Актуально


В Кіровоградській єпархії відбудеться цикл духовно-просвітницьких лекцій «Великий піст – час роздумів про головне»


ЦВІТ ДУХОВНОЇ ВЕСНИ

 

 

 

Радіоефір 3 від 16 березня 2019 р.

Торжество Православ'я - минуле. сьогодення та майбутнє. Історія започаткування цього свята. Стан Православ'я в сучасності, його торжество, яке відбувається кожного дня і в кожному серці православного християнина. Вічна перемога Православної віри над духовними та фізичними ворогами. Гість програми - клірик Ставропігійного храму, бакалавр богослов'я Свящ. Андрій Савельєв.

 

Цикл проповідей про Великий піст під назвою «Цвіт Духовної весни», який транслюється на Олександрійському міському радіомовленні ознайомить слухачів із найважливішими темами для роздумів, які потрібно піднімати у дні Святої Чотиридесятниці.


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 36-й від 17.03.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

  

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

 

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

    

Щодо перейменування міста Кіровограда


 
 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Свящ. Андрій Афанасенко
"Весна духовна"
 

 Протд. Роман Мельник
«На реках Вавионских» - жалобная песня иудеев о вавилонском плене или наша покаянная песнь о своих грехах?

 

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Весна духовна

Весна – ранок року, піст – теж свого роду ранок. Про це нагадує апостольське читання останньої неділі перед початком посту: «... пора нам уже пробудитись від сну. Бо тепер спасіння ближче до нас, аніж коли ми ввірували. Ніч минула, а день наблизився, тож відкиньмо вчинки темряви й зодягнімось у зброю світла» (Рим. 13:11-12).
Піст – час для радості, якщо правильно розуміти сенс слова «радість». Одна з поширених помилок багатьох людей полягає в тому, що радість ототожнюється із задоволенням. Чим більше в житті задоволень – здається багатьом – тим радісніше життя. Але радість і задоволення не тільки не одне і те ж, але часто взаємно виключають одне одного. Відмовитися від задоволень, коли вони доступні, не так-то й просто. Але Великий піст – час, коли ти це робиш не один, коли всі твої брати і сестри, кожен у міру своїх сил, прибирають зі свого життя чуттєві задоволення, і кожен переконується в тому, що це не тільки не заважає радості, а навіть навпаки.
Окрім того піст – це час для подвигу. Адже для християн поняття подвигу пов’язано не з героїзмом, а з подвижництвом, подоланням своїх слабкостей. Подвиг – рішуче зусилля будувати життя не за принципом «хочу», а за принципом «треба». Але не завжди вдається перемогти свої гріховні бажання. Під час посту ж набагато легше взяти себе в руки і не допустити володарювання тих бажань, які протирічать совісті.
Але подвиг – справа наскільки прекрасна, наскільки ж і небезпечна. Адже можна впасти в гріх гордині. Не випадково, готуючи нас до посту, Церква нагадує притчу про митаря і фарисея. І чи не тому перші чотири дні посту читається Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського?
Подвиг очищає і удосконалює нас тільки в тому випадку, коли його супроводжує плач про гріхи, усвідомлення величезної різниці між тим, якими ми повинні стати, і якими ми є.
Адже весна – не тільки пора пробудження, зростання, цвітіння. Згадаймо: кожна весна починається з танення снігів. А коли тане сніг, очам відкривається дуже негарне видовище: з кожним днем навколо стає все брудніше і брудніше. Це не тому, що збільшується бруд, а тому, що зникає білий сніговий покрив, який ховав цей бруд протягом зими. Поки була зима, всяке сміття, всякий мотлох зникав з землі з кожним снігопадом. Вірніше, не з землі він зникав, а з поля нашого зору.
Весна – час зняття покривів. Зникає штучна, ілюзорна чистота, і оголюється реальний бруд. І в цьому сенсі Великий піст теж доречно назвати «весною душі».
Наш внутрішній, душевний бруд дуже часто надійно прихований не тільки від сторонніх, але і від наших власних очей. Якщо про все ганебне і гидке, що ми носимо в собі, не знають навколишні – не біда. Біда, що і самі то ми себе не знаємо. Як брудна, засмічена земля взимку вкрита снігом, так переповнена гріхами душа, загорнувшись забуттям, здається нам цілком пристойною і гідною.
Тануть сніги, зникають покриви, розсіюються ілюзії. Піст і молитва, немов тепле весняне сонце, роблять таємне явним. Втім, не до кінця. Для оточуючих таємниця, як і раніше, залишається таємницею. І поки не настав Страшний суд, де таємниць не залишиться ні для кого, треба поспішити прибрати і спалити це сміття в таїнстві Покаяння, поплакати над своїми гріхами.
Плач і духовна радість: чи сумісні вони один з одним? Не просто сумісні, а безпосередньо взаємопов'язані. Преподобний Іоанн Ліствичник називає плач про гріхи «радостотворним плачем». Чим щиріший плач про гріхи, тим відчутніша всепрощаюча милість Божа. Покаяння наближає до Господа, а там, де Господь, там «любов, радість, мир...» (Гал. 5:22).

Свящ. Андрій Афанасенко