Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости02.09.2015  В День знань священнослужителі Кіровограда відвідали навчальні заклади міста

День знань – справжне всенародне свято мудрості, доброти і людяності.
Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Саме цього дня, з благословення Високопреосвященнішого Іоасафа архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського, духовенство Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви відвідало міські школи, училища, ВНЗ, де прийняли участь в урочистостях, присвячених Дню знань.

Сам же архієпископ Іоасаф у День знань взяв участь в урочистій лінійці з нагоди початку нового навчального року в Кіровоградському інституті державного та муніципального управління Класичного приватного університету.
Вітаючи зі святом «учащих и учащихся», Владика зазначив: «Сьогодні важливо, щоб наша молодь набувала не тільки знання, які потрібні для мирського повсякденного життя, але і необхідні духовні знання; щоб вона ставала духовно сильною, щоб ніяка земна печаль не руйнувала молоді душі! І як багато треба працювати для того, щоб молодь сьогодні отримувала духовне, в тому числі релігійне виховання, – для того щоб все було так, як ми мріємо, щоб наступне покоління було за нас краще, розумніше, сильніше, чесніше, добріше! Я хотів би від усього серця побажати сьогодні і викладачам, і студентам сил, допомоги Божої в майбутніх трудах, щоб завдяки здобутій освіті досягалися правильні цілі і щоб наступне покоління наших людей було не тільки освіченим, знаючим, підготовленим до роботи в непростих умовах, але і духовно сильним, внутрішньо красивим, щоб у житті молодого покоління відображалося Божественне світло».
На увагу до покладених трудів по спорудженню студентського храму при Інституті, архієпископ Іоасаф удостоїв ректора цього навчального закладу Литвина Івана Івановича церковної нагороди – Архієрейської грамоти.
На завершення була прочитана молитва на початок нового навчального року, потім Владика окропив викладачів і студентів святою водою, вручивши кожному іконку Пресвятої Богородиці «Єлисаветградська».
 
Священики храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці привітали студентів, учнів та педагогів Кіровоградського інституту розвитку людини, Кіровоградського вищого професійного училища №4, Кіровоградського будівельного технікуму,гімназії-інтернату — школи мистецтв під керівництвом народного артиста України, професора Короткова А.Є.

Керівник Місіонерського відділу Кіровоградської єпархії, протоієрей Андрій Шиманович, звершив пастирський візит до Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права імені М. П. Сая.

Керівник єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієрей Андрій Бобрик взяв участь в урочистих лінійках «Першого дзвоника» Кіровоградської школи для дітей з вадами слуху і Спеціалізованій школі №1. Священик Андрій від імені Високопреосвященнішого Іоасафа, архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського привітав вчителів, учнів, батьків та гостей із святом першого дзвоника. Побажав учням сил, здоров’я, наполегливості і радості від нових досягнень, а вчителям – витримки, терпіння, послідовності, наснаги, самовладання і найголовніше любові. На завершення привітального слова отець Андрій окропив усіх святою водою.

Голова Молодіжного відділу прот. Діонісій Буренко відвідав лінійку першого дзвоника у Кіровоградському медичному коледжі ім. Є.Й. Мухіна та Кіровоградському будівельному коледжі. Батюшка побажав студентам чесності і наснаги в здобутті знань, прочитав молитву благословення та окропив усіх присутніх святою водою.

Настоятель Свято-Воскресенського храму м . Кіровоград протоієрей Анатолій Герасимчук, на запрошення директора навчального закладу Бабака Тараса Степановича та завуча Новікової Олени Петрівни, відвідав 35 школу міста. В слові привітання священник побажав всім радісного настрою та наснаги в успішному навчанні, а також закликав до старанного вивчення предметів, щоб отримані знання стали міцною основою майбутніх досягнень та формування особистості. В закінчення протоієрей Анатолій побажав Божого благословення і окропив всіх учнів та вчителів святою водою.

Намісник Свято-Єлисаветинского чоловічого монастиря архімандрит Мануїл (Задніпряний) привітав педагогів та студентів Кіровоградського технікума механізації сільського господарства. У вітальному слові отець Мануїл наголосив на необхідності прогресивного розвитку та потреби широкого кола спеціалістів в аграрній сфері на Україні, а також побажав студентам мудрості, сил і натхнення в навчанні, після чого відправив молебень перед початком навчального року.

