Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости16.01.2018  Дитяча літургія у Свято-Успенському храмі (+ВІДЕО)

Різдво Христове – це свідчення приходу Бога в людське життя. Ця таємниця є незбагненною у всій своїй глибині для людського розуму, але в той же час - є доступною для чистого дитячого серця. У циклі річних християнських свят саме Різдво найбільше асоціюється з дитинством.

У період святок у Свято-Успенському храмі була відслужена неординарна Божественна Літургія. Унікальність богослужіння полягала в тому, що весь комплекс літургічних служінь, окрім священицького, звершували вихованці нашого духовно-просвітницького центру. Дзвонарство, паламарство, читання часів та апостола, виголошення проповіді, спів, послух біля підсвічників та роздача антидору лежали на плечах юних прихожан.

Непростий послух паламарів. Адже до храму їм необхідно приходити раніше за інших, для того щоб підготовити все необхідне для звершення Божественної літургії. Кожному юному помічнику священика необхідно бути обізнаним у чинопослідуванні служб, у період яких, їм необхідно бути дуже уважними, щоб вчасно та вміло виконувати свої обов’язки.

Дзвонарі – вісники початку богослужіння. З молодої плеяди нашого храму їх двоє. У дуеті юнаки створюють церковні мелодії, які щонеділі будять жителів «миколаївки» та запрошують їх до нашого храму. У колективі наших дзвонарів є дзвонар який не подібний до інших – це пес Дружок. Тільки участь його інша. В період процесу він «підспівує».

Чтеці – це своєрідний «камертон» молитовного настрою. Молитовна зібраність віруючих залежить саме від того, як будуть прочитані 3 і 6 часи.

«Душою» богослужіння є спів. Молитовне, злагоджене та гармонічне виконання піснеспівів хористами створює духовний клімат на літургії. Саме спів дітьми додає зазначеному клімату відтінок своєрідної чистоти та «ангелості».

Одним з дуже цікавих моментів служби є читання апостола. Виголошення прокіму, інтонаційні переходи додають слухачам відчуття важливості цієї часини літургії.

Дідаскал – так називали у християнській Церкві проповідників, які не були у священному сані. І в нашому храмі є юний дідаскал, який у своєму слові до громади розповів про значення свята Собору Божої Матері.

Візуальної краси православному богослужінню додає горіння свічок. Але за такою «красою» необхідно, як кажуть, «око-да-око». В цей день маленьким свічницям вдало вдалося впоратися зі своїми вже недитячим обов’язками.

Після такої особливої літургії відчуваєш духовний підйом та радість за дітей. Вони - такі ще малі, а вже мають відношення до найголовнішого що є під небом – до Божественної Євхаристії. В черговий раз переконуєшся що не для розумних і багатих, а для тих, хто має саме серце дитини, відкривається Неосяжний Бог.