Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости09.11.2017  Пам´ять великомученика Димитрія Солунського у Благовіщенському храмі

8 листопада Православна Церква святкувала пам´ять видатного святого Християнської Церкви – великомученика Димитрія Солунського. Він є одним з небесних покровителів православних воїнів-захисників Вітчизни, а ще, по грецькій традиції, – мерів та губернаторів. Адже сам був мером великого міста та губернатором великої провінції. Тоді це називалося проконсул, або ж градоначальник.
Його подвиг віри за Христа відбувся в 306 році.
Прибувши до Салонік, молодий мер розгорнув у місті полум’яну проповідь Євангелія: кожен мешканець знав, що на центральній площі можна почути про Христа з вуст самого градоначальника. Люди йшли за Димитрієм, бо чули не лише слова, але й відчували його віру та бачили його життя, яке саме було більш красномовним за будь-яке слово. Дуже швидко в місті згуртувалась велика християнська спільнота. Довідавшись про це, імператор, не тямлячи себе від люті, попрямував із військом до Салонік. Димитрій, почувши про його наближення, роздав майно нужденним та молитвою підготував себе до смерті. Тим часом Максиміан, заарештувавши Димитрія, вирішив помститись християнській громаді: зібравши їх на стадіоні, він влаштував криваві гладіаторські бої, під час яких його улюбленець велетень Лій кидав мучеників на списи воїнів. Тоді один молодий християнин на ім’я Нестор (пам´ять якого звершується 9 листопада), підійшовши до в´язниці, попросив у Димитрія молитов та благословення на двобій із Лієм. І сталося диво – юнак переміг досвідченого вбивцю-велетня. Загибель улюбленця викликала гнів імператора – Несторові відсікли голову, а Димитрія, за наказом Максиміана, було кинуто на списи.
Але слава нового святого, зірка якого яскраво засяяла в сонмі християнських мучеників, тільки розпочиналась. Немає відомостей, чи встиг повоювати святий за життя, але після смерті він багато разів рятував Солунь ( нині Салонік) від смертельної небезпеки. З´являючись у військових обладунках, зі зброєю в руках, Димитрій примушував до втечі цілі армії, що оточували місто, і це ставалося тоді, коли порятунку чекати не було звідки. Слава про ці дива лунала далеко за межі його рідного міста. На Русі шанування святого розпочалося відразу після Володимирового Хрещення – вже князь Ізяслав Ярославич – у хрещенні Димитрій — в ХІ столітті збудував Димитрівський монастир, більш відомий сучасникам, як Михайлівський Золотоверхий. Святий великомученик Димитрій особливо шанувався і шанується на теренах нашої області. Декілька православних храмів названо на честь цього великого воїна.
В цей день у соборному Благовіщенському храмі звершувалася Божественна літургія, наприкінці котрої відбулося славлення перед іконою великомученика Димитрія Солунського. Ця благодатна ікона була написана і освячена на Святій Горі Афон (Греція) для храму і знаходиться в його нижній Свято-Різдва-Христовій церкві для молитовного поклоніння віруючими. Також був відправлений молебень з акафістом святому Димитрію. А згодом разом з цією святинею клірики і церковнослужителі на чолі з настоятелем Благовіщенського храму  побували на історичному місці біля пам´ятного Хреста у Фортеці Святої Єлисавети. Згадуючи почитання святого великомученика Димитрія у козацький та гетьманській Україні, там  був звершений молебень за наше місто, владу і православне воїнство. На Алеї Слави пролунала поминальна молитва за військових, котрі загинули у війні на сході України.
В цей святковий день священики поздоровили військослужбовців і їх командирів, співробітників поліції, побажали їм Божої допомоги в їх служінні Вітчизні та молитовного покрову Божої Матері і великомученика Димитрія Солунського. На завершення всі бажаючі приклалися до образу святого Димитрія і отримали благословення помазанням освяченим єлеєм і кропленням Святою водою.