Клірик Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці прот. Михаїл Мартинюк відвідав Вище професійне училище № 9, де привітав директора Рацул Олександра Борисовича, вчителів та студентів з початком нового навчального року. На завершення священик, благословляючи, окропив всіх присутніх святою водою.

Настоятель храму святителя Миколая Чудотворця селища Нового м. Кіровограда протоієрей Роман Петренко взяв участь в урочистих лінійках в 37-й і 10-й школах, які знаходяться в селищі. Батюшка виступив з вітальному словом, в якому побажав педагогам творчих успіхів, батькам – мудрості у вихованні дітей, а учням – відмінних знань та гарних оцінок. В кінці привітання о. Роман надав усім благословення на майбутній навчальний рік.

Ключар Свято-Покровського храму м. Кіровограда протоієрей Андрій Толубець відвідав Кіровоградську загальноосвітню гімназію №9. Серед почесних гостей були також народний депутат України Андрій Олександрович Табалов і депутат Кіровоградської міської ради Гребенчук Юрій Федорович. Звертаючись до гімназистів, гості вітали усіх з початком навчального року та бажали успіхів у навчанні. У своєму слові отець Андрій, зокрема, зазначив: «Дуже важливо цінувати той золотий час, який ви, гімназисти, проводите в стінах цього прекрасного храму знань. Потрібно цінувати і ту працю, ту любов і турботу, яку вкладають у навчання ваші вчителі і бутизавжди їм за це вдячними. Пам’ятаючи про те, що час швидкоплинний, постарайтеся скористатися порою навчання в гімназії з максимальною користю для вашого інтелектуального і духовного розвитку». Наприкінці урочистої лінійки отець Андрій, за традицією, окропив всіх святою водою.
Заступник голови Свято-Успенського духовно-просвітницького центру ієрей Іоанн Шемедюк разом з духовенством м. Кіровоград звершив чин освячення ЗОШ №29. Після освячення священик від імені архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа вручив директору школи в подарунок ікону Божої Матері «Покрова». Ієрей Іоанн привітав викладацький склад з початком нового навчального року, побажавши усім натхнення, творчих успіхів, міцного здоров’я, миру та злагоди. В свою чергу директор школи Смага Лариса Петрівна подякувала архієпископу Іоасафу за духовну підтримку та гарний подарунок: «Висловлюємо щиру подяку Владиці Іоасафу за хорошу співпрацю та допомогу у вихованні дітей нашого міста. Гадаю, що й в подальшому будемо разом співпрацювати і реалізовувати спільні проекти». На завершення священики окропили всіх святою водою та кожному подарували іконки Божої Матері «Єлисаветградська».
Настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Всецариця» с. Бережинка Кіровоградського р-ну відвідав Бережинську ЗОШ, привітавши вчителів та учнів зі святом. Священик прочитав молитву на початок нового навчального року та побажав усім Божої допомоги в навчальному процесі.
Клірик Кафедрального собору на честь Різдва Божої Матері протоієреї Андрій Боярчук взяв участь в урочистій лінійці Навчально-виховного комплексу «Кіровоградський колегіум». Отець Андрій звернувся до учнів та вчителів з вітальним словом, в якому побажав учням бути настирними у навчанні, удосконалюватися розумово і морально та духовно багатіти. Педагогічним працівникам побажав мудрості, терпіння та сил. А в знак Божого благословення отець Андрій традиційно окропив всіх святою водою.
Співробітник Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії ієрей Миколай Чепура разом із волонтерами привітали солодощами дітей, позбавлених батьківського піклування будинку напів сімейного типу "Наш дім" перед початком нового навчального року.
Після вітань священик звершив молебень перед навчанням і окропив дітей святою водою. По завершені молебню батюшка сказав повчальне слово про цінність знань і освіти в сучасному житті. Адже стати доброю людиною може лише той, хто вміє вчитись і виправляти свої помилки на краще; хто сприймає своє життя як постійний процес самовиховання у досягненні моральної висоти Євангельського прикладу.