Актуально


Кіровоградська єпархія УПЦ у Фейсбук


Цикл практикумів, присвячених православній молитовній традиції: "Господи, навчи нас молитися!" (АНОНС)


 
 
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 

АРХІВ ПРОГРАМИ 

(Плейліст 49 уроків церковно-словꞌянської мови)


 

Телепередача

 

"Глас православний"   

 

 АРХІВ ПРОГРАМ 


Фільм приурочений ювілею єпархії

 

"Кіровоградська єпархія УПЦ. 70 років"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 



Додатково








Вопрос священнику


Публікації

 

   

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   
 

 

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин
   
   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВА



Наши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page








Новини



24.05.2018  Митрополит Іоасаф зі своїми однокурсниками відзначив 20-річчя випуску Київської духовної академії

24 травня 2018 р., в день пам´яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, у житті Кіровоградської єпархії відбулася особлива подія, яка стосується нашого Правлячого архієрея Високопреосвященнішого митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа. Цьогоріч виповнюється 20 років з моменту випуску студентів Київської духовної академії, адже саме у 1998 році тоді ще ієромонах Іоасаф зі своїми однокурсниками закінчили повний академічний курс богословської освіти, поклавши на жертовник служіння та навчання у духовній школі 8 років. Така знамення дата зібрала майже весь курс випуску 1998 р.: духовенства різних єпархій Української Православної Церкви та священнослужителів, які звершують свою місію у різних куточках православного світу ближнього і далекого зарубіжжя.
За ініціативи організаторів та по благословенню митрополита Іоасафа зустріч відбулася у нашому місті. 24 травня всі випускники зібралися у древньому Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці, щоб спільною молитвою та єднанням біля Євхаристичної чаші подякувати Господу за всі Його благодіяння, засвідчити свою віру і братську любов, відчути плече підтримки та взаємного молитовного заступництва, привітати один одного з особливою ювілейною датою та попросити у Бога благословення на благодатне продовження пастирських трудів. Святкова Божественна літургія, яку очолив єдиний з курсу архієрей - митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, зібрала багато віруючих нашого міста. Священнослужителі-гості не приховували своїх радісних емоцій від зустрічі, адже деякі з них побачилися вперше за всі ці роки. За богослужінням було звершено також заупокійну молитву за тих викладачів Київських духовних шкіл, які вже відійшли у вічність.
По завершенні Літургії відбувся подячний молебень з проголошенням традиційного многоліття. В кінці богослужіння митрополит Іоасаф звернувся до всіх присутніх з архіпастирським словом. Він розповів про неоціненне значення Київських духовних шкіл у житті кожного з однокласників, відзначивши непохитність віри всіх близьких серцю співбратів. Владика привітав своїх сподвижників богословської освіти з таким особливим ювілейним роком з моменту завершення навчання та побажав Божої допомоги у продовженні служіння та благо Святої Церкви Христової. Після цього викладач Київської духовної академії професор прот. Володимир Савельєв, один з випускників 1998 р., звернувся зі щирими словами поздоровлень та побажань до архіпастиря та всіх присутніх. В кінці свого слова священик висловив щиру вдячність митрополиту Іоасафу за найактивнішу участь у організації спільної зустрічі, а від усього курсу на молитовну згадку про визначну подію цього дня Владиці гості вручили ікону "Таємної вечері", просфору та квіти.
Також цього дня всі священики-випускники відвідали Свято-Єлисаветинську Вознесенську обитель і ряд міських храмів: Спасо-Преображенський Кафедральний собор, храм Благовіщення Пресвятої Богородиці та Свято-Успенський храм, де продовжували щире живе спілкування. В памʼяті постало безліч приємних спогадів: старанного навчання і неодмінного виховання, міцної дружби і братньої підтримки, командного духу і енергійної організації, спільних успіхів та неминучих невдач, радостей та викликів, а в загальному незабутніх днів минулої юності.