Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 
 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Додатково
Вопрос священнику


Публікації

 

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page
Новости17.12.2014  Архієпископ Іоасаф привітав колектив академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» з 30-річним ювілеєм

16 грудня 2014 року в Кіровоградській обласній філармонії відбувся урочистий ювілейний концерт академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни», художній керівник – народна артистка України А. М. Червінська. На запрошення Антоніни Миколаївни архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф як почесний гість також був присутній на святі. Це знаменна подія в житті Кіровоградщини, адже колектив театру є багаторазовим лауреатом не лише обласних і всеукраїнських, а й міжнародних конкурсів і фестивалів.
«Зоряни» представляли і представляють національне мистецтво України у багатьох країнах Європи і всього світу, зокрема колектив побував у Франції, Бельгії, Голландії, Німеччині, Кореї, Болгарії, Югославії, Греції, Іспанії, Америці, Словаччині та ін. Попри свою світову славу, колектив театру не цурається і маленької сільської сцени, де у тісних залах звичайні селяни з нетерпінням чекають появи улюблених музикантів, танцюристів, співаків та артистів.
У день ювілею обласна філармонія була вщент заповнена людьми. Багато глядачів, журналістів і телеоператорів прийшли подивитись на феєричний концерт «Зорян». Танцюристи увесь час шокували зал фантастичними танцями. Вони то заставляли зал з хвилюванням спостерігати швидкі та ритмічні рухи і танці; то у танку показували красу українських народних традицій і звичаїв; то переносили думки і почуття глядачів в історію нашого народу; то наводили посмішку на обличчя веселими і жартівливими мелодіями; то давали змогу відчути різнобарвні риси характеру нашого народу: любов до рідної землі, взаємоповагу, вірне кохання, щиру дружбу, братерство, добродушність, щирість, відвагу. Увесь концерт супроводжував веселий і життєрадісний колектив віртуозних музикантів, котрі своєю грою захоплювали серця публіки, роблячи зі звичайних мелодій чарівні композиції. Вухо глядача тішили також співаки, котрі у своїх сольних номерах доносили до людей свої почуття.
Після закінчення концертної програми, художній керівник Антоніна Червінська запросила на сцену своїх помічників, які щодня свою душу вкладають в «зорян». Серед них головний диригент – заслужений працівник культури України Микола Кваша, балетмейстер – заслужений артист України Геннадій Маяраш, репетитор балету – заслужена артистка України Юлія Кравченко. Колектив «Зорян» привітали губернатор Кузьменко С. А. та голова обласної ради Чорноіваненко О. А. До вітань залучився і архієпископ Іоасаф, який у своєму слові виразив подяку всім учасникам колективу, та вказав на виключну роль української пісні і танцю в житті українського народу. Владика зазначив: «Вища мета, якій може служити мистецтво, – здатність того, щоб люди глибше розуміли життя і більше його любили.
Мета, якій служить діяльність Академічного театру музики, пісні й танцю «Зоряни» – прививати та примножувати любов до рідної української землі, української культури, її чарівності та барвистості. Адже в основу виступів колективу покладено триєдність української музики, танцю й пісні, які вражають феєричними музичними партіями, чарівними голосами солістів та красою народного мистецтва. Музично-пісенне наповнення зачіпає струни людських сердець і проникає в глибини душі. Сповнені динамікою ритмів і музичними акцентами, широкою гамою емоцій, переливами колоритного голосу солістів та віртуозністю музикантів оркестру, музично-танцювальні виступи колективу показово переконують у квітучості нашої нації, життєдайності українського фольклору, його історичній цінності, а також у актуальності та цікавості українських етномотивів.
Воістину велику і благородну місію несе колектив під керівництвом А. М. Червінської – це збереження духовної і культурної спадщини нашого народу як єдиного об'єднуючого начала. Яскравий і самобутній колектив «Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» виконує не тільки художнє, але і високоморальне завдання патріотичного виховання слухачів. Високий виконавський рівень, гарячий темперамент, вміння налаштувати зал на особливий лад і зробити глядача не просто слухачем, а учасником того, що відбувається – все це якості, властиві «Зорянам». Жити на сцені, а не просто виступати перед глядачем – ось девіз колективу.
Академічний театр музики пісні й танцю “Зоряни” є візитною карткою Кіровоградської обласної філармонії, який виступає не те, що в різних країнах, а на різних континентах, таким чином роблячи неоціненний вклад у проповідь української пісні, сценічне відродження багатьох народних обрядів, адже кожен виступ колективу — це справді театралізоване дійство, що включає музику, слово і танець.
Вітаючи з сьогоднішнім святом, бажаю всьому колективу подальшого творчого горіння, нових творчих злетів та Божої допомоги в трудах по примноженню та збереженню творчої спадщини українського народу, яка століттями складалась і збагачувалася, та є золотим фондом української національної культури, усним літописом життя нашої країни; живою, яскравою, сповненою барв та істини історією українського народу».
За вагомий вклад в духовно-культурний розвиток суспільства та з нагоди 30-річного ювілею Його Високопреосвященство нагородив колектив академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Архієрейською грамотою.