Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости27.08.2015  Священнослужителі Кіровограда взяли участь у громадських слуханнях під назвою «Нове ім’я столиці степового краю»

27 серпня 2015 р. керівники Єпархіальних відділів Кіровоградської єпархії УПЦ – протоієрей Андрій Шиманович (Місіонерський відділ) та протоієрей Євгеній Назаренко (Відділ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями) взяли участь у громадських слуханнях під назвою «Нове ім’я столиці степового краю», котрі стосувались майбутнього перейменування міста Кіровограда, та котрі відбулись у приміщенні Кіровоградської міської ради.
У заході взяли участь чисельні представники інтелектуальної еліти міста: науковці, журналісти, представники творчої інтелігенції та інші. Протягом слухань всі прихильники потенційно можливих назв міста могли висловити свою думку з цього приводу, було наведено велику кількість аргументів як щодо повернення до історичної назви міста – Єлисаветград, так і на користь інших можливих назв.
У своєму коментарі місцевим телеканалам о. Андрій Шиманович зокрема зазначив наступне:
«Зміна топографічних назв, в принципі, не є справою Церкви, місія Котрої переважно полягає у моральному оновленні та вдосконаленні членів нашого суспільства. Це питання має вирішувати, перш за все, громада міста. Але у контексті тої доволі запеклої публічної дискусії, котра нині розгорнулась навколо потенційно можливої зміни назви нашого міста, Церква могла б стати важливим та впливовим фактором примирення та зменшення градусу ворожнечі між прихильниками та противниками повернення історичної назви – «Єлисаветград».
Цілком можна зрозуміти тих, хто вбачає в історичній назві один із найприйнятніших варіантів. З іншого боку, не можна відмовити у наявності певної логіки та сильної аргументації і у тих, хто вважає, що декомунізація без деімперіалізації на даному етапі розвитку нашої держави є безперспективною ініціативою. І можливим рішенням у цій ситуації могло б стати наступне: надання історичної назви, але із обов’язково чітко зазначеним та прописаним у нормативно-правових документах наголосом на тому, що ця назва дається саме на честь біблійної героїні, святої праведної Єлизавети, матері св. Іоанна Хрестителя, а не на честь імператриці Єлизавети Петрівни.
Тобто максимальне ототожнення назви «Єлисаветград» із цією великою святою, про котру йдеться на сторінках Нового Заповіту, та максимальне ж розтотожнення цієї назви із імператрицею Єлизаветою Петрівною (що досить сильно дратує більшу кількість противників саме цієї назви), могло б стати тим компромісним рішенням, котре б влаштувало і усі суспільні групи, і навіть усі християнські конфесії. Адже Святе Письмо Нового Заповіту, однією з героїнь котрого є свята праведна Єлисавета, є основним джерелом віровчення і для православних, і для католиків, і для усіх протестантських релігійних спільнот.
З історії ми знаємо, що будь-яку топографічну назву, як і будь-який символ, можна наповнити новим символічним значенням та новим змістом. Так, наприклад, у часи Римської імперії хрест вважався символом найганебнішої страти у імперії, котрої тільки могла зазнати людина. Після ж Голгофської Жертви Христа Спасителя, Котру Він приніс за гріхі людей дві тисячі років тому, для усього людства Хрест став символом спасіння, тобто його внутрішній символічний зміст було радикально змінено.
Тож таке (або подібне) рішення могло б стати важливим кроком до суспільного примирення та надання нашому місту дійсно достойної, вкоріненої у Святому Письмі назви».
Подібні думки, але із аргументацією іншого характеру, виклав у своєму публічному виступі і прот. Євгеній Назаренко, котрий, крім цього, закликав усіх до людяності та взаємоввічливості, нагадавши усім присутнім, що громадські слухання відбуваються напередодні великого християнського свята – Успіння Пресвятої Богородиці, а також саме на тому місці, де до революції 1917 р. стояв величний Свято-Успенський собор м. Єлисаветграда.