Анонсы


С 25 апреля по 3 мая 2017 года на территории Спасо-Преображенского Кафедрального собора состоится Православная выставка-ярмарка
"Пасха Христова"
Приглашаем посетить выставку с  9:00 - 19:00. Вход свободный
Спасо-Преображенский Кафедральный собор (ул. Преображенская, 22)
Телефон для справок: +380683238135 - протд. Роман Мельник

 (Видео открытия выставки-ярмарки)


 

Запрошуємо провідних науковців, представників духовенства та фахівців-практиків галузі соціальної роботи, які мають бажання висловити власну думку про сучасні проблеми розвитку соціальної та гуманітарно-економічної сфер України і світу, взяти участь у
Міжнародній науково-практичній конференції «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи»,
яка відбудеться 16 травня 2017 року

 


   Телепередача

"Глас православный"   

 

Выпуск от 23 апреля 2017 года

   

Тема выпуска: Радоница.
Гость программы: настоятель храма в честь Благовещения Пресвятой Богородицы, священник Александр Кузовский.
Рубрика «Ответы священника» (17:32):
Почему первое воскресенье после Пасхи  на языке церковного устава называется Неделей Антипасхи. Что значит такое наименование, когда появился этот праздник и какие еще составляющие он в себе содержит?
 
Передача выходит
на Кировоградском областном телеканале
раз в неделю – по воскресным дням в 20:15

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

Випуск від 22 квітня 2017 року

 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

   

Щодо перейменування міста КіровоградаЦентр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31
Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

 

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященішого Іоасафа,
архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського,
духовенству, чернецтву і всім вірним чадам
Кіровоградської єпархії
Української Православної Церкви

 


 


Благодатний вогонь - свідчення Воскресіння Христового
   Сім слів Спасителя на Хресті
Почему Бог не совершил Воплощение сразу же после грехопадения Адама и Евы?
Що означають слова Різдвяного янгольського співу в Лк. 2:14?

Почитание Богородицы на Востоке и Западе

Біблійна герменевтика в Православній Церкві
Гуманізм як невід'ємна основа християнського світосприйняття
Панібратство та фамільярність по відношенню до Спасителя
Является ли грехом стремление женщины выглядеть красиво?

Висвітлення соціальної роботи Церкви в сучасних ЗМІ та соцмережах з точки зору християнських морально-етичних норм

Послання Високопреосвященнішого Іоасафа архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського духовенству, чернецтву та всім вірним Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви з приводу проведення Всеправославного Собору та зустрічі Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Папою Римським Франциском

История возникновения православного иконографического канона

Икона является неотъемлемым элементом многовековой православной традиции, и одним из главнейших характерных атрибутов, отличающих человека с православным мировоззрением от любого инославного христианина.

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

Учение апостола Павла о подлинной христианской свободе

Без христианского, библейски и святоотечески обоснованного духовно-нравственного критерия определения истинной свободы, нет и не может быть реальной возможности положительно решить вопрос о внешних социальных свободах, осмыслению которых всё больше придаётся значения нашими современниками в общественном пространстве.

 

 

Авторитет отців Церкви

Твори святих отців Церкви перших століть – це одна з найважливіших та найзначущих складових того величезного надбання, котре стяжала Церква Божа протягом двох тисячоліть свого існування.

Сумний приклад псевдоцерковного екуменічного експериментаторства

У дуже багатьох небайдужих представників громадськості Кіровограда та області виникає справедливе та закономірне питання: що ж це за «церква», котра так легковажно та зухвало зраджує свою віру, та так легко шукає єдності з католиками?

Значение догматических постановлений IV Вселенского собора (451 г.) для современников

Эпохальная догматическая формула, принятая на этом соборе, "навеки ограждает, описывает, выражает то, что составляет саму сущность христианства, саму радостную тайну Евангелия. …Халкидонский догмат дал человечеству новое измерение; его подлинная мера – Богочеловечество".

Основные причины Реформации в Европе в начале XVI в.

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

ПОСЛАННЯ Високопреосвященішого Іоасафа, архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського віруючим Кіровоградської єпархії в зв'язку з обранням Предстоятеля УПЦАрхив новостей

Информация


Желающие оказать благотворительную помощь в строительстве здания Епархиального Управления и воскресной школы могут перечислить средства на следующий счет:
р/с 26002000052149 в ПАТ <Укрсоцбанк> МФО: 300023 ОКПО: 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Новости09.09.2014  Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

