Актуально


Кіровоградська єпархія УПЦ у Фейсбук


Цикл практикумів, присвячених православній молитовній традиції: "Господи, навчи нас молитися!" (АНОНС)


 
 
СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я. 

АРХІВ ПРОГРАМИ 

(Плейліст 49 уроків церковно-словꞌянської мови)


 

Телепередача

 

"Глас православний"   

 

 АРХІВ ПРОГРАМ 


Фільм приурочений ювілею єпархії

 

"Кіровоградська єпархія УПЦ. 70 років"

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 



Додатково








Вопрос священнику


Публікації

 

   

Чудесна історія одного воїна ЗСУ - прихожанина Кіровоградської єпархії УПЦ

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Прот. Євгеній Назаренко

Історичні дані про день заснування фортеці в честь святої праведної Єлисавети

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   
 

 

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин
   
   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Інформація


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВА



Наши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this page








Звернення митрополита Іоасафа

 

Звернення митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа до вірних Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви

 Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Останнім часом в засобах масової інформації активно нагнітається істерія навколо теми щодо надання томосу про автокефалію православній Церкві в Україні.

Тому я як ваш правлячий архієрей, який несе відповідальність перед Богом і Церквою за спасіння ввіреної мені пастви, зобов’язаний донести до вашого відома наступне:

По-перше, авторитетно засвідчую, що ніякого томосу і автокефалії ніхто до цього часу не надавав і коли це буде – нікому невідомо. Тому весь галас, який будь-ким поширюється в ЗМІ, є нічим іншим, як видаванням бажаного за дійсне.

По-друге, ряд рішень, які прийняті 11 жовтня 2018 року Синодом Константинопольської Церкви в Стамбулі відносно спроби легалізації розколу та зухвале зазіхання на канонічну територію нашої Церкви, є неканонічними та антизаконними!!! Вони були прийняті в односторонньому порядку, з ігноруванням церковного права та всупереч канонічному устрою Святої Церкви, не зважаючи на неодноразові заклики до всеправославного обговорення даного питання з боку Української Православної Церкви, а також братських Помісних Православних Церков.

Лицемірно виправдовуючись прагненням до відновлення єдності українського Православ'я, Константинопольська Патріархія своїми упередженими і політично вмотивованими рішеннями вносить ще більше розділення і посилює розбрат в українському суспільстві.

Нахабне втручання у внутрішні справи іншої Помісної Церкви, спроба узаконити церковний розкол, вступ до спілкування з тими, хто є відлучені від Церкви та намагання ввести свою юрисдикцію на чужій канонічній території суворо засуджується церковними канонами.

Такий глибокий підрив основ міжправославних відносин і повна зневага тисячолітніх норм церковно-канонічного права виводить Константинопольський Патріархат за межі канонічного поля і, на превеликий жаль, унеможливлює для нас продовження євхаристичного спілкування з ієрархами Константинополя, їх духовенством і мирянами.

Враховуючи все вищезазначене, Священний Синод Руської Православної Церкви виступив на захист фундаментальних норм Православ'я і Священного Передання Церкви.

Тому, 15 жовтня 2018 року Синод, на своєму засіданні в Мінську, за участі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, був змушений прийняти рішення про припинення євхаристичного спілкування з Константинопольським Патріархатом.

Також необхідно зазначити, що ЦЕ НЕ Є РОЗКОЛОМ для нашої Церкви, як дехто, бажаючи ввести в оману необізнаних в церковному праві людей, намагається це видавати. А навпаки: нашій Церкві висловили свою підтримку цілий ряд Помісних Православних Церков, які засудили односторонні дії щодо Української Православної Церкви з боку Константинопольської Патріархії. Ми і надалі знаходимося в єдності з усіма Помісними Православними Церквами, а відсутність євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом продовжиться до його відмови від прийнятих ним антиканонічних рішень.

Наголошую, що наша свята Церква була, є і буде Церквою канонічною, Церквою благодатною, Церквою спасительною, яка береже віру наших дідів і прадідів. Віримо, що Господь не попустить ніякого зла і допоможе нам зберегти нашу Святу віру і Церкву.

Тому закликаю всіх вас, дорогі мої отці, брати і сестри, бути спокійними, розважливими, зберігати мир в своїх душах, бути вірними чадами Матері-Церкви на чолі з її Предстоятелем – Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм та молитися про укріплення народу нашого в спасительній Православній вірі та в мужньому стоянні за правду і єдність нашої Святої Церкви.

Нехай береже всіх нас Господь у злагоді, мирі та любові!

 

З благословінням,

 

+ ІОАСАФ

 

МИТРОПОЛИТ КІРОВОГРАДСЬКИЙ І НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