Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 


Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости15.10.2015  День насичений молитвами за мир на нашій Батьківщині та за наших воїнів

Ранок 15 жовтня у Свято-Благовіщенському храмі почався з Божественної Літургії і молебню святим Кіпріану та Іустині, які очолив настоятель храму протоієрей Євгеній Назаренко. Після молебню прихожани отримали іконки святих Кіпріана і Іустини освячених на багатьох святинях Кіпру, в тому числі і на мощах цих святих на престольному святі однойменного храму Острова Святих. Окрім цього всі присутні отримали хліб, який паломники з Кіпру привезли з того самого престольного свята, до речі на Кіпрі його називають Артосом (як пасхальний хліб) та читають спеціальну молитву і підносять над престолом і потім роздають вірянам.
Близько 11:00 до храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці прибуло біля 30-ти військовослужбовців однієї з міських військових частин, які побажали отримати благословення на дорогу у відрядження до зони АТО. Для них настоятель храму протоієрей Євгеній Назаренко, керівник військового відділу Кіровоградської єпархії УПЦ, у співслужінні ієрея Іоанна Верескуна та диякона Миколая Чумаченко звершили молебень для подорожуючих. Усім воїнам після молебню роздали іконки святих Кіпріана та Іустини та святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, покровительниці нашого міста, а ті, хто не мав натільних хрестиків – отримали їх. Також воїнів окропили Святою водою та побажали Ангела-охоронця.
З благословення Іоасафа, архієпископа Єлисаветградського та Новомиргородського, та Августина, митрополита Білоцерківського і Богуславського, близько 12 години до Свято-Благовіщенського храму прибули священики Синодального військового відділу УПЦ протоієрей В’ячеслав Яковенко та протоієрей Євгеній Нікітін з великими святинями, а саме: іконою Покрови Божої Матері з часткою Її Омофору, копією ікони Собору усіх святих воїнів та ковчегом з мощами 12 святих воїнів (Севастіана Римського, Феодора Острожського, Мардарія Севастійського, Феодора Ушакова, Ієрона Мелітінського, Ілії Муромця, Фірмоса Римського, Георгія Победоносця, Димитрія Солунського, Феодора Тірона, Іоанна Воїна, Вячеслава Чешського). У храмі, після проповіді отця Вячеслава, віряни мали змогу прикластись до святинь. Після цього святині вирушили до багатьох військових частин Кіровоградщини.
Першою зупинкою був Обласний військовий комісаріат, де зібрались усі його головні керівники та службовці, далі військова частина обласного центру, потім міський військкомат. Далі святині прибули до артилерійської частини Кіровоградського району, потім знову повернулися в обласний центр до департаменту по виконанню покарань. Тут також усе керівництво з нетерпінням чекало на святині. Після цього священство зі святинями прибуло до історичної військової фортеці святої праведної Єлисавети, з якої 261 рік тому починалось наше місто. Там усі разом помолились біля пам’ятного Хреста та пройшли до стел загиблих воїнів Кіровоградщини, де помились за упокій їхніх душ. І останньою зупинкою дня була виправна колонія №6. Кожна зупинка починалась із вітального слова протоієрея Євгенія Назаренка та проповіді протоієрея В’ячеслава Яковенка, який більше 2 тисяч кілометрів проїхав зоною АТО, служачи військовим капеланом. Також по всьому маршруту звершувались молебні за мир в Україні та до ікони «Собор усіх святих воїнів». Усі військовослужбовці, а також в’язні колонії, прикладались до святинь, їх окропляли Святою водою і вони отримували від отця В’ячеслава потрійні іконки (зі Спасителем, Божою Матер’ю та Георгієм Победоносцем; молитвами «Отче наш», за мир та молитвою воїна на полі брані). Від отця Євгенія отримували іконки святої праведної Єлисавети. Отець В’ячеслав закликав посилювати наші молитви, щоб Божою волею перемир’я, яке нарешті настало на Сході України стало довгоочікуваним миром. Нехай Божа Матір та Собор святих воїнів бережуть наших захисників та всю нашу землю від всякого зла, негараздів, ворожнеч і хай на нашій Батьківщині запанують мир, благоденство, радість і взаємна любов між людьми.