Актуально


Кировоградская епархия в фейсбук


 
 

Молитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Додатково
Вопрос священнику


Публікації

 

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page
Новости09.09.2014  Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

7 вересня, в Неділю 13-ту по П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Іоасаф, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський звершив ранню Божественну літургію в Кафедральному соборі Різдва Божої Матері м. Кіровограда.
Після Богослужіння архієпископ Іоасаф здійснив пастирський візит до Свято-Преображенського храму смт. Помічна. Владику з невимовною радістю зустрічали настоятель храму, Благочинний Добровеличківського округу протоієрей Дмитро Негреско та чисельні прихожани. Зустріч зі своїм Архіпастирем для віруючих православних людей завжди має дуже важливе значення. А особливо в сучасних непростих умовах, коли з боку псевдоцерковних угрупувань в України, незважаючи на норми християнської моралі та чинного законодавства, з церковного амвону та особливо через засоби масової інформації ведеться відкрита антицерковна пропаганда та спроба розпалу міжконфесійної ворожнечі. Парафіяни мали виняткову можливість поспілкуватись з Владикою, задати питання, які їх хвилюють, висловити занепокоєння та непідробне обурення неправдивими заявами, наклепами та провокаційними діями очільників так званої УПЦ КП.
Застерігаючи своїх вірних церковних чад не піддаватися на різного роду спокуси та провокації, Владика Іоасаф зауважив: «Сьогодні, як ніколи, ми повинні берегти чистоту нашої віри та єдність нашої Святої Церкви, бо це те, що зберегли для нас та залишили нам наші попередні покоління – батьки та прадіди – ціною великих жертв. Вони виявилися здатними заради істини, заради правди Божої, яка була для них найвищою цінністю, піти на страждання і навіть смерть, зберігаючи віру та маючи надію на спасіння…
Місія Церкви – спасіння людей. Церква – це не громадська чи політична організація, а, насамперед, Боголюдський організм. Боротьба Церкви не політична, не за земне панування, але духовна, за духовне відродження та очищення світу. Церква покликана бути тим місцем, де люди набувають досвіду любові, досвіду єдності. Там, де розділення, там немає любові, а, значить, немає Бога. І якими б гаслами чи ідеями не прикривались ті, хто несе розділення, суть їх одна – не Божа, а диявольська. Бо Господь закликає до єдності через смирення, терпіння та любов, а принцип диявола – розділяй і володарюй. Застерігаючи нас від можливих помилок та оман, святий апостол Павел каже: «Будьте до мене подібні, браття, і дивіться на тих, які поступають за взірцем, який маєте в нас. Багато бо хто, що про них я вам часто казав, а тепер говорю навіть плачучи, поводяться, як вороги хреста Христового. Їхній кінець – погибель, їхній бог – черево, і слава їхня – в соромі, вони мислять про земне» (Филип. 3, 17-19).
Сьогодні ми багато чуємо про об’єднання церков на Україні, про організацію об’єднаної церкви. Так, це думка слушна. Але потрібно пам’ятати, що Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира. До неї можна лише належати. А якщо ворогом людського спасіння сіються якісь непорозуміння серед членів Церкви, внаслідок чого деякі з них від неї відпадають, то для вирішення таких питань існує один-єдиний шлях – це священні канони та правила Церкви, в основі яких лежить Христове Євангеліє. Саме це мав на увазі Блаженніший Митрополит Онуфрій, коли відразу після свого обрання заявив, що об'єднання можливо «тільки згідно з канонами Церкви». Адже возз'єднання кожної людини з Церквою – це свято для всієї Церкви. Господь говорить: "Якби у кого було сто овець і одна з них заблукала, то чи не залишить він дев'яносто дев'ять у горах і не піде шукати ту, що заблукала? І коли пощастить відшукати її, поправді кажу вам, що радіє за неї він більше, аніж за дев'ятдесятьох і дев'ятьох незаблудлих" (Мф. 18, 12-13). Саме з таким настроєм Церква приймає кожну людину, що повертається до неї.
А тому, нехай оманливі твердження та згубні гасла лідерів неканонічних угрупувань залишаються на їх совісті. Ці люди не здатні примиряти людей, нести їм світло любові Христової. Адже, нічого, крім агресії, ненависті та цькування в їхніх заявах не проглядається. Патріот – це не той, хто готовий при найменшій необхідності змінити свою політичну орієнтацію з однієї на іншу, іноді прямо протилежну. Патріот – це той, хто любить свою Батьківщину і віддає їй життя. Саме таким був Блаженніший митрополит Володимир, таким є і Блаженніший митрополит Онуфрій. Обидва вони – плоть від плоті свого народу.
Владика Онуфрій – корінний українець, родом з Чернівецької області, українська мова для нього є рідною. Блаженніший душею розуміє потреби, страждання і сподівання своєї пастви. У нього багаторічний досвід архіпастирського служіння в настільки складному і багатонаціональному регіоні як Буковина, де він здобув загальну любов і високий духовний авторитет. І сьогодні всі його труди і зусилля спрямовані лише на користь Української Православної Церкви, Української держави та її народу.
І на завершення хочу нагадати всім нам, віруючим людям, послідовникам Христовим, що справжнє християнське життя є втіленням тих ідеалів в відносинах між людьми, про які нам заповідував сам Господь через апостола Павла: «А тепер ви відкладіть усе: гнів, лютість, злість, лихослів'я, безсоромні слова з ваших уст. Не кажіть неправди один на одного, якщо скинули з себе стару людину з її справами та зодягнулися в нову, що відновлюється для пізнання за образом Створителя її, де нема ані Еліна, ані Юдея, ні обрізання, ні необрізання, варвара, Скіфа, раба, вільного, але все та в усьому Христос. Отож, зодягніться, як вибрані Божі, святі та улюблені, у щире милосердя, доброту, смиренність, лагідність, довготерпіння, терплячи один одного й прощаючи взаємно, якщо хто на кого має скаргу: як Христос простив вас, так і ви. Найбільше ж зодягніться в любов, яка є сукупністю довершеності. І нехай панує у ваших серцях мир Божий, до якого ви покликані в одному тілі, та й будьте дружелюбні» (Колос. 3, 8-15).