Анонсы


 Телепередача

"Глас православный"   

 

Выпуск от 10 сентября 2017 года

Тема передачі: прп. Іов Почаївський.
Гість програми: настоятель Свято-Успенського храму смт Смоліно прот. Олександр Хомич.
Рубрика «Відповіді священика» (17:37):
- Які існують конкретні ознаки того, що Святе Письмо є справжнє Слово Боже?
 
Передача выходит
на Кировоградском областном телеканале
раз в неделю – по воскресным дням в 20:15

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

    

Щодо перейменування міста КіровоградаЦентр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31
Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

 


  Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект
Благодатний вогонь - свідчення Воскресіння Христового
Сім слів Спасителя на Хресті

Почитание Богородицы на Востоке и Западе

Біблійна герменевтика в Православній Церкві
Гуманізм як невід'ємна основа християнського світосприйняття
Панібратство та фамільярність по відношенню до Спасителя
Является ли грехом стремление женщины выглядеть красиво?

Висвітлення соціальної роботи Церкви в сучасних ЗМІ та соцмережах з точки зору християнських морально-етичних норм

Послання Високопреосвященнішого Іоасафа архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського духовенству, чернецтву та всім вірним Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви з приводу проведення Всеправославного Собору та зустрічі Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Папою Римським Франциском

История возникновения православного иконографического канона

Икона является неотъемлемым элементом многовековой православной традиции, и одним из главнейших характерных атрибутов, отличающих человека с православным мировоззрением от любого инославного христианина.

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

Учение апостола Павла о подлинной христианской свободе

Без христианского, библейски и святоотечески обоснованного духовно-нравственного критерия определения истинной свободы, нет и не может быть реальной возможности положительно решить вопрос о внешних социальных свободах, осмыслению которых всё больше придаётся значения нашими современниками в общественном пространстве.

 

 

Авторитет отців Церкви

Твори святих отців Церкви перших століть – це одна з найважливіших та найзначущих складових того величезного надбання, котре стяжала Церква Божа протягом двох тисячоліть свого існування.

Сумний приклад псевдоцерковного екуменічного експериментаторства

У дуже багатьох небайдужих представників громадськості Кіровограда та області виникає справедливе та закономірне питання: що ж це за «церква», котра так легковажно та зухвало зраджує свою віру, та так легко шукає єдності з католиками?

Значение догматических постановлений IV Вселенского собора (451 г.) для современников

Эпохальная догматическая формула, принятая на этом соборе, "навеки ограждает, описывает, выражает то, что составляет саму сущность христианства, саму радостную тайну Евангелия. …Халкидонский догмат дал человечеству новое измерение; его подлинная мера – Богочеловечество".

Основные причины Реформации в Европе в начале XVI в.

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

ПОСЛАННЯ Високопреосвященішого Іоасафа, архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського віруючим Кіровоградської єпархії в зв'язку з обранням Предстоятеля УПЦАрхив новостей

Информация


Желающие оказать благотворительную помощь в строительстве здания Епархиального Управления и воскресной школы могут перечислить средства на следующий счет:
р/с 26002000052149 в ПАТ <Укрсоцбанк> МФО: 300023 ОКПО: 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости17.04.2017  Високопреосвященніший архієпископ Іоасаф відвідав з архіпастирським візитом єдиновірську общину с. Злинка Маловисківського району (+відео)

