Актуально


 


Запрошуємо вірян Кіровоградської єпархії на «Різдвяні постові зустрічі» (АНОНС)


 СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 20 від 10 лютого 2019 року
"Поняття "Томосу" в історичному контексті буття Православної Церкви"

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 3-й від 27.10.19.

 

Тема: "Тексти Божественної літургії"

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

 


 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

 

 

 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Кафедральному соборі Різдва Пресятої Богородиці та Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

  Диякон Василій Лапко
Давньоруська література XI-XIII століть як джерело вітчизняної церковної історії
 

Крещение Руси.
Выбор веры.

 

Ієрей Андрій Савельєв
Розкол в розколі - це одинокий випадок чи всім відома неминучість?

Святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель землі Руської

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник

Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнат’єв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Бажаючі надати благодійну допомогу для будівництва Єпархіального Управління та недільної школи можуть перерахувати кошти на наступний рахунок: УПРАВЛІННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ
р/р 26004022023801 в АТ «Альфабанк» МФО 300346 ЄДРПОУ 23091904


ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

2019 укр.

«…Благовествую вам радость велию,
яже будет всем людям: яко родися вам днесь Спас,
иже есть Христос Господь…»
(Лк. 2:10-11)

Возлюблені у Господі всечесні отці, боголюбивий чернечий чин, дорогі брати і сестри! 

