Актуально 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 44-й від 18.08.19.

 

Тема: "Букви-числа"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

  Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської
 

Крещение Руси.
Выбор веры.

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Свящ. Максим Бойчура
Как проверить веруем ли мы в Воскресение Христа?

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости21.06.2018  Заїзд «Церква – сім’я Святих» православного дитячого табору «Стежина ДобрА 2018» (+ВІДЕО)

Православ’я, духовність, дитячі посмішки і радість, море – це логічні синоніми табору «Стежина ДобрА».
З благословення Високопреосвященішого митрополита Кіровоградського Іоасафа, вже 4 роки поспіль вихованці недільної школи Свято-Успенського храму м. Єлисаветграда та дітвора Новоархангельсько
го благочиння зустрічаються у чудовому місці, яке межує з мальовничим степом та Азовським морем, на Арабатській стрілці. 12 днів нового духовного досвіду, участь у культурно-мистецьких вечорах і, звісно, «енергійне дослідження» моря – це основні 3 кити на яких будується православний дитячий табір «Стежина ДобрА» Кіровоградської єпархії.
Гостьовий будинок «Київська Русь» кожного року гостинно відкриває перед нами свої двері. А за ними…Уявіть, райський сад. Неймовірна краса сотні роз, так і полонить відвідувачів «Русі», запрошуючи останніх на фотосесію. А п’янкий аромат бутонів?! Збираючи нектар, підкорені пахощами бджоли, доповнюють картину пейзажу саду, ніби, з самого Едему. Скільки естетичного задоволення і насолоди можна отримати, пройшовши доріжками пансіонату.
Отож, як пройшла «Стежина Добра» у 2018 році?
Звісно, найперше – це спілкування з Господом. Таборята обов’язково кожен день розпочинали з молитви, довірливо благаючи милосердного Бога благословити їх на прийдешній день. Відхід до сну також освячувався подячними і прохальними молитвами, адже за спиною насичений день, а попереду незвідані пригоди і мандрівки. Після читання молитовного правила, проповідник звертався зі словом повчання до присутніх. На вечірніх молитвах благовістувала завжди тільки дітвора.
Без сумніву, наш табір асоціюється з морем. Чарівний ранковий бриз, освіжаюча прохолодна вода, яка кожного дня «одягається» в новий колір, голубе чисте небо, яке, ніби, на обрії сперечається з морем за горизонт, гарячий пісок, незграбні морські альбатроси – зустрічали кожен день нашу дітвору на пляжі. На обличчі у малечі, яка завжди стрімко погружається у водну стихію, проглядається таке ж море посмішок, радості, веселості і життєвості. Дуже хочеться, щоб наші малята завжди залишалися такими ж енергійними живчиками.
На узбережжі, під мелодію морського прибою між дітьми влаштовувалися різні курси, спортивні та естетичні змагання. Прибережні аквагорки стали привабливим місцем для наших «стеженят». 10 метрів за 1.5-3 секунди. Швидкість, адреналін, солідний плюх у воду – ось простий алгоритм народження посмішок і радості
В період всієї зміни було організовано три мистецьких вечори: відкриття зміни, недільний концерт присвячений дню Захисту дітей та закриття зміни. На даних заходах, учасники табору які були поділені по загонах, демонстрували свої таланти та номери, які підготовлювали в період вільного часу.
Майстер-класи були невід’ємними частинками нашого життя. Прислухавшись до наставника, включивши свої фантазію, образне мислення, почуття смаку дуже приємно відчути себе, таким собі, міні-творцем, і змайструвати своїми руками щось оригінальне.
Особливої уваги заслуговують наші екзотичні мандрівки на так звані «грязі», солоне і рожеве озера та гейзер. Хто з нас в дитинстві не бажав стрибнути у грязюку, замазатися по самі вуха? А тут така можливість прямо на долоні. Перед тобою ще одне море, але - сіро-чорне. І ти, підсвідомо згадавши свої несповнені дитячі мрії робиш «плюх». І все, все біле стає сірим. Вимазавшись в лікувальну багнюку, згодом потроху починаєш шкандибати до солоного озера. Відчуваючи, що за 10 хвилин ходіння «цілющі ліки» на тобі засихають починаєш вже бажати омитися у воді. І ось вона перед тобою  - солоне озеро, у якому дійсно можна просто лежати, і навіть, читати газету. Гейзер. Місце справжніх гурманів гарячої води і пару. Лише відважним з нас вдалося зануритися по шию у доволі «розпечену» воду збагачену різними корисними мінералами і хімічними елементами. Всім бажаючим місцеві жителі пропонують цікаву процедуру масажу під назвою «душ шарко». Розове озеро – місце неймовірної краси. До загальної картини рожевої води і білосніжних кристалів солі, які знаходяться прямо під ногами, хіба що не вистачає фламінго и пальм.
Воскресний день – час літургічного зібрання, участі у загальній службі, відчуття досвіду Вічності і Неба у нашому сірому житті. Певна річ, Євхаристія – Таїнство таїнств ,основа духовного життя, стала живою Реальністю і для наших «стежинчат». Саме причащаючись Тіла і Крові Христових відчуваєш себе частинкою Церкви Христової.
Тиха година – це справжнє випробування і для дітей, і для їх вожатих. Перші хочуть вирватися з двох годинного полону кімнати, а останні – чатують перших. Цього року проблему так званих «втікачів» нам вдалося вирішити впровадженням практики читання історій з життя святих на тихому часі. Духовному зору дітворі постали велетні православного духу як древності, так і нашого сьогодення. Довіра Господу, любов до людей, життя згідно заповідей Божих, оптимістичний і творчий погляд на життя – це ті доброчинності і принципи, які яскраво рясніють на сторінках повчань про святих.
Біосферний заповідник Асканія Нова – це унікальний куточок степу, якого досі не торкалась рука людини. Це не лише одне з семи чудес України, але і найстаріша степова цілина у світі. Дендрологічний парк з його розмаїттям флори та фауни вражає своїм багатством та нагадує справжній оазис, оскільки існування та розвиток дендрологічного парку посеред степу можливо лише завдяки спеціальній системі штучного зрошення артезіанськими водами, якими багаті ці землі. Гармонія, ось що першим приходить на думку, коли перед очима відкривається Асканія Нова: тварини та птахи з Азії, Європи, Африки та Америки знайшли тут свій дім, надійно схований від руйнівного впливу сучасного світу.
Кожного вечора, після вечірніх молитов, ми бажали один одному солодких снів, а далі відбувалася духовна бесіда по загонах, де дітки зі своїми священиками обговорювали прочитане про святих та аналізували пройдешній день.