Актуально


Фейсбук-страница епархииМолитвы во время эпидемии

Дорогие братья и сестры!
Информационно-просветительский отдел Кировоградской епархии подготовил свод молитв на время карантина.
Просим усилить молитвы об избавлении от пандемии коронавируса, а также помолится за врачей и всех недужных. Пусть хранит всех нас Господь!

 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 21 від 27 березня 2020 року
Тема передачі: коронавірус та церковне життя під час карантину

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


  Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 Великий піст: що потрібно знати християнину? (+ВІДЕО)

Прот. Іоанн Шемедюк

Великий піст: що потрібно знати християнину? (ВІДЕО)

 

Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок:
УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ АТ «Альфабанк»
UA 933003460000026004022023801
МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Весна духовна

Весна – ранок року, піст – теж свого роду ранок. Про це нагадує апостольське читання останньої неділі перед початком посту: «... пора нам уже пробудитись від сну. Бо тепер спасіння ближче до нас, аніж коли ми ввірували. Ніч минула, а день наблизився, тож відкиньмо вчинки темряви й зодягнімось у зброю світла» (Рим. 13:11-12).
Піст – час для радості, якщо правильно розуміти сенс слова «радість». Одна з поширених помилок багатьох людей полягає в тому, що радість ототожнюється із задоволенням. Чим більше в житті задоволень – здається багатьом – тим радісніше життя. Але радість і задоволення не тільки не одне і те ж, але часто взаємно виключають одне одного. Відмовитися від задоволень, коли вони доступні, не так-то й просто. Але Великий піст – час, коли ти це робиш не один, коли всі твої брати і сестри, кожен у міру своїх сил, прибирають зі свого життя чуттєві задоволення, і кожен переконується в тому, що це не тільки не заважає радості, а навіть навпаки.
Окрім того піст – це час для подвигу. Адже для християн поняття подвигу пов’язано не з героїзмом, а з подвижництвом, подоланням своїх слабкостей. Подвиг – рішуче зусилля будувати життя не за принципом «хочу», а за принципом «треба». Але не завжди вдається перемогти свої гріховні бажання. Під час посту ж набагато легше взяти себе в руки і не допустити володарювання тих бажань, які протирічать совісті.
Але подвиг – справа наскільки прекрасна, наскільки ж і небезпечна. Адже можна впасти в гріх гордині. Не випадково, готуючи нас до посту, Церква нагадує притчу про митаря і фарисея. І чи не тому перші чотири дні посту читається Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського?
Подвиг очищає і удосконалює нас тільки в тому випадку, коли його супроводжує плач про гріхи, усвідомлення величезної різниці між тим, якими ми повинні стати, і якими ми є.
Адже весна – не тільки пора пробудження, зростання, цвітіння. Згадаймо: кожна весна починається з танення снігів. А коли тане сніг, очам відкривається дуже негарне видовище: з кожним днем навколо стає все брудніше і брудніше. Це не тому, що збільшується бруд, а тому, що зникає білий сніговий покрив, який ховав цей бруд протягом зими. Поки була зима, всяке сміття, всякий мотлох зникав з землі з кожним снігопадом. Вірніше, не з землі він зникав, а з поля нашого зору.
Весна – час зняття покривів. Зникає штучна, ілюзорна чистота, і оголюється реальний бруд. І в цьому сенсі Великий піст теж доречно назвати «весною душі».
Наш внутрішній, душевний бруд дуже часто надійно прихований не тільки від сторонніх, але і від наших власних очей. Якщо про все ганебне і гидке, що ми носимо в собі, не знають навколишні – не біда. Біда, що і самі то ми себе не знаємо. Як брудна, засмічена земля взимку вкрита снігом, так переповнена гріхами душа, загорнувшись забуттям, здається нам цілком пристойною і гідною.
Тануть сніги, зникають покриви, розсіюються ілюзії. Піст і молитва, немов тепле весняне сонце, роблять таємне явним. Втім, не до кінця. Для оточуючих таємниця, як і раніше, залишається таємницею. І поки не настав Страшний суд, де таємниць не залишиться ні для кого, треба поспішити прибрати і спалити це сміття в таїнстві Покаяння, поплакати над своїми гріхами.
Плач і духовна радість: чи сумісні вони один з одним? Не просто сумісні, а безпосередньо взаємопов'язані. Преподобний Іоанн Ліствичник називає плач про гріхи «радостотворним плачем». Чим щиріший плач про гріхи, тим відчутніша всепрощаюча милість Божа. Покаяння наближає до Господа, а там, де Господь, там «любов, радість, мир...» (Гал. 5:22).

Свящ. Андрій Афанасенко