Актуально


В Кіровоградській єпархії відбудеться цикл духовно-просвітницьких лекцій «Великий піст – час роздумів про головне»


ЦВІТ ДУХОВНОЇ ВЕСНИ

 

 

 

Радіоефір 3 від 16 березня 2019 р.

Торжество Православ'я - минуле. сьогодення та майбутнє. Історія започаткування цього свята. Стан Православ'я в сучасності, його торжество, яке відбувається кожного дня і в кожному серці православного християнина. Вічна перемога Православної віри над духовними та фізичними ворогами. Гість програми - клірик Ставропігійного храму, бакалавр богослов'я Свящ. Андрій Савельєв.

 

Цикл проповідей про Великий піст під назвою «Цвіт Духовної весни», який транслюється на Олександрійському міському радіомовленні ознайомить слухачів із найважливішими темами для роздумів, які потрібно піднімати у дні Святої Чотиридесятниці.


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 36-й від 17.03.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

  

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

 

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

    

Щодо перейменування міста Кіровограда


 
 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свящ. Андрій Афанасенко
"Весна духовна"
 

 Протд. Роман Мельник
«На реках Вавионских» - жалобная песня иудеев о вавилонском плене или наша покаянная песнь о своих грехах?

 

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости10.05.2015  Архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав смт. Ольшанку

В неділю 5-ту після Пасхи, про самарянку, Високопреосвященніший Іоасаф архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський з архіпастирським візитом відвідав смт. Ольшанку. В храмі на честь свт. Іоанна Милостивого Владика Іоасаф звершив Божественну літургію в співслужінні Секретаря єпархії, благочинних та кліриків Ольшанського і Голованівського районів, а також духовенства Кіровоградського Кафедрального собору.
При вході в храм з хлібом-сіллю та квітами архієпископа Іоасафа зустрічали дітки, керівництво району і селища та багато прихожан, які прийшли помолитися разом зі своїм Архіпастирем.
За богослужінням Владика Іоасаф звернувся до всіх присутніх зі словом настанови на тему Євангельського читання про бесіду Христа з самарянкою, в якому зокрема зазначив: «Ми перебуваємо с Святій Церкві для того, щоб кожному зустріти в ній живого Бога. Звичайно, Господь, за Його словом, – завжди в Своїй Церкві, але Христа треба зустріти, відчути серцем. Для цього необхідно звернення до Церкви зробити живим, як звернення до Самого Христа, невидимо присутнього в ній, а не якоюсь формальністю. Дехто думає, що раз він прийшов у храм і хреститься, і кланяється, то він все вже зробив, і Бог зобовязаний чути його і зробити за його бажанням. Якщо людина прийняла таїнство, вона вже впевнена, що гарантувала собі обовязкову допомогу Христа. Це помилка.
«Не кожен, хто говорить Мені: «Господи, Господи!», увійде в Царство Небесне». Можна бути в Церкві – і залишитися без Христа. Можна молитися, хреститися – і нічого не отримати. Можна прийняти обряд і накликати на себе ще більший осуд.
Церква не спасає автоматично. У Церкві – живий Бог, і коли ми служимо Йому живою душею, тоді будемо почуті і зіллємося з джерелом Життя, і нам подадуться благодатні сили.
Значить, треба, щоб наше єднання з Церквою було не тільки просторовим розташуванням в Ній, а щоб ми торкалися в Ній присутності живого Бога, і не тільки здійснювали тілом відомі дії: хрести, поклони, а вкладали у служіння Христу живу душу. Коли наше служіння буде таким, то не сумніваймося: біля колодязя Церкви сяде Христос, і через Нього ми почерпнемо воду життя, своє освячення.
Так забезпечується доступ до води вічного життя. Шлях до неї – тільки через Христа. Цей шлях освячення через Христа був вказаний Господом самарянці. Джерело живої води – Сам Господь, а Церква – тільки роздає благодатні дари Христа. Якщо ж джерело живої води – Сам Господь, то природно, що отримати воду можна, тільки приблизившись до Господа. Чим тісніше у людини спілкування з Богом, тим більше вона буде забезпечена водою життя. Так як Бог є Дух, то і наближення до Нього здійснюється служінням в дусі. Так було зазначено і самарянці: «Бог є дух, і ті, що поклоняються Йому (і шукають спілкування з Ним) повинні поклонятися в дусі та істині».
Такий шлях до живої води, або – що те ж – до Бога. Якщо ми хочемо увійти в стихію Бога, в стихію Духу і доторкнутися до джерела вічності, яке влило би в нас вічно зеленіюче життя, ми повинні зріднитися з цією стихією…»
По завершенні Літургії Владика Іоасаф кожному власноруч вручив іконки Божої Матері «Єлисаветградська» та надав своє архіпастирське благословіння.
В цей же день, за узвичаєною традицією, яка вже склалася при відвідуванні благочинницьких округів, архієпископ Іоасаф відвідав храм св. вмч. Димитрія Солунського в с. Лозувата Ульяновського району. Владика поспілкувався з прихожанами, настоятелем храму прот. Борисом, головою села Подуфалим О. А. та благодійником Сулимою М. М., який побудував церкву, а зараз веде роботи по завершенню будівництва помешкання для причту та благоустрою прилеглої до храму території. Його Високопреосвященство благословив подальші труди, прикликавши на допомогу всесильну поміч Божу.