В цей урочистий день, коли мудреці, слідуючи за зіркою, поспішають до Віфлеємської печери, коли смиренні пастухи прославляють Новонароджене Богонемовля, і Ангели сповіщають велику радість, що «нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2:10-11), вітаю всіх вас з великим і радісним святом Різдва Христового!
«Сьогодні Христос у Віфлеємі народився від Діви, сьогодні Безначальний починається і Слово приймає тіло, Сили небесні радіють і земля з людьми веселиться, волхви Христу дари приносять, пастушки народженому Іісусу радіють, а ми всі торжественно співаємо: Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» (стихира на хвалітех утрені Різдва Христового).
У цей день, більше двох тисяч років тому, відбулася «велика благочестя тайна: Бог явився у плоті» (1 Тим. 3:16). Не може бути в світі нічого більш таємного і чудесного, більш радісного і довгоочікуваного, ніж пришестя в світ Бога Вседержителя – джерела незліченних для нас благ.
Свято Різдва Христового – це зустріч людства з Втіленим Богом. Така велика любов Божа до нас! Таке велике Його Божественне смирення! Бог сходить на землю для того, щоб спасти людську природу, виправити в нас спотворений гріхопадінням Свій образ.
Різдво Христове – це воістину велика таємниця! Бог, Якого Небо вмістити не може; Бог Син, рівний Богові Отцеві й Духу, Творець неба і землі, всього видимого і невидимого, Цар Слави, якого невпинно вихваляють Ангельські сонми і Якому покірно служать чини Херувимів і Серафимів – нині народився від Діви Марії, вмістився тілом в убогих яслах на сіні і приймає низький поклін пастушків. Наскільки дивне і преславне чудо! Безмежна любов Христова поклала початок спасіння людям усього світу. Цей день – день Різдва Христового – такий величний, що небо і земля, ангели і люди злилися в єдиному торжестві, прославляючи Христа Спасителя, засвідчуючи всьому світу Божественне благовоління.
Святі отці Церкви, звертаючись в дні Різдва Христового до православних християн, відзначають, що не повинно бути місця скорботи там, де народжується Життя, Яке, знищивши страх перед смертю, дарує нам радість вічного життя. Ніхто нікому не забороняє стати учасником цієї радості, адже причина для радості спільна для всіх – нині народжується наш Спаситель. Нехай радіє святий, бо наближається до слави. Нехай торжествує грішник, тому що йому дарується прощення.
У цю святу ніч все творіння Господнє схиляється в трепетному благоговінні перед Своїм Творцем, Який приходить для оновлення світу. Всі покоління роду людського завмирають перед Євангельськими подіями: Нова Єва зараз поспішає в місто Віфлеєм; десь в околицях Єрусалиму зростає Нове Дерево Життя, щоб стати Жертовником спасіння; ангели стоять вже не з мечами, оберігаючи вхід в Едем, а славословлять бідним пастухам, сповіщаючи благовоління Господа. Людство торжествує, тому що в світ приходить Сам Бог. Він і раніше говорив до людей через величні видіння пророків, через грім і блискавку, через відчуття прохолоди вітру, а тепер Творець неба і землі покладається в холодні убогі ясла, щоб говорити з людьми по-новому – як з друзями, як з рідними, як зі Своїми.
Як і двадцять століть тому, Різдво Христове залишається особистим святом тих, хто відкрив свої серця для Богонемовляти; тих, в кому народився Христос, хто визнає Його Творцем і Богом, і хто довірив Йому своє життя. Господь наш Іісус Христос заради нашого спасіння не посоромився тих ясел, з яких годували худобу. Творець неба і землі не обійшов холодної печери для тварин. Не посоромиться Він і нас, якщо ми без гордості і лукавства відкриємо Йому двері свого серця.
Сьогодні Україна переживає складний період своєї історії. Минулий рік приніс чимало випробувань нашій Батьківщині. Тому Православна Церква, спираючись на сукупний досвід і вчення свого отцівського, літургійного і аскетичного передання, розділяє турботи і тривоги людини нашого часу щодо нагальних проблем, що хвилюють сучасний світ, і бажає сприяти їх вирішенню, щоб в світі запанували мир Божий, «що вищий від всякого розуму» (Флп. 4:7), примирення і любов.
В атмосфері нових випробувань провела минулий рік і наша Свята Церква. Ми стали свідками того, як сили, що протистоять Православ'ю, продовжують робити цілеспрямовані спроби зруйнувати його єдність. Безпрецедентний тиск чиниться зараз на канонічну Українську Православну Церкву шляхом дискредитації та утиску її законних прав і свобод. Антицерковні сили намагаються розхитати єдність світового Православ'я. Сьогодні з Церкви Христової хочуть зробити інститут, який служив би інтересам певних політичних сил, але такого служіння Господь Своїй Церкві не вручав. Він однозначно заявив, що «Царство Моє не від світу цього» (Ін. 18:36), і закликав «кесарю віддавати кесареве, а Боже – Богу» (Мф. 22:21). Тим не менш, ті, хто бажає Боже підпорядкувати служінню кесарю, повстали на Святу Церкву. Так бувало історично, так відбувається і нині.
Але для Церкви це не є чимось новим. Господь попереджає: «Якщо мене гнали, будуть гнати і вас; якщо Мого слова дотримувались, будуть дотримуватись і вашого» (Ін. 15:20). І далі Він говорить, що «настає час, коли кожен, хто вбиває вас, буде думати, що він тим служить Богу» (Ін. 16:2). Як же ми повинні себе вести перед лицем цих випробувань? Так само, як чинили святі апологети в перші століття життя Церкви, – вони безбоязно захищали Церкву. І саме тому сьогодні нам, православним християнам, так важливо засвідчити перед усім світом свою приналежність до Христової Церкви і готовність захистити віру своїх батьків. Дуже відрадно спостерігати, як в нинішній час наруги над вірою, законом і совістю, не дивлячись ні на що, у недільні та святкові дні наші храми все більше і більше наповнюються прихожанами і тисячі віруючих сердець разом з ангелами співають: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління». Це зміцнює в наших душах надію, що з допомогою Божою, спільно нам вдасться пережити цю всеосяжну кризу, подолати посіяне людською злістю розділення в нашому народі, зруйнувати кайдани нерозуміння і відчуження, відновити мир і благоденство нашої дорогої Вітчизни.
Дорогі отці, браття і сестри! Вклоняючись нині Богонемовляті Христу, будемо старанно молити Його про Церкву нашу, про державу нашу, про народ наш, щоб Він прихилив до нас милість, послав Своє небесне благословіння, зміцнив нас у вірі в Бога та вірності Церкві, зберігаючи нас у мирі й благочесті. Адже там, де мир, – там Христос, там благоговійна тиша.
У цей великий і радісний день милості і благовоління, за словом святителя Василія Великого «приєднаємо себе до тих, які з радістю прийняли Господа з небес». Нехай наші серця стануть яслами, готовими прийняти Христа, а добрі справи – дорогоцінними дарами, які ми завжди готові принести Йому.
Ще і ще раз вітаю вас зі святом Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа і Новим 2019 роком. Нехай новий рік, що настав, буде роком мирним і сприятливим, щоб ми прожили його в благочесті й чистоті, йдучи від сили в силу на шляху спасіння.
До всіх вас, дорогі мої, звертаюся святими словами апостола Павла: «Браття, радійте, удосконалюйтесь, втішайтесь, будьте однодумні, мирні, – і Бог любові і миру буде з вами» (2 Кор. 13:11).
 
+ Іоасаф
митрополит Кіровоградський і Новомиргородський

 
 
Різдво Христове 2019 рік