Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости21.03.2017  Незабутня зустріч

Ми все добре знаємо, що потрібне нам, чого хочемо ми. Проте дуже рідко цікавимось потребою ближнього, ще рідше відгукуємося на неї словом, справою, душею. Почути, побачити, дізнатися іншого нам заважає егоцентризм. Так швейцарський психолог Же. Піаже, який є творцем Женевської школи психологів по вивченню інтелектуального розвитку дитини, проводив наступний експеримент: дітей садили з різних сторін столу, а на стіл ставили різнокольорові фігурки і дітей просили намалювати їх. Діти з легкістю справлялися із завданням. На прохання намалювати ті ж фігурки очима учасника навпроти, діти, не замислюючись, малювали те ж положення фігурок, що і вперше. Дитині важко поставити себе на місце іншого. І хоча ми, дорослішаючи, набуваємо цього вміння, але використовуємо його дуже рідко. Звичайно, неможливо зрозуміти людину до кінця, але цього і не вимагається. Ми не робимо навіть малого і йдемо по життю зі своїм дитячим егоцентризмом, не розвиваючи в собі здатність зрозуміти, поспівчувати, роблячи самотніми себе і ближнього. Тому що бажання почути іншого недостатньо, треба з дитинства виховувати в собі повагу до іншої думки, до іншої душі. Тільки тоді ми зможемо розділити біль та сум навіть незнайомої нам людини.
У другій декаді березня протоієрей Василій Дубина, разом з активними в справах добра учнями Новоархангельського НВК "ЗШ І - ІІІ ступенів - гімназії", вперше відвідали Піщанобрідську спеціальну ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів, яка розташована в Добровеличківському районі нашої області. Також до нас долучилися: протоієрей Олександр Камінський (с. Пісчаний брід) і протоієрей Роман Калиниченко (смт. Помічна). Цей навчальний заклад на перший погляд вражає чистотою своєї території, порядком, дисципліною та посмішками учнів.  Тільки можна уявити собі скільки часу, праці та особистого життя присвячують директор і працівники цього закладу.
Наше знайомство почалося з невеличкого концерту та ігор, під час яких ми дізналися ближче один одного. Своєю харизмою ведуча і аніматор швидко привернули до себе увагу глядачів, тому весь час проведений разом пройшов в дружній атмосфері.
По завершенні ми залишили привезені подарунки, зробили загальне фото і були запрошені до музею, в якому розташовані  речі - зроблені власноруч учнями різних років. Роздивляючись експонати розумієш, що для людини немає нічого неможливого, треба тільки прикласти зусилля і тоді можна розкрити талант, якщо поряд є людина, яка вірить в твої здібності і допоможе.
Прислухаємося до мудрих слів св. Іоанна Кронштадтського про те, що всім нам потрібно берегти своє серце або щирість серця, здатність співчуття ближнім і в їх радощах, і скорботі; та як отрути смертельної бігати холодності і байдужості до різних бід, потребам людським, бо в співчутті, особливо діяльному, здобувається любов і доброта християнина.
Господь дав нам заповідь про те, що повинні ми любити ближнього, як самого себе, тобто не робити іншому того, чого б не бажали собі. Не потрібно навіть починати з героїчних вчинків, а просто перед тим, як пройти мимо ближнього, запитати себе:
- А що я хочу, коли я плачу? - Втіхи.
- А коли мені сумно? - Веселого друга, приємного сюрпризу.
- А коли голодно? - Хліба.
- А холодно? - Чашки гарячого чаю.
Бог дав нам свій образ, але крім цього дає нам Господь благодать, яка змінює і перетворює нас, вчить духовній єдності, дійсній любові і дружбі. Один проповідник сказав: "Потрібно долати свій егоїзм в кожну мить нашого спілкування з людьми, освятити всю сферу даного нам конкретного життя, животворить ближніх тим диханням, яке ми самі отримуємо зверху; передавати їм ту радість, ту благодать, яка охоплює нас; відкривати в них небо, яке відкрилося в нас; віддавати їм своє життя, щоб воно відродилося і зацвіло в них".
І проситимемо у Бога сил, щоб все це виконати!
Всім благодійникам які долучилися до цієї справи бажаємо Божої допомоги у всіх добрих справах!

Член Національної Спілки Журналістів України протоієрей Василій Дубина