17 квітня, у Світлий Понеділок, коли Свята Церква продовжує святкування Пасхи Христової, Високопреосвященніший архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав с. Злинка Маловисківського району, де в Свято-Покровському храмі єдиної в Україні общини єдиновірців звершив Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот. Роман Кондратюк, настоятель Свято-Покровського храму с. Злинка  архім. Кирил (Ховрящук) і Спасо-Преображенського храму прот. Олександр Муляренко, а також духовенство Кафедрального собору Різдва Божої Матері.
Перед початком богослужіння правлячий архієрей роздав всім присутнім Благодатний вогонь, який зійшов в Велику Суботу в Єрусалимському Храмі Воскресіння Христового о 14:22 за київським часом. Владика у складі офіційної делегації УПЦ перебував напередодні Пасхи Христової у Святому місті Єрусалим і власноруч доставив своїй пастві Святий Вогонь.
Після Божественної літургії відбувся традиційний пасхальний Хресний хід навколо храму. Зворушливо до ходу долучилися дітки, які несла прикрашені Артоси. Цей особливий пасхальний хліб Владика Іоасаф освятив в кінці богослужіння.
По завершенні Хресного ходу Керуючий Кіровоградською єпархією звернувся до всіх присутніх з архіпастирським словом, в котрому відмітив твердість віри та відданість батьківським традиціям місцевої общини єдиновірців, які, незважаючи на всі історичні трудності та перешкоди,  свято та невідступно оберігають особливості своїх чинопослідувань богослужінь та обрядів. Також Високопреосвященніший архієпископ Іоасаф розповів про нові виклики сучасного церковного життя України, а особливу увагу звернув на активізацію розкольницьких організацій, які свт. Василій Великий у своєму першому правилі називає "самочинними зборищами". Владика наголосив на важливості  бути відданими батьківській вірі та свято берегти її від лихих намірів.
Також правлячий архієрей найактивнішим прихожанам церкви та головним благодійникам вручив Архієрейські грамоти, а всім віруючим в знак благословення іконки свт. Іоасафа  Бєлгородського.
Нинішній храм стоїть на місці єдиновірської деревʻяної церкви, яку знищили в 20-х роках минулого століття. В цьому храмі за богослужінням можна почути унікальний крюковий (або знаменний) спів церковного хору, хранительками якого є місцеві старожили. Молодь також прилучається до вивчення особливого древнього богослужебного співу.

* * *

Єдиновірʻя – вид воззʻєднання російських старообрядців-розкольників із Православною Церквою, за яким за старообрядцями зберігається право здійснювати богослужіння і Таїнства по старопечатних, дониконовских книгах і за своїми обрядам, під умовою підпорядкування, в ієрархічному відношенні, Православної Церкви та прийняття ними священнослужителів від православних архієреїв. Коли у розкольників померли всі священики старого висвячення, положення розкольників стало вкрай скрутним. Через ці труднощі, старообрядницький монах Никодим, за порадою графа Румянцева Задунайського, виклав у всепідданнійшім проханні тодішнього уряду умови, на яких старообрядці-попівці погоджувалися воззʻєднатися з Православною Церквою (1783 рік).
Він просив:
а) щоб була знята заборона колишніх соборів на старі обряди;
б) щоб старообрядцям дарований був хореєпископ, що знаходиться в безпосередній залежності від Св. Синоду;
в) щоб цей єпископ рукопокладав для них священиків і всі богослужіння відбувалося за старим, дониконовским чинопослідуванням;
г) щоб Святе миро єдиновірцям давав Св. Синод,
д) щоб усій пастві цього хореєпископа було дано право не голити борід і не носити німецької сукні.
Сам Никодим помер (1784) раніше відповіді уряду на це прохання, встигнувши схилити до свого образу думок значну частину стародубських старообрядців. Единомисленним з ним старообрядцям, що оселилися в Таврійській області, дані були православні священики від Таврійського архієрея, влаштовані монастир і парафіяльні церкви. Таким чином утворилися до 1788 р. перші єдиновірські парафії.
Містечко Злынка Анновської волості, Єлисаветградського повіту, Херсонської губернії засноване у 1-й пол. XVIII ст. старообрядцями. У 1860-х рр. тут було 809 дворів, 4388 жителів і 2 церкви: нового обряду і єдиновірська. У 1782 р. безпопівці с. Злинка звернулися до архієпископа Никифора (Феотока) з проханням влаштувати їм церкву і дати священство від греко-руської Церкви. Перша деревʻяна єдиновірська церква Покрови Пресвятої Богородиці була закладена 23 березня і освячена 7 вересня 1784 р. Пізніше вона зруйнована за старістю. Нова камʻяна церква збудована у 1812 р. єлисаветградським купцем Рогалевим. У роки радянської влади єдиновірська церква Злинки зруйнована, але віруючі люди свято берегли свою віру, книги та памʻять про своїх предків. Молилися в домівках по старопечатних книгах. В кінці 1980-х рр. прихід знову відкритий за сприяння Кіровоградського єпархіального управління.
Таким чином, єдиновірська община з часу свого заснування не припиняла своєї діяльності. Не дивлячись на те, що храм неодноразово руйнувався, служби продовжували вести в будинку священика чи вдома у прихожан. Сьогодні в межах СНД всього три єдиновірські громади – дві в Росії і одна в Україні, в Злинці. Вона поєднує традиції старообрядців зі звичними православними обрядами.