Актуально


 

Запрошуємо прийняти участь в естафеті добра і милосердя «Дарувати радість – просто!» (АНОНС)

 


Положення конкурсу творчих робіт для дітей та молоді «Сяйво Христового Воскресіння»

 


 Запрошуємо дітей та молодь з інвалідністю до участі у творчому конкурсі «Краса Божого світу очима особливих дітей» (анонс)

 


 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 41-й від 21.04.19.

 

Тема: Надрядкові знаки "ісо", "апостроф", "краткая", "кендема", "кавика"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации


  Священник Андрей Афанасенко
СВЕ
ТЛОЕ ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Свящ. Александр Кузовский
Пасхальные яйца Фаберже

 

 Протд. Роман Мельник
Благодатний вогонь - свідчення Воскресіння Христового
 

Свящ. Максим Бойчура
Как проверить веруем ли мы в Воскресение Христа?

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости25.11.2014  Високопреосвященніший архієпископ Іоасаф привітав «Кіровоградський обласний центр народної творчості» з 75-річним ювілеєм

25 листопада з нагоди святкування 75-річчя з дня заснування «Кіровоградського обласного центру народної творчості» на сцені театру корифеїв відбулися торжественні урочистості.
Завдяки організаційним ініціативам сьогоднішнього керівника установи, Валентини Пращур, центр забезпечує постійну підтримку таким фестивалям, як - фольклорним («Невичерпні джерела», започаткований у 1984-му році і традиційно відбувається кожної Трійці) і "Калиновий спів", хореографічному «Весняні ритми» та хорового співу «Молюся за тебе, Україно!», тижням національних культур «Степова веселка», огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини», а також місцевих відбіркових турів «Червоної рути». Також стіни центру стали надійним притулком численним народним умільцям та рукодільницям - їхні роботи експонувалися у холі театру.
Керуючий Кіровоградською єпархією, Високопреосвященніший архієпископ Іоасаф, нагородив Архієрейською грамотою колектив «Кіровоградського обласного центру народної творчості» в особі керівника закладу Валентини Пращур, подарував в благословіння образ Божої Матері «Достойно єсть» та звернувся до ювілярів наступним словом-привітання: «В наш час визнана величезна роль народної творчості в культурі кожної країни. Адже народна творчість – це основний підсумок тисячолітньої історії у більшості народів.
В українській народній творчості, що сформувалася в ході життя нашого суспільства, втілені погляди, ідеали і прагнення народу, його поетична фантазія, багатий світ думок, почуттів, переживань, протест проти експлуатації і гноблення, мрії про справедливість і справжнє щастя. Увібравши в себе багатовіковий досвід української культури, народна творчість відрізняється глибиною художнього освоєння дійсності, правдивістю образів, силою творчого узагальнення.
В сучасних соціально-культурних умовах реалізація потенціалу української творчості сприяє позитивній динаміці духовно-морального розвитку населення, яка виявляється в збагаченні ціннісної орієнтації.
«Кіровоградський обласний центр народної творчості» займається діяльністю, яка безпосередньо спрямована на відродження, збереження і розвиток українського фольклору, народних традицій, промислів та ремесел, поширенням і популяризацією творів народної творчості. Центр вводить своїх слухачів та глядачів в область народного мистецтва. А людина, введена у народну творчість, - це людина, яка відкрита світу, яка з цікавістю відноситься до всіх явищ життя, відкликається на горе і радість інших людей, приймає і розуміє умовну образну мову художнього втілення в дійсності, здатна перейняти досвід предків і передати його іншим поколінням.

Якщо плоди людської творчості переплавляються в горнилі релігійного досвіду, то культура перестає бути суто земним діянням, стає відкритою для співпраці Богу, піднімає і облагороджує людину, отримує сили та здатність впливати як на особисте життя людей, так і на політичне, соціальне та економічне вимірювання суспільних відносин.
Тому вітаючи «Кіровоградський обласний центр народної творчості» з 75-літнім ювілеєм, бажаю шановній пані Валентині та її колективу творчих злетів, духовної наснаги, міцного здоров’я, мирного неба та проекції релігійного досвіду у повсякденній роботі. Многих та благих літ».

Після вітальних слів Владики хор духовенства Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці виконав многоліття.

Почесні грамоти від імені очільників обласної адміністрації членам команди Пращур вручав Василь Смаглюк, керівник апарату ОДА, та заступник голови облради Іван Владов.