Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости28.01.2017  Мистецький проект «Фарби вічності» (+ ВІДЕО)

По благословенню Високопреосвященнішого архієпископа Іоасафа, керуючого Кіровоградською єпархією УПЦ та Преосвященнішого єпископа Нафанаїла, керуючого Волинською єпархією УПЦ відбувся мистецький проект «Фарби вічності». Захід проходив у приміщенні Волинської Духовної Семінарії у період з 12 по 13 січня 2017р. та об’єднав вихованців художніх студій Свято-Успенського духовно-просвітницького центру м. Кропивницький та недільної школи при Свято-Покровському храмі м. Луцьк. Метою організації «Фарби вічності» є бажання формування тісної співпраці, передачі досвіду між керівниками студій та дружби між юними церковними художниками різних єпархій.
Мандрівка на Волинь учасників художньої студії Свято-Успенського духовно-просвітницького центру тривала 5 днів, кожен з яких запам’ятався своєю насиченістю та неординарністю.
11 січня день приїзду. Засніжені вулиці, гармонійне поєднання архітектури будівель нового міста та древнього Луцька – це наші супутники по дорозі до Волинської Духовної Семінарії, яка на цілих 5 днів стала для нас домашньою оселею. Цілий вечір ми блукали центром міста та по-дитячому насолоджувалися рипучим снігом під ногами, грою нічних ліхтариків та цікавими декоративними виставками з нагоди Нового Року та Різдва Христового на центральній площі міста.
Другий день поїздки розпочався з екскурсії до Луцького замку. Вежі та стіни замку вражають своєю могутністю та неприступністю. Чудом збережений фундамент храму на честь святого апостола і євангеліста Івана Богослова (датується XII cт.)є свідченням релігійності та православності нашого народу. Залишки церкви знаходяться приблизно на рівні 2.5 метра нижче землі. Цікаво за лічені секунди потрапити з XXI ст. до XII. Відвідини Луцького крипту (в народі – підземелля під костелом св. ап. Петра і Павла)по своєму розкривають історію таємничого Луцька. У другу половину дня вже кипіла підготовка до початку заходу «Фарби вічності», який розпочався о 18.00. З самого початку всі учасники заходу мали можливість ознайомитися з дитячим роботами маленьких митців зазначених художніх студій. Подальша робоча зустріч полягала у проведенні майстер-класів керівниками студій та формування платформи спілкування для творчої дітвори.
13 січня на запрошення ієромонаха Іллі Вишневського, керівника молодіжного відділу Волинської єпархії УПЦ, ми відвідали Волинський обласний драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка та стали глядачами благодійного концерту «Бог багатий милосердям». У другу половину дня нас вже зустрічали працівники Музею сільського господарювання Волині. Ось тут ми по справжньому відчули, що таке засніжена та морозна Україна. Тільки уявіть: власний іній покрив дерева різних порід, переметені снігом поля, велика кількість кучугур і нашу всю юрбу везуть на санях коні. Ось він, момент маленького щастя. Дитячий веселий сміх, морозний вітер в обличчя і мерехтіння дерев по обидві сторони. Після неординарного катання всі разом оглянули домашній побут осель наших предків кін. ХІХ поч. ХХ століття. Втомлені, але дуже щасливі поверталися ми до нашої семінарії. Вечір видався творчим та інтелектуально навантаженим. Наш талановитий та любимий художник, Ірина Михайлівна порадувала нас ще одним майстер-класом. Кожен з нас виготовив по 3 ескізи, які увійшли в загальну своєрідну «палітру-вевселку» наших бажань та вражень.
День пам’яті святителя Василя Великого вирішили відсвяткувати по особливому. В три години ранку зробили підйом та електропоїздом поїхали на богослужіння до Городоцького Свято-Миколаївського жіночого монастиря. Обитель цікава тим, що її насельниці вміло поєднують духовність та здобутки культури, тому кожен, хто паломничає до монастиря, відчуває себе там, ніби в духовному оазисі. Особливе географічне розташування монастиря на острові, духовний монастирський спів, з вишуканим смаком побудовані та оздоблені храми, неймовірного розміру, креативно оформлений вертеп свідчили про велич та особливість чернечого життя. Всюди відчуваються теплі жіночі руки. Найбільшим нашим досягненням стала євхаристична участь у Літургії, адже всі наші паломники сповідалися та причащалися. Після участі у Божественній трапезі ми були запрошені до монастирської трапези де пообідали. Духовно окрилені та з душевним піднесенням ми поверненням до місця нашої «дислокації».
Останній день перебування на волинській землі закінчився феєричним церковним акордом. Ми відвідали богослужіння у Свято-Покровській церкві, яка і досі у свідомості віруючих Луцька є форпостом канонічного Православ’я міста. Творчих вражень та мистецької церковної наснаги подарувала нам неймовірно цікава екскурсія в музеї Волинської ікони Божої Матері. Ікони, хрести, Царські ворота та інші церковні артефакти сягають своєю історією у сиву давнину. Найбільшим скарбом закладу є образ Холмської ікони Божої Матері, яка датується XI століттям та згадується у літописах, як благословення візантійській княжні Анні на одруження з київським князем Володимиром Великим. За півтори години екскурсії перед нами відкрився цілий «небосхил», де кожна древня ікона сяє своє оригінальністю, цікавістю,історією та майстерністю іконописця.
Поїздка на Волинь художньої студії Свято-Успенського духовно-просвітницького центру стала для її учасників справжнім духовним скарбом, джерелом творчої наснаги та натхнення. Але і дана поїздка стала для кожного і своєрідним випробуванням, яке дозволило ще більше кожну дитину відкрити та підготувати до самостійного життя.
Висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації мистецького проекту «Фарби вічності» та чекаємо на нові творчі зустрічі.