Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 
 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Додатково
Вопрос священнику


Публікації

 

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page
Новости01.03.2015  Божественну літургію в Кафедральному соборі в день Торжества Православ’я очолив Керуючий Кіровоградською єпархією архієпископ Іоасаф

1 березня 2015 р., у першу неділю Великого посту, Його Високопреосвященство архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф очолив Божественну літургію святителя Василія Великого у Кафедральному соборі на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Правлячому архієрею співслужило духовенство собору.
Після читання Євангелія Владика Іоасаф звернувся до прихожан з проповіддю.
Перша неділя Великого посту називається Неділею Православ’я, від того, що в цей день звершується Торжество Православ’я, яке було встановлене в першій половині ІХ ст. в пам’ять остаточної перемоги Церкви над всіма єресями, які її хвилювали. А особливо над останньою з них – іконоборчою, осудженою на 7-му Вселенському Соборі. Установлення Торжества зв’язано з подіями Константинопольського собору 843 р., котрий був скликаний благочестивою імператрицею Феодорою у Візантійській імперії.
В той час, після утвердження православного вчення, відбувся хресний хід з багатьма іконами в першу неділю Великого посту. І з тих пір щорічно Церква святкує своє Торжество, згадуючи славну перемогу віри православної над єретичними вченнями. З Греції чин Православ’я перейшов разом з християнством і в нашу Церкву.
По завершенні літургії Владика Іоасаф очолив особливий молебень – Послідування Неділі Православ’я (або чин Торжества Православ’я). Він включає в себе читання «Символу віри», виголошення «Вічної пам’яті» усім захисникам Православ’я, проголошення «многоліття» всім Предстоятелям канонічних Православних Церков та піднесення молитвослів’я за Святу Церкву. Зокрема, цього дня згадуються всі ті, хто зміцнював православну віру протягом багатьох століть і ті, хто сьогодні звершує своє служіння і свої подвиги заради поширення віри Христової.
Після закінчення Божественної літургії і чину Торжества Православ’я, від Кафедрального собору на честь Різдва Божої Матері до Благовіщенського храму відбувся хресний хід, приурочений дню Торжества Православ’я з піднесенням особливих молитов за мир у нашій країні. В хресній ході взяло участь все духовенство міста Кіровограда та велика кількість віруючих православних людей. Священнослужителі несли ікони Божої Матері «Благовіщення» та «Єлисаветградську», а також образ святої праведної Єлизавети, матері Іоанна Хрестителя – духовної покровительки нашого міста та ікону місцевшановуваного святого – блаженного Даниїла Єлисаветградського. Під час хресної ходи кількість людей все збільшувалась, линули піснеспіви і молитвослів’я до Господа та Божої Матері. 
По прибуттю до храму Благовіщеня Богородиці священнослужителі та віруючий люд вщент заповнили храм. Високопреосвященійший архієпископ Іоасаф звернувся до всіх з вітальним словом. Після цього відбувся молебень до Богородиці, під час якого лунали молитви за мир в Україні.
На закінчення Владика знову звернувся до учасників ходи з проповіддю, розповівши про істинність Православної віри, яка вже більше тисячі років квітне на нашій землі, яку сповідували та боронили (іноді навіть ціною власного життя) наші батьки, діди та прадіди. І наш обов’язок берегти її, адже саме вона являється духовною основою нашого народу.
Особливо ревні прихожани продовжили свій духовний подвиг та на чолі з настоятелем Благовіщенського храму прот. Євгенієм Назаренко вирушили на автобусах по окружній дорозі, щоб з хресною ходою об’їхати й все наше місто, прохаючи в своїх молитвах Божого заступництва Кіровограду-Єлисаветграду та всій нашій країні. Закінчилась хресна хода близько 18-ї години молебном біля поклонного хреста на Фортечних валах, де колись знаходився один із перших храмів Єлисаветграда на честь Святої Тройці.