Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости27.04.2015  В день памяті святих жон-мироносиць архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф відвідав Голованівське та Маловисківське благочиння

В неділю третю після Пасхи, святих жон-мироносиць, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф з архіпастирським візитом відвідав Голованівське благочиння. Владика звершив Божественну літургію в храмі на честь святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова смт. Голованівська в співслужінні кліриків Кафедрального собору та настоятеля храму.
Цей день є особливим в церковній традиції, адже Церква прославляє святих жон-мироносиць. Мироносиці – це ті самі жінки, які з любові до Спасителя Іісуса Христа приймали Його в своїх будинках, а пізніше пішли за Ним до місця розп’яття на Голгофу. Вони були свідками хресних страждань Христа. Це вони затемна поспішили до Гробу Господнього, щоб помазати тіло Христа миром, як це належало за звичаєм іудеїв. Це вони, жінки-мироносиці, першими дізналися, що Христос Воскрес. І вперше після своєї хресної смерті Спаситель явився жінці – Марії Магдалині.
По закінченні богослужіння, в честь святкування дня пам’яті святих жон-мироносиць, архієпископ Іоасаф привітав усіх православних прихожанок зі святом, а також нагадав всім присутнім про те, що в лихі роки кривавих гонінь на Церкву в ХХ столітті саме благочестиві і тверді в істині православні християнки зберегли тисячолітню церковну традицію безперервною і неушкодженою.
«Перше, що Євангеліє навіки закріпила в образі жінок-мироносиць – це любов. Але не просто любов, а любов-турботу, любов-службу, любов-самовіддачу і при тому любов, яка нічого не вимагає натомість. Це любов без слів, любов до справи, любов без сумнівів. Це вічне вроджене материнство жінки, її вічна доля: подбати, нагодувати, виростити, втішити, віддати всю себе з тим, щоб в кінці все втратити, бо виростаючи, син іде і дочка іде, і кожен починає своє життя. І Євангеліє показує нам всю красу цієї любові: турбота в радості, турбота в горі і в смерті.
Друге – це вірність. Учні втекли – жінки залишилися. У страшний час страждання, самотності і смерті – ця мовчазна вірність, мовчазне співчуття. Вони не чули вчення Христа. Євангеліє прямо стверджує, що вони нічого не знали про воскресіння, у них не могло бути ніяких розрахунків і надій. Той, кого вони любили, за ким пішли, кому віддали всю свою любов, свою турботу і свою вірність, помер на хресті. Говорячи по-людськи, все повалилося і нічого не залишилося, крім замученого мертвого тіла. Але залишилася вірність. Вірність без розрахунку, вірність до кінця.
Ось за цю вірність, за цю любов, за непохитну віру святі жони-мироносиці першими і отримали звістку про Воскресіння Христа з уст Ангела.
В подвигу жон-мироносиць розкрилася вся висота жіночого служіння Богу і світу. Їх життя повчальне і тепер для сучасних християнок. Важко переоцінити роль жінки в збереженні православної віри на нашій землі... саме жінки в роки безбожних лихоліть і зберегли цю віру.
Вони повторили подвиг вірності, любові і милосердя, залишившись з Христом і Його Святою Церквою в дні жорстоких гонінь, коли вся злість світу цього озброїлася на Церкву, намагаючись знищити Православ’я і наш народ. Вони научали істин віри Христової своїх дітей і онуків, незважаючи ні на які погрози відвідували храм Божий, брали участь у Таїнствах Церкви, зберігали традиції.
Безвісні монахині, дружини і сестри духовенства, незліченні прості парафіянки гинули в таборах і в’язницях. Ті, що залишалися на волі, покірно і смиренно, непомітно здійснювали своє християнське служіння: супроводжували священнослужителів у гоніннях і засланнях, простоювали ночі безперервно у тюремних дверей, щоб віддати передачу, оберігали храми, рятували святині від пограбування і розорення. "Білі хусточки", як з любов’ю називав їх святитель Тихон, непохитно стояли в храмах на богослужінні в самі безпросвітні роки, коли могло здаватися, що православне життя, мир і благополуччя вже ніколи не повернуться. Але ні одна сльоза незліченних страждальниць не забута у Бога...».
Архіпастир також наголосив на тому, що й прихожанки Голованівського храму в свій час в якійсь мірі повторили подібний подвиг. Адже, коли православний храм обманом було переведено до розколу, вони залишились відданими Православ’ю, та зберегли вірність Христу і Його Святій Церкві.
День жінок-мироносиць особливо вшановується Церквою. Це свято кожної православної християнки, православне народне жіноче свято. Добре, світле свято, пов’язане з найголовнішою подією в історії людини – Воскресінням Христовим. Це і є справжній Міжнародний жіночий день.
Кожній з парафіянок на честь свята Його Високопреосвященство подарував солодощі, іконки, квіти і символ воскресіння – великоднє яйце.
В цей день Владика також відвідав храм на честь святого апостола Луки в с. Пушкове Голованівського округу, поспілкувався з настоятелем та привітав прихожан зі святом.
На зворотному шляху, на запрошення настоятеля Свято-Покровського храму протоієрея Олександра Ховрящука, архієпископ Іоасаф відвідав парафію в с. Злинка. Владика привітав прихожанок храму зі святом жон-мироносиць та кожній вручив святкові подарунки.