Актуально


 

Запрошуємо прийняти участь в естафеті добра і милосердя «Дарувати радість – просто!» (АНОНС)

 


Положення конкурсу творчих робіт для дітей та молоді «Сяйво Христового Воскресіння»

 


 Запрошуємо дітей та молодь з інвалідністю до участі у творчому конкурсі «Краса Божого світу очима особливих дітей» (анонс)

 


 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 41-й від 21.04.19.

 

Тема: Надрядкові знаки "ісо", "апостроф", "краткая", "кендема", "кавика"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации


  Священник Андрей Афанасенко
СВЕ
ТЛОЕ ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Свящ. Александр Кузовский
Пасхальные яйца Фаберже

 

 Протд. Роман Мельник
Благодатний вогонь - свідчення Воскресіння Христового
 

Свящ. Максим Бойчура
Как проверить веруем ли мы в Воскресение Христа?

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости07.10.2015  Керівник Місіонерського відділу Кіровоградської єпархії протоієрей Андрій Шиманович взяв участь в урочистому відкритті виставки художніх творів місцевих митців

7 жовтня 2015 р. керівник Місіонерського відділу Кіровоградської єпархії протоієрей Андрій Шиманович, взяв участь в урочистому відкритті виставки художніх творів місцевих митців, котру було присвячено Дню художника, та котра триватиме до 21 жовтня у стінах Кіровоградського обласного художнього музею.
У своєму вітальному слові о. Андрій зазначив наступне: «Перші слова Святого Письма звучать наступним чином: «На початку створив Бог небо й землю» (Бут. 1:1). Цікаво, що у давньогрецькому перекладі цього відомого біблійного тексту перекладач використав доволі нетипове дієслово – «іпоесон», особлива цікавість котрого полягає у тому, що воно зазвичай використовується у давньогрецькій мові саме для зображення поетичної творчості. Тобто у давньогрецькому перекладі Книги Буття Бог зображується перед нашою уявою як великий Поет, Художник та Митець, Котрий не механічно та автоматично, а творчо та художньо дає життя оточуючому нас світу та вінцю творіння – людині. Саме тому в усі часи люди були абсолютно переконаними у надзвичайній взаємній наближеності культурної та духовної сфер людського життя.
Як відомо, людина була створена за образом та подобою Божою (див. Бут. 1:26). Але що ж це значить? Невже в Бога є притаманні людям частини тіла? Невже Всевишній має ті самі органи чуття? Невже Він підвладний людським настроям та емоціям?
Зовсім ні. Бог є розумною Особистістю і Він створив людину також розумною істотою. Бог має вільну волю так само як і створена Ним людина має змогу вчиняти вільний та нічим не обумовлений вибір чи то на користь добра, чи то у бік зла. І нарешті – і це головне! – Бог є Творцем неба і землі, і Він, у більшій чи меншій мірі, вклав прагнення до творчості та до оздоблення оточуючого нас світу у душу кожного з нас. І тому ми маємо всі підстави вважати, що ті люди, ті митці, котрі обрали стежиною свого життя саме художню сферу (живопис, музика, поезія, архітектура тощо), як ніхто інший є носіями Божого образу у своїй душі.
І тому у цей святковий день ми маємо низько вклонитись усім присутнім у цій залі митцям та художникам за те, що вони розпізнали у собі цю велику іскру Божу, що вони не зарили в землю, а примножили свій Богом даний талант, а також за те, що своїми прекрасними витворами мистецтва вони збагачують та надзвичайно прикрашають наше із вами життя».
Основою експозиції стали твори художників – членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України. Центральне місце в цій експозиції за традицією зайняли твори членів родини Надєждіних, що відповідають творчим пошукам у сучасному українському образотворчому мистецтві.
На виставці представлені також твори відомих майстрів портрету, пейзажу та натюрморту – Анатолія Янєва, Фелікса Полонського, Сергія та Анатолія Шаповалових, Валерія Давидова, Віктора Перепічая, Юрія Вінтенка, Олександра Демиденка, що репрезентують реалістичний напрямок в образотворчому мистецтві Кіровоградщини.