Актуально


Благодійна акція «За тиждень Великдень»


ЦВІТ ДУХОВНОЇ ВЕСНИ

 

 

 

Радіоефір 5 від 17 квітня 2019 р.

Стежками праведності в напрямку спасіння В чому полягає сенс земного життя? Чи можливо знайти Царство Небесне на небі не намагаючись жити по любові на землі? Життя святих - це вигадана казка , яка залишилася на звалищі історії чи вічно живий та дієвий підручник для спасіння? На ці і на безліч інших запитань відповість гість студії клірик Ставропігійного храму м. Олександрії, бакалавр богослов'я Священик Андрій Савельєв.

 

Цикл проповідей про Великий піст під назвою «Цвіт Духовної весни», який транслюється на Олександрійському міському радіомовленні ознайомить слухачів із найважливішими темами для роздумів, які потрібно піднімати у дні Святої Чотиридесятниці.


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 40-й від 14.04.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свящ. Андрій Афанасенко
"Весна духовна"
 

 Протд. Роман Мельник
«На реках Вавионских» - жалобная песня иудеев о вавилонском плене или наша покаянная песнь о своих грехах?

 

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости17.12.2014  Архієпископ Іоасаф привітав колектив академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» з 30-річним ювілеєм

16 грудня 2014 року в Кіровоградській обласній філармонії відбувся урочистий ювілейний концерт академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни», художній керівник – народна артистка України А. М. Червінська. На запрошення Антоніни Миколаївни архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф як почесний гість також був присутній на святі. Це знаменна подія в житті Кіровоградщини, адже колектив театру є багаторазовим лауреатом не лише обласних і всеукраїнських, а й міжнародних конкурсів і фестивалів.
«Зоряни» представляли і представляють національне мистецтво України у багатьох країнах Європи і всього світу, зокрема колектив побував у Франції, Бельгії, Голландії, Німеччині, Кореї, Болгарії, Югославії, Греції, Іспанії, Америці, Словаччині та ін. Попри свою світову славу, колектив театру не цурається і маленької сільської сцени, де у тісних залах звичайні селяни з нетерпінням чекають появи улюблених музикантів, танцюристів, співаків та артистів.
У день ювілею обласна філармонія була вщент заповнена людьми. Багато глядачів, журналістів і телеоператорів прийшли подивитись на феєричний концерт «Зорян». Танцюристи увесь час шокували зал фантастичними танцями. Вони то заставляли зал з хвилюванням спостерігати швидкі та ритмічні рухи і танці; то у танку показували красу українських народних традицій і звичаїв; то переносили думки і почуття глядачів в історію нашого народу; то наводили посмішку на обличчя веселими і жартівливими мелодіями; то давали змогу відчути різнобарвні риси характеру нашого народу: любов до рідної землі, взаємоповагу, вірне кохання, щиру дружбу, братерство, добродушність, щирість, відвагу. Увесь концерт супроводжував веселий і життєрадісний колектив віртуозних музикантів, котрі своєю грою захоплювали серця публіки, роблячи зі звичайних мелодій чарівні композиції. Вухо глядача тішили також співаки, котрі у своїх сольних номерах доносили до людей свої почуття.
Після закінчення концертної програми, художній керівник Антоніна Червінська запросила на сцену своїх помічників, які щодня свою душу вкладають в «зорян». Серед них головний диригент – заслужений працівник культури України Микола Кваша, балетмейстер – заслужений артист України Геннадій Маяраш, репетитор балету – заслужена артистка України Юлія Кравченко. Колектив «Зорян» привітали губернатор Кузьменко С. А. та голова обласної ради Чорноіваненко О. А. До вітань залучився і архієпископ Іоасаф, який у своєму слові виразив подяку всім учасникам колективу, та вказав на виключну роль української пісні і танцю в житті українського народу. Владика зазначив: «Вища мета, якій може служити мистецтво, – здатність того, щоб люди глибше розуміли життя і більше його любили.
Мета, якій служить діяльність Академічного театру музики, пісні й танцю «Зоряни» – прививати та примножувати любов до рідної української землі, української культури, її чарівності та барвистості. Адже в основу виступів колективу покладено триєдність української музики, танцю й пісні, які вражають феєричними музичними партіями, чарівними голосами солістів та красою народного мистецтва. Музично-пісенне наповнення зачіпає струни людських сердець і проникає в глибини душі. Сповнені динамікою ритмів і музичними акцентами, широкою гамою емоцій, переливами колоритного голосу солістів та віртуозністю музикантів оркестру, музично-танцювальні виступи колективу показово переконують у квітучості нашої нації, життєдайності українського фольклору, його історичній цінності, а також у актуальності та цікавості українських етномотивів.
Воістину велику і благородну місію несе колектив під керівництвом А. М. Червінської – це збереження духовної і культурної спадщини нашого народу як єдиного об'єднуючого начала. Яскравий і самобутній колектив «Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» виконує не тільки художнє, але і високоморальне завдання патріотичного виховання слухачів. Високий виконавський рівень, гарячий темперамент, вміння налаштувати зал на особливий лад і зробити глядача не просто слухачем, а учасником того, що відбувається – все це якості, властиві «Зорянам». Жити на сцені, а не просто виступати перед глядачем – ось девіз колективу.
Академічний театр музики пісні й танцю “Зоряни” є візитною карткою Кіровоградської обласної філармонії, який виступає не те, що в різних країнах, а на різних континентах, таким чином роблячи неоціненний вклад у проповідь української пісні, сценічне відродження багатьох народних обрядів, адже кожен виступ колективу — це справді театралізоване дійство, що включає музику, слово і танець.
Вітаючи з сьогоднішнім святом, бажаю всьому колективу подальшого творчого горіння, нових творчих злетів та Божої допомоги в трудах по примноженню та збереженню творчої спадщини українського народу, яка століттями складалась і збагачувалася, та є золотим фондом української національної культури, усним літописом життя нашої країни; живою, яскравою, сповненою барв та істини історією українського народу».
За вагомий вклад в духовно-культурний розвиток суспільства та з нагоди 30-річного ювілею Його Високопреосвященство нагородив колектив академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Архієрейською грамотою.