Актуально


 

"СВЯЩЕННА МОВА МОЛИТВИ"

 

 

Випуск другий від 20.05.18.

 

Цикл бесід під назвою «Священна мова молитви» ознайомить глядачів з появою та розвитком церковнослов’янської мови, а також допоможе краще зрозуміти Священне Писання та православне богослужіння. Програма стане корисною для всіх, хто бажає розкрити для себе усю глибину та красу церковнослов’янської мови як живої мови Божественної літургії і молитви усіх слов’ян, що сповідують Православ’я.

 


 

 Православний сімейно-юнацький табір "ВЕРШИНА" 

Телепередача

 

"Глас православный"   

 

 АРХИВ ПРОГРАММ 

 


Фильм к юбилею епархии

 

"Кировоградская епархия УПЦ. 70 лет"

 

 

 


 

 

Дитяча телевізійна програма

 

 

«НЕДіЛЬНА ШКоЛА»

 

 

 

Випуск від 4 червня 2017 року 

9 квітня 2017 р. вперше побачила світ дитяча телевізійна програма «НЕДіЛЬНА ШКоЛА». Передача виходить з благословення Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа та підготовлена зусиллями адміністрації та вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру при підтримці Кіровоградської єпархії УПЦ.
Програма розрахована на юного глядача віком 7-12 років і їх батьків та спрямована на популізацію у середовищі дітвори християнських цінностей, здорового способу життя та ознайомленню батьків з основами правильного формуванню творчого та фізіологічного розвитку діток.

З передачами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ та в ефірному просторі телеканалу TTV (програма виходить щонеділі о 20:30).

 


 

 

 


 

Щонеділі, після пізньої Божественної літургії, при Спасо-Преображенському Кафедральному соборі проводяться катехізаторські курси для дорослих. Заняття відбуваються з наступних дисциплін: вивчення Священного Писання Нового Завіту, історія релігій, аскетика, догматичне богослов’я.

 


 

 

    

Щодо перейменування міста Кіровограда


 
 

Центр заснований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком та психологом Аксеновою Тетяною Вікторівною для безкоштовної психологічної підтримки та помочі прихожан, які цього потребують.
Телефони для довідок: 095-44-57-406 - Тетяна Вікторівна (психолог);
097-675-09-72 - священик Андрій Бобрик.

 ПРАВОСЛАВНИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
Кіровоградської єпархії


МТС (095)114-24-29
Київстар (097) 096-54-56
Life:) (063) 253-54-31

Телефон працює з 9:00 до 19:00

 


 

 

 Икона дня
Вопрос священнику


Публикации

 

Протд. Роман Мельник

Благодатний вогонь - свідчення Воскресіння Христового

Картинки по запросу воскресение

Свящ. Максим Бойчура

Как проверить веруем ли мы в Воскресение Христа?

Протд. Іоанн Ганчин

Протд. Роман Мельник
Естественный нравственный закон в святоотеческих творениях

Прот. Андрій Бобрик
 
Анафема – прокляття чи власне зречення Христа?
   

Священик Віталій Ігнатєв

Філософський аналіз категорій "особистість" і "духовність"

Протд. Роман Мельник

Психонасилие - главная проблема деятельности деструктивных тоталитарных сект

Ієромонах Зосима (Город)

Важливість посту для християнина

Ієромонах Зосима (Город)

Сім слів Спасителя на Хресті

   

ДЕФИЦИТ ВЕРЫ КАК ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА СТОЛЕТИЯ 

Видеоинтервью с Высокопреосвященнейшим Иоасафом, архиепископом Кировоградским и Новомиргородским в интернет-проекте «Платформа-ХХI» аналитического портала stepup.press

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Високопреосвященішого архієпископа Іоасафа про молитви за воїнів, які виконують свій військовий обов\'язок на Сході України та про духовну опіку їх родин

Архієпископ Іоасаф: "Божу Церкву неможливо «організувати» – вона створена Самим Господом Іісусом Христом та існує на нашій українській землі з часів великого рівноапостольного князя Володимира"

   
  ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Информация


Желающие оказать благотворительную помощь в строительстве здания Епархиального Управления и воскресной школы могут перечислить средства на следующий счет:
р/с 26002000052149 в ПАТ <Укрсоцбанк> МФО: 300023 ОКПО: 23091904


Через систему Webmoney:
в UAH U271360105194
в USD Z143311235579
в EUR E397085844317
в RUS R339121429457

ФОТОГРАФИИ СТРОИТЕЛЬСТВАНаши баннера:
Кировоградская Епархия

Кировоградская Епархия


Locations of visitors to this pageПатриархия.RU

Свято-Успенский храм

Золотое Шитье

Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

2017 укр

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященнішого Іоасафа
архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського
духовенству, чернецтву і всім вірним чадам
Кіровоградської єпархії
Української Православної Церкви

