Актуально


СВІТЛО ПРАВОСЛАВ’Я 

 

 

Випуск 14 від 02 вересня 2018 року

 

У випусках докладно розглядаються теми і питання, що відносяться до розділу християнського богослов’я, в якому вивчаються і доводяться основні істини християнської віри. В класичній богословській системі цей розділ називається основне богослов’я або апологетика. 

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV. 


"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск 19-й від 07.10.18.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

Програма транслюється щонеділі на телеканалі TTV.

  

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

 

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

    

Щодо перейменування міста Кіровограда


 
 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

 

Ієрей Андрій Савельєв
Чи можливо оправдати гріх церковного розколу?

Прот. Димитрий Литвинов
Психология монашества

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Желающие оказать благотворительную помощь в строительстве здания Епархиального Управления и воскресной школы могут перечислить средства на следующий счет:
р/с 26002000052149 в ПАТ <Укрсоцбанк> МФО: 300023 ОКПО: 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

2018 укр.

«Христос – во плоті. З трепетом і радістю возвеселіться!
З трепетом – по причині гріха, з радістю – по причині надії»
(Святитель Григорій Богослов)
 
Возлюбленні у Господі всечесні пресвітери і диякони, боголюбиві іноки та інокині, дорогі браття та сестри!
 
Милістю Божою знову наступив той благословенний час, коли вся повнота Церкви святкує день пресвітлого Різдва Господа Бога і Спаса Нашого Іісуса Христа. Нині настав час оновлення нашої надії і нашого уповання, тому що «в сей день рождается от Девы в руке Держащий все творение» (стихіра 9-го часу Навечір’я Різдва). Сьогодні знову Свята Різдвяна ніч стає для нас живим і торжественним повторенням тієї таємничої ночі, коли звершилось незбагненне для людського розуму таїнство – народився Господь наш Іісус Христос від Пречистої Діви Марії у місті Давидовому Віфлеємі (Мф. 2:1).
Справжнє чудо Різдвяної ночі полягає в тому, що Сам Неосяжний входить у світ і Сам Сокровенний стає явним і близьким для синів людських. Людина не в змозі до кінця зрозуміти, як Вічний Всемогутній Бог, Творець «всього видимого і невидимого», Котрий одягається «светом, яко ризою» і Котрий простирає «небо, яко кожу» смиренно підкоряється законам людського буття і являє Себе у беззахисному Немовляті, що потребує уваги і турботи. Про цю незбагненну для людського розуміння таємницю Боговтілення через пророка Ісайю предрікав Старий Завіт: «Се, Дева во чреве приимет и родит Сына, и нарекут имя Ему Еммануил, что значит: с нами Бог!» (Іс. 7:4). Про це свідчить Новий Завіт словами апостола Павла: «Великая благочестия тайна: Бог явися во плоти» (1 Тим. 3:16). Про це таїнство протягом вже більше двох тисяч років свідчить свята Церква, проповідуючи всьому світу, що у Різдвяну ніч «Божество поклало на Себе печать людськості, щоб людство прикрасилось печаттю Божества» (прп. Єфрем Сірин. Піснеспіви на Різдво Христове). Сьогодні кожен із нас, переживаючи в своєму серці цю дивну подію, може вигукнути слова святителя Григорія Чудотворця: «Дивуюсь, споглядаючи дивне Народження: Той, Хто сидить у славі на небесах, заради любові до людей покоїться у яслах безсловесних тварин» (свт. Григорій Чудотворець. Слово на Різдво Христове).
Вся історія людства зосереджена довкола цієї дивовижної події, що звершилася у Віфлеємській печері. Адже це не просто спомин євангельської історії. Різдво Христове – це насамперед початок нової епохи в житті людей, коли Бог, за словами апостола Павла, «у Христі примирив з Собою світ, не ставлячи людям у провину злочинів їх…» (2 Кор. 5:19). Бог стає людиною, щоб зібрати воєдино розділене, подарувати людству, втомленому від беззаконня, ворожнечі та жорстокості, благодатний мир, що сходить з небес. Різдво Христове воістину преобразило людство: ті, хто прийняли у своє серце Спасителя, стали чадами Божими і наслідниками вічного життя через Іісуса Христа.
З почуттям особливої духовної радості ми чуємо сьогодні, як Неосяжного на небесах приймає на землі Віфлеєм, Його славословлять ангели, Йому покланяються пастирі, Його шукають з дарами волхви зі сходу. Тим більше ми, християни, повинні стати дієвими учасниками цієї священної події і пережити її у своєму серці. Нехай у кожному із нас народиться Христос, а разом з Ним і нова людина, що поступає «не по плоті, а по духу» (Рим. 8:1). Крокуючи назустріч Богомладенцю-Христу, очистимо нашу совість, наші почуття і думки, слова і поступки від усього того, що заважає народженню Бога в серці кожного із нас. У цей складний час, час спотвореної моралі, ворожнечі і протистоянь, як християни ми покликані явити світу особистий приклад жертовної любові і співстраждання. Нехай у ці світлі святкові дні наше тепло і увагу відчують сироти і хворі, бездомні й одинокі, а наша, навіть найменша лепта у цій жертовній участі і діла милосердної любові хай стануть істинними дарами Новонародженому Христу.
Напередодні нового року благості Божої ми із почуттям щирої любові і благоговіння возносимо подячні молитви народженому у Віфлеємі Всемилостивому Господу за Його великі благодіяння і радісні події, котрими Він нас укріпляв у минулому році. Найважливішою з них став архіпастирський візит на Кіровоградщину Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, котрий очолив урочистості з нагоди 70-річчя утворення Кіровоградської єпархії і 10-річчя з дня заснування Свято-Єлисаветинського чоловічого монастиря. Візит його Блаженства був відмічений важливою для нас подією – освяченням величного Вознесенського собору згаданої обителі, котрий став символом торжества православної віри і духовного багатства нашого краю. Спільна молитва на чолі з Предстоятелем об’єднала тисячі жителів нашого міста та області. Віримо, що молитвами Первосвятителя Київського мир та добробут примножаться на нашій Єлисаветградській землі.
Возрадуємось, дорогі отці, браття та сестри, разом з ангелами і пастирями, разом зі святими пророками і праотцями в сьогоднішній великий день Різдва Христового! Вознесімось своїми думками до Віфлеємських ясел Богомладенця і принесімо Йому як наш дар благочестиве життя, вірність нашій Матері-Церкві, нашому народу і Вітчизні, нашу любов Богу і ближньому!  
«Иже в вертепе родивыйся и в яслех возлегий нашего ради спасения Христос» нехай дарує Церкві нашій «єдність духа в союзі миру» (Еф. 4:3), державі нашій – мир і благоденство, а всім нам – братську нелицемірну любов і взаєморозуміння.
Христос Рождається! Славим Його!
 
Божою милістю, смиренний
+Іоасаф
митрополит Кіровоградський і Новомиргородський