Актуально


 

СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 19 від 30 грудня 2018 року
"ПЦУ": автокефалія чи митрополія?

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 31-й від 06.01.19.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

  

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

 

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

    

Щодо перейменування міста Кіровограда


 
 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 


 

 Протд. Роман Мельник
«Евахаристический аспект православной миссии»

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Піст як допоміжний засіб в наближенні до Бога

«Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність і мир, і радість у Дусі Святому» (Рим. 14:17).
Саме такими словами звертається святий апостол Павло до римлян! Кожен з нас хоч раз в своєму житті чув слово піст. Значення цього слова сприймається по різному: дехто гадає, що піст – це утримання від їжі, хтось сприймає піст, як дієту для схуднення, хтось вважає це безглуздям, а для когось – це час оновлення та духовного піднесення! Слово про піст ми можемо знайти ще у старозавітніх пророків. Так у книзі пророка Даниїла у 10-й главі ми читаємо: «Тими днями я, Даниїл, був у жалобі... Любої страви я не їв, а м'ясо й вино не входило до моїх уст» (Дан. 10:2-3).
В Новому Завіті зі Святого Письма ми дізнаємося: «Тоді Дух повів Іісуса в пустиню, щоб диявол спокушав Його, Він постив сорок днів і сорок ночей…» (Мф. 4:1-2). Важливий також діалог Спасителя зі своїми учнями в історії про зцілення біснуватого отрока. Христос зауважує: «Цей рід (тобто диявольський) виганяється постом і молитвою» (Мф. 17:21).
Таким чином, піст встановлений на знак наслідування Іісусу Христу, Котрий постив і молився в пустелі! Великий піст є традицією не лише останніх століть, а зустрічається ще в перших християн за часів апостольських. Так, Свята Чотиридесятниця згадується в 69-му апостольському правилі та у 5-му правилі 1 Вселенського Собору (325 р.). З трепетом і уважністю перші християни дотримувалися посту, адже святі Отці піст величають «Матір’ю доброчесності».
Так святитель Василій Великий говорить: «Піст – народжує пророків, зміцнює сильних, умудряє законодавців. Піст – прикраса будинків, матір здоров’я, вихователь молодості, співслужитель тверезості…»! Його сподвижник, святитель Іоанн Златоустий пише: «Піст звільняє від рабства і дає свободу, дає в нагороду: блудникам – цнотливість, п’яницям – тверезість, скупим – щедрість і, що важливо, животворить та наближає до Бога»!
Проте чи дійсно лише утримання від їжі животворить і наближає до Бога? Звичайно ні, бо піст – це духовне переродження, вдосконалення та виправлення свого внутрішнього «Я». Господь чітко зауважує: «постом і молитвою», – вказуючи на велике значення молитви в духовному подвигу. Молитва є невід’ємною частиною посту, яка являє собою розмову з Отцем Небесним, єднання з Ним. Молитва, як особиста, так і спільна літургійна потрібна, в першу чергу, для нас, аби усвідомити свою гріховність і важливість покаяння. Великопісні богослужіння відкривають зміст гріха, покаяння та прощення.
Утримання від їжі, розуміння стану своєї душі, молитва, покаяння – всі ці аспекти спонукають душу людську до справ милосердя! Саме добрі справи та милостиня є підтвердженням нашої щирої віри в Бога. Не достатньо лише одної віри, бо «віра без діл є мертвою», – проповідує апостол Яків (Як. 2:20).
«Милостиню ти подаєш бідному, а приймає її сам Христос», – говорить святитель Іоанн Златоуст! Нагодувати голодного, напоїти спраглого, допомогти немічному, відвідати хворого або того, що у в’язниці, розрадити сумного, або ж просто посміхнутись у відповідь на посмішку – все це повинно супроводжувати справжнього християнина!
Отож, оглянувши всі фактори, аспекти, поради, настанови та Євангельські сторінки стосовно посту, будемо і ми, дорогі брати та сестри, «мудрі, як змії та прості, як голуби…» (Мф. 10:16), щоб достойно і неосудно, з духовною радістю та посмішкою на вустах зустріти Світле Воскресіння нашого Спасителя.  

 

Настоятель храму в честь святого апостола Іоанна Богослова
с. Крутеньке, ієром. Афанасій (Зубко)