Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости17.09.2017  Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Онуфрий с архипастырским визитом посетил Кировоградскую епархию (+видео)

17 сентября 2017 г., в Неделю 15-ю по Пятидесятнице, в день памяти свт. Иоасафа Белгородского, Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Онуфрий с архипастырским визитом посетил Елисаветградскую землю. Приезд Блаженнейшего Владыки был приурочен особым торжествам, которые в этот день празднует Кировоградская епархия: 70-летие образования самостоятельной епархии, 10-летие основания Свято-Елисаветинского мужского монастыря и День Тезоименитства Высокопреосвященнейшего Иоасафа митрополита Кировоградского и Новомиргородского. Ко всем этим празднествам состоялось еще одно историческое событие - освящение величественного Свято-Вознесенского собора Свято-Елисаветинского мужского монастыря.
Многие верующие со всей епархии в этот день собрались в монастыре чтобы молитвенно разделить радость встречи с Предстоятелем нашей Церкви Блаженнейшим Митрополитом Онуфрием и поздравить своего Правящего архиерея с Днем его небесного покровителя.
После чина освящения Блаженнейший Владыка возглавил в храме первую Божественную литургию. Его Блаженству сослужили митрополит Одесский и Измаильский Агафангел, митрополит Бориспольский и Броварской Антоний, митрополит Криворожский и Никопольский Ефрем, митрополит Елисаветградский и Новомиргородский Иоасаф, архиепископ Уманский и Звенигородский Пантелеимон, архиепископ Северодонецкий и Старобельский Никодим, епископ Фастовский Дамиан, епископ Южненский Диодор, духовенство Кировоградской епархии и гости в священном сане.
После чтения Святого Евангелия Предстоятель обратился к пастве со словом проповеди, в которой призвал верующих к взаимной любви друг ко другу и нелицемерной любви к Богу. «Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм і всією душею твоєю і всією думкою твоєю — ця є перша і найбільша заповідь; друга подібна їй: Люби свого ближнього, як самого себе» (Мф., 22, 35–46). Щоб зрозуміти чи ми любимо Бога насправді не потрібно детально аналізувати свої думки чи давати кожному вчинку окрему оцінку. Нам треба зрозуміти чи ми виконуємо Божественні Закони. Якщо ми їх виконуємо, то любимо Бога. Якщо немає любові до Бога, то немає і любові до ближнього. Тому що любов до ближнього має бути подібна до любові до Бога, а якщо її немає, то на що вона буде подібна? Коли людина не любить Бога і говорить, що любить ближнього, то вона себе обманює і обманює всіх навколо... Якщо ми любимо людину без Бога, то наша любов подібна до комерції. Ми робимо добре ближньому тому, що думаємо, що колись він мені віддячить або за те, що він родич чи товариш. Справжня любов — жертовна. Це така любов, яка тільки віддає, не очікуючи нічого взамін — і на цій любові існує світ. Господь говорить, що людина повинна любити ближнього, як самого себе. Тобто якщо я маю з ближнім якісь тяжби, якісь неприємності, і хочу йому якось відповісти, то повинен себе поставити на його місце, а його на своє, задавши собі питання: “як би я волів, щоб в цьому положенні зі мною поступили?” В земному житті існують закони людської справедливості, людської помсти — «око за око і зуб за зуб». Але цей закон тільки примножує зло. Якщо мене, наприклад, вдарили один раз — цей удар вже є певною формою зла, але якщо я помстився таким самим ударом, то збільшив силу зла удвічі. Людська справедлива помста помножує зло у два рази, терпіння зупиняє його, а любов знищує. Бог хоче, щоб ми любили Бога і один одного — у цьому краса життя, у цьому його велич і сила. І та людина, яка любить Бога і ближнього є благословенною в цьому земному житті й у вічності!»
За богослужением была вознесена сугубая молитва о мире в Украине.
По завершении Литургии митрополит Иоасаф произнес благодарственное слово Блаженнейшему Митрополиту Онуфрию и всем архипастырям, которые прибыли на богослужение, чтобы усугубить радость юбилейных торжеств.
Главные благотворители, трудами и тщанием которых был возведен Вознесенский собор - родные братья Журавель Леонид, Павел и Димитрий были удостоены высоких церковных наград - орденов святого равноапостольного князя Владимира первой степени, а также намесник святой обители архим. Мануил Заднепряный - ордена прп. Антония и Феодосия Печерских.
В конце Блаженнейший Митрополит Онуфрий поздравил управляющего Кировоградской епархией Высокопреосвященнейшего митрополита Иоасафа с днем памяти его небесного покровителя и благословил всех присутствующих. Насельники Свято-Елисаветинского монастыря в знак благодарности и на молитвенную память подарили Предстоятелю икону с частицей мощей преподобного Феодосия Черниговского.