Актуально


В Кіровоградській єпархії відбудеться цикл духовно-просвітницьких лекцій «Великий піст – час роздумів про головне»


ЦВІТ ДУХОВНОЇ ВЕСНИ

 

 

 

Радіоефір 2 від 16 березня 2019 р.

Що таке Великий піст? Це скорботний сон чи пробудження душі?  Його духовна сутність та спасительна дія.Чи відноситься покаяльний плач  до моментів радості духовної весни?
На ці та безліч інших запитань дасть відповідь гість радіостудії Священик Андрій Савельєв у своїй пізнавальній проповіді, яка відноситься до циклу проповідей про Великий піст "Цвіт Духовної весни".

 

Цикл проповідей про Великий піст під назвою «Цвіт Духовної весни», який транслюється на Олександрійському міському радіомовленні ознайомить слухачів із найважливішими темами для роздумів, які потрібно піднімати у дні Святої Чотиридесятниці.


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 36-й від 17.03.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

  

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

 

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

    

Щодо перейменування міста Кіровограда


 
 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свящ. Андрій Афанасенко
"Весна духовна"
 

 Протд. Роман Мельник
«На реках Вавионских» - жалобная песня иудеев о вавилонском плене или наша покаянная песнь о своих грехах?

 

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости05.06.2015  В будинку «Милосердний самарянин» привітали мешканку Поліну Павлівну з 90-літтям

3 червня в будинку «Милосердний самарянин» велике свято – 90-ліття Поліни Павлівни. В цей день радість ювілею розділяють найближчі друзі: «Асоціація православних сімей» та представники з «Центру соціальної реабілітації». У притулку Поліна Павлівна уже 7 років. У кімнаті з нею мешкають ще 3 сусідки. Нашій появі радіють так, немов ювілей сьогодні у всіх чотирьох. Приємно до щему в серці та сліз на очах. Співаємо відомої вітальної пісні в українському переладі. Кожен дарує нехитрі «скарби»: святковий торт, хустку квітчасту, дитячі листівки, іграшки, власноруч зроблену вазу і букет квітів. Роздаємо усім тортик. Ювілярка щиро радіє вітанню, дарункам, а особливо, м’яким овечці та медведику рожевого кольору. Їх принесли діти. Сама собою приходить думка, що старенькі – ті ж діти, так само потребують підвищеної уваги, піклування, простого душевного тепла... Коли всі розходяться по інших кімнатах  (нашої уваги чекають всі мешканці притулку), присідаю біля Поліни Павлівни, гублячись, й намагаюсь записати хоч щось для пам’яті…
Отже, Поліна Павлівна… Бабусі 90, але пам’ять має чудову, спогадами й розмислами ділиться охоче, а я уважно слухаю… Старенька пройшла війну. Народилась сама на Кубані, а в 1944, провівши обох братів на фронт, і сама пішла писарем в роту. Каже, раділа з того, що замінила собою бійця. Й чоловічі руки не були зайняті писаниною… Поліна Павлівна гордо розповідає, як дійшла до Рейхстагу, залишила надпис на стіні «От Кубани до Берлина» й підписалась своїм тоді ще дівочим прізвищем Сіденко. В серпні 1945 року девізію, де служила тоді молоденька Поліна, розформували. З Германії дівчина їде. Але повертається згодом. Працює в Берліні. Там, в Германії, Поля зустрічає свого чоловіка, майора Кравцова, який працював у газеті «Слово Германії». Про те, як жили, не згадує, лиш про те, що втратила й чоловіка, а згодом із життя пішов їх 28-річний син…
Тут же з посмішкою й теплом в очах, немов кажучи, що не сама вона тут, розповідає, що до неї приходять школярі з ЗОШ № 14. Що спочатку старші ходили дітки, а нині маленькі геть…
Знов спогади часів війни. Старенька розповідає про земляка Івана Проніна, якого зустріла на фронті. Був він кулеметником у окремій зенітній бригаді. Дружили… Поліна – із Краснодарського Краю, а Ваня – зі Ставропольського… Хлопця убили згодом. Поліна згадує й зойкає, бо хлопчики ж були двадцятирічні, а війна така жорстока… Згадала й моторошну переправу у 1945 році, коли коні, злякавшись німецьких бомбардувальників-винищувачів «Messerschmitt Bf.109», стрибали із вузенького місточка у воду… Страшно.
Проводжати бабуся нас не може – паралізовані обидві ноги. Я, перед тим як піти, обіцяю ще приходити, принести цю статтю. Тримаю її за руку й зізнаюсь, що й у мене є бабуся Поліна… Говорю ще щось… Виходжу… Є про що подумати…
Спека. Прямуємо до виходу, кожен зі своїми враженнями. Отець Іоанн тисне руку дідусям, які ще можуть виходити у двір й сидять на лаві та називає їх по-доброму , з гумором «хлопці». "Хлопці" усміхнені. Прощаємось. Червень прийшов… Сонячно й тепло. На душі тепло теж…
Люди, не будьмо байдужими!:)
волонтер Воронова Юлія