«Крест претерпе́вый, и смерть упраздни́вый,
и воскресы́й из ме́ртвых, умири́ на́шу жизнь, Го́споди,
я́ко Еди́н Всеси́лен»
(Стихира «На хвалітех» світлої Пасхальної заутрені)

Возлюблені у Господі всечесні пастирі й диякони,
боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

Від торжествуючого серця, сповненого пасхальної радості, приношу кожному з вас життєдайне, незгасно сіяюче у віках апостольське привітання:
                                                                            ХРИСТОС ВОСКРЕС!
У цих словах – те, що провозвіщали пророки і бачили своїми очима апостоли – учні Христові, те, що відчуває сьогодні кожен з нас. Адже радість, яка наповнює людину у Великодню ніч, – абсолютно особлива. Це радість віруючого, яке любить і знає Бога, людського серця, нехибне запевнення в житті майбутнього віку. Радість, над якою ніщо не владне: ні час, ні відстані, ні хвороби, ні скорбота.
Ще вчора Церква, зодягнувшись у жалобні шати, сумувала через смерть Боголюдини Христа. Ми поспішали з засмученим серцем і душевним трепетом вклонитися Тому, хто Сам є Володарем життя і смерті. Нині ж перед нашим духовним поглядом предстоїть Ангел Божий, який благовіствує про перемогу Христа над смертю: «Що ви шукаєте живого між мертвими? Його нема тут: Він воскрес» (Лк. 24, 5-6). Ця новина возвеселила серця не тільки жінок-мироносиць і учнів Христових, але стала основою нашої віри.
Пасха завершує Страсну Седмицю. І радість вічна приходить через Хрест Сина Божого, через Гефсиманське томління, вільні страждання і смерть Єдинородного на Хресті: «Се бо прииде крестом радость всему миру». Воскресіння внутрішньо невіддільне від Хреста, і не тільки для нас, але і для самого Христа – «Начальника Життя».
Пасха є таїнство Живоносного Гробу: «Жизнь во гробе положился еси, Христе...»! Але смерть не могла втримати Життя. Христос вийшов із гробу, як Наречений зі шлюбного чертога, і совоскресив з Собою «всеродного Адама», весь людський рід. Він – первісток з померлих, і за ним послідують усі, «кожен у своєму порядку» (1 Кор. 15, 23).
У Воскресінні Христовому передує вже і бере початок таїнство загального воскресіння. Апостол Павло свідчить: «Якщо нема воскресіння мертвих, то і Христос не воскрес. Якщо мертві не воскресають, то й Христос не воскрес» (1 Кор. 15, 13; 16). У день Пасхи ми предпразнуємо і прозираємо таємницю зцілення і відновлення всього творіння, смертельно пораненого і отруєного гріхом. Силою Христового Воскресіння жало смерті вже вирване та вилучене зі світу, зламана його безнадійність. «Правда, ми й зараз помираємо колишньою смертю, – каже Златоуст – але не залишаємося у ній; а це не значить вже вмирати. Сила і справжність смерті в тому, що померлий вже не має можливості повернутися до життя. Якщо ж він після смерті оживе, і притому – кращим життям, то це вже не смерть, а успіння». Нове життя вже струмує в тканинах оновлюваного і перероджуваного світу. «Смерти празднуем умерщвление, адово разрушение, иного жития вечного начало».
«Тепер, коли Христос воскрес, і коли Йому, як Боголюдині, дана «всяка влада на небі й на землі» (Мф. 28, 18), не тільки небо зробилося досяжним, але навіть з’єдналося із землею так, що важко знайти між ними межу і відмінність, бо на землі являється Божество, і на небі людство» – навчає святитель Філарет (Дроздов). Воскресінням Господа Іісуса дається найдосконаліше переконання в тому, що Він є істинний Бог, який володарює над життям і смертю, і Він має могутність воскресити всіх людей, убитих гріхами. Але вже не воскресити в життя тимчасове, яким було воскресіння Лазаря та інших до нього, але життя вічне.
Світло Христового Воскресіння наповнює сенсом життя кожної людини, творить основу для всякого доброго бажання, задуму і починання. Щоб знайти цей «наріжний камінь» віри, надії і любові, ми покликані докласти власних зусиль в нашому житті та трудах. За думкою апостола Павла: «Якщо ви воскресли з Христом, то шукайте небесного, де Христос сидить праворуч Бога; про небесне помишляйте, а не про земне» (Кол. 3, 1-2). Святитель Амвросій Медіоланський так розмірковує про той дар, який ми здобули завдяки Воскресінню Спасителя: «У Христі ми володіємо всім... Якщо твоїм ранам потрібно зцілення – Він лікар. Якщо ти гориш в спеку – Він прохолодний ключ. Якщо потребуєш підтримки – Він сила. Якщо боїшся смерті – Він життя. Якщо біжиш від мороку – Він світло. Якщо ти голодний – Він їжа: Скуштуйте й побачите, який благий Господь! Блаженна людина, яка уповає на Нього! (Пс. 33, 9)».
