «ми вглядаємося в той час, коли рівноапостольний Володимир зробив щось неймовірно радикальне, що змінило його життя і життя всього нашого народу. Він прийняв Хрещення, з язичника став християнином, побачив Бога, почув Його голос і, що дуже важливо, повів за собою народ.
Образ святого князя, перш за все, нагадує про його доленосну справу – принесення світла віри Христової, хрещення і об’єднання Русі. Завдяки цьому діянню слов'янські племена ввійшли в християнський світ та стали народом Божим…
Іншим найважливішим наслідком прийняття християнства при святому Володимирі був культурний перелом, який пережила древня язичеська Русь. Православна культура нашого народу будувалася вже у відповідності з християнськими ідеалами і нормами. Її змістовним стержнем стало питання спасіння душі кожної людини.
У соціальному відношенні прийняття Руссю християнства поклало початок формуванню єдиної народної спільноти, яка творилася у об'єднавчому процесі племінних родів, соціальних верств і окремих людей в єдиному духовному просторі Христової Церкви.
Іншою стороною цього процесу було формування християнської державності. Після Володимирового Хрещення на Русі склалася певна система церковно-державних відносин. Для цієї системи характерна наявність у суспільстві двох авторитетів – державного і церковного – які не змагаються, а плідно взаємодіють заради загального блага народу і держави…
Але історія, до осмислення якої ми сьогодні звертаємося, є не тільки феномен минулого. Церква володіє унікальним досвідом актуалізації історії. У літургійному житті Церкви минуле щодня оживає через свята і пам'яті угодників Божих. І пам'ять рівноапостольного князя Володимира для Церкви – не просто данина поваги до великого творця Святої Русі. Це ще й постійне нагадування про те, що створений завдяки його доленосному вибору наднаціональний і позачасовий духовно-культурний феномен, продовжує своє буття і в сьогоденні, завдячуючи Православній Церкви. Саме вона сьогодні виконує ту унікальну об'єднуючу місію на просторі нашої держави, початок якої було покладено рівноапостольним князем, який поставив наш народ на шлях до спасіння і вічного життя у Христі.
Адже Православна Церква – це історична Церква нашого народу, яка на зорі української державності сприяла устрою громадського порядку на теренах Київської Русі. Це та сама Церква, яка створила чудові пам'ятники, які збагатили саме нашу вітчизняну культуру і донині є національною гордістю нашого народу. Це та сама Церква, яка в період удільного роздроблення землі допомагала об'єднанню Русі в одне ціле. Це та сама Церква, яка в тяжкі часи татарського ярма умиротворяла ординських ханів, захищаючи народ від нових набігів і розорень. Це вона, наша Церква, зміцнювала дух народу вірою у прийдешнє визволення, підтримуючи в ньому почуття національної гідності та моральної бадьорості. Це вона служила опорою держави в боротьбі проти іноземних загарбників у Вітчизняній війні 1812 р. І вона ж залишалася разом з народом під час останньої світової війни, всіма силами сприяючи нашій перемозі і досягненню миру. Загалом, це та сама Православна Церква, яка протягом століть служила насамперед моральному становленню нашого народу, а в минулому – і його державного устрою.
Без осмислення історії, без засвоєння її уроків ми не можемо повноцінно будувати своє сьогодення і закладати фундамент для майбутнього. Тому буде правильно і чесно, якщо ми задумаємося над своєю особистою відповідальністю перед безцінним насліддям святого Володимира.
Молимось, щоб заступництвом святого рівноапостольного князя Володимира, святої княгині Ольги, мир і благословення Боже відвідали українську землю і наш боголюбивий народ».