Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свято-Покровські храми Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости10.05.2015  Архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав смт. Ольшанку

В неділю 5-ту після Пасхи, про самарянку, Високопреосвященніший Іоасаф архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський з архіпастирським візитом відвідав смт. Ольшанку. В храмі на честь свт. Іоанна Милостивого Владика Іоасаф звершив Божественну літургію в співслужінні Секретаря єпархії, благочинних та кліриків Ольшанського і Голованівського районів, а також духовенства Кіровоградського Кафедрального собору.
При вході в храм з хлібом-сіллю та квітами архієпископа Іоасафа зустрічали дітки, керівництво району і селища та багато прихожан, які прийшли помолитися разом зі своїм Архіпастирем.
За богослужінням Владика Іоасаф звернувся до всіх присутніх зі словом настанови на тему Євангельського читання про бесіду Христа з самарянкою, в якому зокрема зазначив: «Ми перебуваємо с Святій Церкві для того, щоб кожному зустріти в ній живого Бога. Звичайно, Господь, за Його словом, – завжди в Своїй Церкві, але Христа треба зустріти, відчути серцем. Для цього необхідно звернення до Церкви зробити живим, як звернення до Самого Христа, невидимо присутнього в ній, а не якоюсь формальністю. Дехто думає, що раз він прийшов у храм і хреститься, і кланяється, то він все вже зробив, і Бог зобовязаний чути його і зробити за його бажанням. Якщо людина прийняла таїнство, вона вже впевнена, що гарантувала собі обовязкову допомогу Христа. Це помилка.
«Не кожен, хто говорить Мені: «Господи, Господи!», увійде в Царство Небесне». Можна бути в Церкві – і залишитися без Христа. Можна молитися, хреститися – і нічого не отримати. Можна прийняти обряд і накликати на себе ще більший осуд.
Церква не спасає автоматично. У Церкві – живий Бог, і коли ми служимо Йому живою душею, тоді будемо почуті і зіллємося з джерелом Життя, і нам подадуться благодатні сили.
Значить, треба, щоб наше єднання з Церквою було не тільки просторовим розташуванням в Ній, а щоб ми торкалися в Ній присутності живого Бога, і не тільки здійснювали тілом відомі дії: хрести, поклони, а вкладали у служіння Христу живу душу. Коли наше служіння буде таким, то не сумніваймося: біля колодязя Церкви сяде Христос, і через Нього ми почерпнемо воду життя, своє освячення.
Так забезпечується доступ до води вічного життя. Шлях до неї – тільки через Христа. Цей шлях освячення через Христа був вказаний Господом самарянці. Джерело живої води – Сам Господь, а Церква – тільки роздає благодатні дари Христа. Якщо ж джерело живої води – Сам Господь, то природно, що отримати воду можна, тільки приблизившись до Господа. Чим тісніше у людини спілкування з Богом, тим більше вона буде забезпечена водою життя. Так як Бог є Дух, то і наближення до Нього здійснюється служінням в дусі. Так було зазначено і самарянці: «Бог є дух, і ті, що поклоняються Йому (і шукають спілкування з Ним) повинні поклонятися в дусі та істині».
Такий шлях до живої води, або – що те ж – до Бога. Якщо ми хочемо увійти в стихію Бога, в стихію Духу і доторкнутися до джерела вічності, яке влило би в нас вічно зеленіюче життя, ми повинні зріднитися з цією стихією…»
По завершенні Літургії Владика Іоасаф кожному власноруч вручив іконки Божої Матері «Єлисаветградська» та надав своє архіпастирське благословіння.
В цей же день, за узвичаєною традицією, яка вже склалася при відвідуванні благочинницьких округів, архієпископ Іоасаф відвідав храм св. вмч. Димитрія Солунського в с. Лозувата Ульяновського району. Владика поспілкувався з прихожанами, настоятелем храму прот. Борисом, головою села Подуфалим О. А. та благодійником Сулимою М. М., який побудував церкву, а зараз веде роботи по завершенню будівництва помешкання для причту та благоустрою прилеглої до храму території. Його Високопреосвященство благословив подальші труди, прикликавши на допомогу всесильну поміч Божу.