7 вересня, в Неділю 13-ту по П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Іоасаф, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський звершив ранню Божественну літургію в Кафедральному соборі Різдва Божої Матері м. Кіровограда.
Після Богослужіння архієпископ Іоасаф здійснив пастирський візит до Свято-Преображенського храму смт. Помічна. Владику з невимовною радістю зустрічали настоятель храму, Благочинний Добровеличківського округу протоієрей Дмитро Негреско та чисельні прихожани. Зустріч зі своїм Архіпастирем для віруючих православних людей завжди має дуже важливе значення. А особливо в сучасних непростих умовах, коли з боку псевдоцерковних угрупувань в України, незважаючи на норми християнської моралі та чинного законодавства, з церковного амвону та особливо через засоби масової інформації ведеться відкрита антицерковна пропаганда та спроба розпалу міжконфесійної ворожнечі. Парафіяни мали виняткову можливість поспілкуватись з Владикою, задати питання, які їх хвилюють, висловити занепокоєння та непідробне обурення неправдивими заявами, наклепами та провокаційними діями очільників так званої УПЦ КП.
Застерігаючи своїх вірних церковних чад не піддаватися на різного роду спокуси та провокації, Владика Іоасаф зауважив: «Сьогодні, як ніколи, ми повинні берегти чистоту нашої віри та єдність нашої Святої Церкви, бо це те, що зберегли для нас та залишили нам наші попередні покоління – батьки та прадіди – ціною великих жертв. Вони виявилися здатними заради істини, заради правди Божої, яка була для них найвищою цінністю, піти на страждання і навіть смерть, зберігаючи віру та маючи надію на спасіння…
Місія Церкви – спасіння людей. Церква – це не громадська чи політична організація, а, насамперед, Боголюдський організм. Боротьба Церкви не політична, не за земне панування, але духовна, за духовне відродження та очищення світу. Церква покликана бути тим місцем, де люди набувають досвіду любові, досвіду єдності. Там, де розділення, там немає любові, а, значить, немає Бога. І якими б гаслами чи ідеями не прикривались ті, хто несе розділення, суть їх одна – не Божа, а диявольська. Бо Господь закликає до єдності через смирення, терпіння та любов, а принцип диявола – розділяй і володарюй. Застерігаючи нас від можливих помилок та оман, святий апостол Павел каже: «Будьте до мене подібні, браття, і дивіться на тих, які поступають за взірцем, який маєте в нас. Багато бо хто, що про них я вам часто казав, а тепер говорю навіть плачучи, поводяться, як вороги хреста Христового. Їхній кінець – погибель, їхній бог – черево, і слава їхня – в соромі, вони мислять про земне» (Филип. 3, 17-19).
Сьогодні ми багато чуємо про об’єднання церков на Україні, про організацію об’єднаної церкви. Так, це думка слушна. Але потрібно пам’ятати, що Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира. До неї можна лише належати. А якщо ворогом людського спасіння сіються якісь непорозуміння серед членів Церкви, внаслідок чого деякі з них від неї відпадають, то для вирішення таких питань існує один-єдиний шлях – це священні канони та правила Церкви, в основі яких лежить Христове Євангеліє. Саме це мав на увазі Блаженніший Митрополит Онуфрій, коли відразу після свого обрання заявив, що об'єднання можливо «тільки згідно з канонами Церкви». Адже возз'єднання кожної людини з Церквою – це свято для всієї Церкви. Господь говорить: "Якби у кого було сто овець і одна з них заблукала, то чи не залишить він дев'яносто дев'ять у горах і не піде шукати ту, що заблукала? І коли пощастить відшукати її, поправді кажу вам, що радіє за неї він більше, аніж за дев'ятдесятьох і дев'ятьох незаблудлих" (Мф. 18, 12-13). Саме з таким настроєм Церква приймає кожну людину, що повертається до неї.
А тому, нехай оманливі твердження та згубні гасла лідерів неканонічних угрупувань залишаються на їх совісті. Ці люди не здатні примиряти людей, нести їм світло любові Христової. Адже, нічого, крім агресії, ненависті та цькування в їхніх заявах не проглядається. Патріот – це не той, хто готовий при найменшій необхідності змінити свою політичну орієнтацію з однієї на іншу, іноді прямо протилежну. Патріот – це той, хто любить свою Батьківщину і віддає їй життя. Саме таким був Блаженніший митрополит Володимир, таким є і Блаженніший митрополит Онуфрій. Обидва вони – плоть від плоті свого народу.
Владика Онуфрій – корінний українець, родом з Чернівецької області, українська мова для нього є рідною. Блаженніший душею розуміє потреби, страждання і сподівання своєї пастви. У нього багаторічний досвід архіпастирського служіння в настільки складному і багатонаціональному регіоні як Буковина, де він здобув загальну любов і високий духовний авторитет. І сьогодні всі його труди і зусилля спрямовані лише на користь Української Православної Церкви, Української держави та її народу.
І на завершення хочу нагадати всім нам, віруючим людям, послідовникам Христовим, що справжнє християнське життя є втіленням тих ідеалів в відносинах між людьми, про які нам заповідував сам Господь через апостола Павла: «А тепер ви відкладіть усе: гнів, лютість, злість, лихослів'я, безсоромні слова з ваших уст. Не кажіть неправди один на одного, якщо скинули з себе стару людину з її справами та зодягнулися в нову, що відновлюється для пізнання за образом Створителя її, де нема ані Еліна, ані Юдея, ні обрізання, ні необрізання, варвара, Скіфа, раба, вільного, але все та в усьому Христос. Отож, зодягніться, як вибрані Божі, святі та улюблені, у щире милосердя, доброту, смиренність, лагідність, довготерпіння, терплячи один одного й прощаючи взаємно, якщо хто на кого має скаргу: як Христос простив вас, так і ви. Найбільше ж зодягніться в любов, яка є сукупністю довершеності. І нехай панує у ваших серцях мир Божий, до якого ви покликані в одному тілі, та й будьте дружелюбні» (Колос. 3, 8-15).