«Істинно святкує Воскресіння той, хто сам воскрес від мертвих справ для справ доброчинності, для віри і християнської любові», – свідчить святий праведний Іоанн Кронштадтський. Тому, торжествуючи Воскресіння Христове, не будемо забувати про добру, освячену століттями традицію: у великодні дні справами милосердя, втішним словом і співчутливою любов’ю допомагати хворим, бідним, знедоленим. Принесімо їм звістку про Воскресіння Христове, бо, розділяючи з ближніми радість Святої Пасхи, і ми будемо, по слову апостола, багаті «на всіляку щедрість, яка через нас робить по-дяку Богові» (2 Кор. 9, 11).
Світоносне свято Воскресіння Христового – це свято примирення і об’єднання всіх нас в Господі та Спасителі нашому. До нас звернений заклик апостола Павла: «Будьте один до одного ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог у Христі простив вам» (Єф. 4, 32).
День воскресіння – це новий виклик усім нам. Адже якщо Христос воскрес, то це означає, що Він продовжує жити. А якщо Він живий, то не можна байдуже пройти повз Нього, бо «він Господь усім» (Дії 10, 36). Якщо Христос воскрес, то не можна відсувати Його на периферію людського життя, як особистого, так і суспільного. Не можна продовжувати жити, вишукуючи спосіб вилучити Бога із світу. Одного разу Його вже намагалися відкинути й покінчити з Ним, поставивши варту й опечатавши камінь біля входу. Але цей камінь був відкинутий. Христос Воскрес!
Кожен з нас призивається Матір’ю-Церквою до особливого осмислення прожитого періоду часу, історичної та духовної оцінки справ, які вчинені, та задумів, яким належить втілитися в життя. Тому всім нам необхідно співвідносити те, що відбувається у нашому земному житті, з Євангельськими подіями і з життям Іісуса Христа.
Сьогодні ми переживаємо непрості часи. І в цих складних обставинах нашої дійсності, з особливою надією звертаємося до влади богохранимої нашої Української держави. Адже саме вони Богом покликані піклуватися про процвітання нашого народу. Саме з можновладців спитається про кожен материнський стогін, про кожну сльозу дитини, про скорботи і докори в очах людей похилого віку, які все своє життя працювали для Вітчизни і майбутніх поколінь.
Під час кожної Літургії, а в сьогоднішнє свято – особливо, ми підносимо нашу сугубу молитву про те, щоб благодать Воскреслого Господа, Який примирив Небо і землю, стала джерелом миру, щирого порозуміння, терпимості, істинного братерства, спільного творення і єднання. Глибоко переконаний, що наше суспільство, наш боголюбивий народ мають потребу в тому, щоб всі ми в єдності і згоді свідчили перед світом про те, що воістину Христос Воскрес!
Возлюблені у Господі всечесні отці, дорогі брати та сестри. У «цей наречений і святий день» вітаю кожного з вас із Світлим Христовим Воскресінням, розділяючи свою радість з усіма, хто сповідує ім’я Христове, і з кожним, хто готовий прийняти у своє серце радість Пасхального привітання. Нехай Воскреслий Спаситель вдихне в наші душі твердий намір слідувати Його заповідям. Закликаю вас йти шляхом нашого спасіння неліносно і неухильно. Так, він завжди буває тернистий і вузький. Але це шлях Христа – стезя хрестоносіння і воскресіння, яка приводить нас до світла, що засяяло від Живоносного Гробу Господнього. Жити в цьому світлі – значить перемагати будь-яку скорботу і печаль, мати повноту миру і радості.
Нехай торжество Святої Пасхи спрямовує наші помисли й діяння до Царства Божого, яке є не «брашно и питие, но правда и мир и радость о Дусе Святе» (Рим. 14, 17). І тоді Воскреслий Христос – «мир наш» (Єф. 2, 14) – буде завжди посеред нас, направляючи стопи наші до виконання заповідей Господніх.
Знову й знову звертаю до вас з глибини свого серця урочистий возглас пасхальної радості в Бозі, який переміг смерть і совоскресив з Собою все людство:
                                                                               ХРИСТОС ВОСКРЕС!
                                                                     ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Божою милістю, смиренний

+ ІОАСАФ

архієпископ Кіровоградський и Новомиргородський

Пасха Христова 2017 року