Актуально


Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

Розпорядження митрополита Іоасафа у зв’язку з введенням надзвичайної ситуації


Обласний конкурс для дітей та молоді міста Кропивницького та Кіровоградщини «Давай дружити!» (АНОНС)


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

Звернення Священного Синоду УПЦ у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19


 Великий піст: що потрібно знати християнину? (+ВІДЕО)

Прот. Іоанн Шемедюк

Великий піст: що потрібно знати християнину? (ВІДЕО)

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости27.09.2016  Високопреосвященнійший архієпископ Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав Голованівське благочиння

27 вересня 2016 р., у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав Голованівське благочиння. У день Престольного свята Хрестовоздвиженського храму с. Перегонівка Правлячий архієрей, у співслужінні духовенства Голованівського благочиння та священнослужителів Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, звершив Божественну літургію. Віруючі, які у цей день зібралися на богослужіння, з великою радістю зустрічали свого архіпастиря. За Літургією співав хор духовенства Кафедрального собору.
По завершенні Літургії Владика Іоасаф звернувся до всіх з архіпастирським словом. "У сьогоднішній святковий день, дорогі браття та сестри, ми чуємо слова апостола Павла з першого послання до Коринфян, які нам допомагають зрозуміти саму сутність християнства. Апостол говорить: «Я був посланий Христом благовістити, але не в премудрості слова, щоб не упразднити Хрест Христовий; бо слово про Хрест для іудеїв — спокуса, для еллінів — безумство, а для нас, котрі спасаємося, - сила Божа» (1 Кор. 1:17-18, 23). У цих словах знаходиться свідчення про те, що ніяка людська мудрість не здатна до кінця осягнути таємницю хресної Жертви Господа нашого Іісуса Христа. Якщо намагатися осмислити подвиг, життя і страждання Спасителя з точки зору домінуючих у людському суспільстві ідеалів і цінностей, то все дійсно здається зовсім незрозумілим. Ось чому елліни, які своє життя і переконання будували на філософії та людській мудрості, вважали проповідь про Христа безумством. Іудеї спиралися не на філософію або науку — вони вірили в Єдиного Бога; але своє спасіння вони повʻязували насамперед із звільненням від римського панування,  довго страждаючи під гнітом язичницької цивілізації. Саме тому  іудеї вважали, що спасіння неможливо до тих пір, поки не прийде Месія, який очолить боротьбу проти римлян. І для них проповідь про Хрест Господній була великою спокусою, адже вона ніяк не поєднувалася зі сподіваннями покращення земного життя. Апостол Павло, усвідомлюючи колосальна відмінність людських цінностей і життєвих ідеалів від проповіді Христа, говорить про те, що був посланий благовістити не в премудрості слова, тому що всяка людська мудрість, яка виходить з цінностей світу, нездатна оцінити в усій повноті те, що зробив наш Спаситель. Спасіння через пришестя у світ Сина Божого, Який зійшов на Хрест, Який зазнав знущань і скорботи заради роду людського, дійсно виходить за рамки людської логіки. Ця таємниця може бути зрозуміла людиною не через філософію, не через людські мудрування, не через політичні очікування, як то було в іудеїв і еллінів, а тільки зсередини людської природи, яка створена за образом та подобою Божою. Ми можемо розуміти таємниці домобудівництва Божого лише з вірою у серці", - сказав архіпастир. Також Владика висловив подяку і вручив Архієрейські грамоти прихожанам та благодійникам, які внесли найбільший вклад у покращення та оновлення внутрішнього фасаду Хрестовоздвиженського храму с. Перегонівка, а всіх прихожан привітав з Престольним святом.
Після цього учні недільної школи, яка діє при храмі, виступили перед присутніми, знову і знову вітаючи зі святом. В кінці, в знак благословення, архієпископ Іоасаф роздав всім іконки святителя Іоасафа Бєлгородського.
Також у цей день Правлячий архієрей відвідав Свято-Георгіївський храм с. Вербова Голованівського р-ну, у якому проводяться ремонтні роботи, де зустрівся з общиною віруючих та преподав своє архіпастирське благословення.