Актуально


Кіровоградська єпархія УПЦ у Фейсбук


Цикл практикумів, присвячених православній молитовній традиції: "Господи, навчи нас молитися!" (АНОНС)


 
 
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 

АРХІВ ПРОГРАМИ 

(Плейліст 49 уроків церковно-словꞌянської мови)


 

Телепередача

 

"Глас православний"   

 

 АРХІВ ПРОГРАМ 


Фільм приурочений ювілею єпархії

 

"Кіровоградська єпархія УПЦ. 70 років"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 



Додатково








Вопрос священнику


Публікації

 

   

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   
 

 

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин
   
   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВА



Наши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page








Новини



14.02.2018  “Найбільше багатство – здоров´я” або небезпека шкідливих звичок

Всі епідемії, разом взяті,
менше гублять людство, аніж пияцтво.
Ж.Рішар

Найбільшою проблемою сучасного суспільства є шкідливі звички. У той час, коли жертв епідемій і масштабних хвороб можна підрахувати із певною точністю, то наслідки шкідливих звичок  ніколи не можна навіть осягнути. З одного боку пагубна залежність – це хронічне, прогресуюче, важко виліковне захворювання, яке проявляється на біологічному, психологічному, соціальному і духовних рівнях. З іншого ж - капітуляція перед своїми пристрастями є обдуманим гріхом, що нищить у собі божественну  природу.
А тому проблема наркоманії, куріння і пияцтва  не є індивідуальною, а стає проблемою сім´ї, знайомих і всього суспільства.
У рамках тижня сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності “Найбільше багатство – здоров´я”. 14 лютого у Новомиргородській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 1 вчителем  Основ здоров’я І.М. Снісар та кліриком Свято-Миколаївського собору м. Новомиргорода ієреєм Ярославом Кушніруком серед учнів 9-11 кл. було проведено відкриту трибуну “Здоров’я тіла і душі”. Учні отримали можливість переглянути тематичний документальний фільм про небезпеку шкідливих звичок.
У своєму вступному слові на початку заходу І.М. Снісар наголосила на тому, що  нажаль більшість людей досить рано починають вести такий спосіб життя, який негативно позначається на їх самопочутті і тривалості життя. Згубні звички призводять до швидкого витрачання можливостей організму, розвитку багатьох хвороб і передчасного старіння. Шкідливі звички та їх вплив на здоров´я вважаються величезною бідою, позбавляючи життя велику кількість людей. Вживання спиртних напоїв та наркотичних засобів, а також паління – джерело згубного впливу на організм.
Священик Ярослав Кушнірук зосередив свою увагу на духовній складовій пагубної залежності. Адже втрата фундаментальних духовних цінностей веде до формування вседозволеності, яка  і є головної причиною швидкого поширення шкідливих звичок. У свій час апостол Павло писав: “Усе мені дозволено, та не все мені корисне; все мені дозволено, та ніщо не повинно володіти мною” (1 Кор. 6: 12-14). Лише спільними зусиллями, коли суспільство забуде про слово “байдужість” і повернеться до духовних орієнтирів у вихованні підростаючого покоління, ми зможемо сформувати талановиту, моральну, виховану і, головне, здорову націю.